Clicky

Jump to content
Guest Deio

Nu gasesc Surface Pro 2 de vanzare

Recommended Posts

Guest Deio

Microshit astia sa nu mai aud de ei ca se lauda ca acum se poate cumpara de pe Microsoft Store produse de ale lor. Am doua comenzi ferme, posibil 3 si nu pot gasi niciunde distribuitor oficial sa recomand.

Nici Quickmobile care aveau prima generatie, nu mai au acum, nu pot comanda nici ei pentru ca nu gasesc.

E nasol si nu ii mai suport pe M$. Sa nu se mai planga ca nu vand, ca nu sunt in stare sa le aibe pe raft, sau nu ii intereseaza, globalizarea le-a intunecat mintile. Sa renunte la tablete, nu e pentru ei busines-ul asta. Sa lase pe altii care se pricep.

Mai astept, poate apare pe la vreun distribuitor oficial Surface Pro 2, poate pana atunci se vor razgandi, ce sa zic, cu siguranta o sa o faca :angry:

Am pus aici topicul asta, cred ca e in gradina lui si sa stea aici.

Guest Deio

Eu cred ca se dau pe sub mana ca pe vremuri la COMTIM, cand ieseau cu carnea burdusita prin haine :))

Edit:

Am reusit sa gasesc la Quickmobile totusi, desi neoficial, dar ei trateaza garantia corect si e 2 ani, nu 1 an cum ofera Microsucks in USA, ca deh, suntem in Euroland. Macar daca avem preturi de coca, sa fie si garantie mai mare.

Sper sa le aibe si disponibile, am vazut ca au cateva libere, poate mi le trimit si mie maine. http://www.quickmobi...ro-2-128gb.html

Si sper ca Surface Pro 2 sa fie mai bun ca primul, desi primul cu toate neajunsurile lui, mi-a placut foarte mult :) Stylus cu i5 incorporat :P

A ajuns, e aici :Duploadfromtaptalk1391771989968.jpg

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Guest Deio

E pt un client. Ma manca palmele si pt mine, dar buzunarele imi zic altceva

Edit:

Am constatat cu surprindere ca unitatile ce le-am comandat sunt variantele imbunatatite, adica un fel de Surface 2.5 pentru ca au procesor i5 4300U, nu 4200U cum a fost lansat. 

http://answers.microsoft.com/en-us/surface/forum/surfpro2-surfhardware/surface-pro-25-i5-4300u-19-ghz-25-ghz/bb77fa47-1516-4979-ad74-af6b021d6656

Uite si un articol scris pe Tablet-News, site-ul sora: http://tablet-news.com/2014/01/03/surface-pro-2-now-shipping-with-upgraded-cpu/

Deja a cerut un firmware update, il mai urmaresc sa vad cum se comporta, pana acum s-a prezentat foarte frumos :) Pacat de pretul de cocaina :(

Guest Deio

Si ca sa nu uitam de tot de Surface Pro, am mazgalit ceva review, nu e profi ca al lui Alex, daca reusesc sa pun mana pe un Surface Pro ce nu merge la client, i-l dau la Erwin sa ii faca review asa cum trebuie.

http://www.jurnalit.ro/microsoft-surface-2-pro-a-doua-venire/

Nu e site concurent, noi colaboram cu Mobilissimo foarte mult si nici nu am vizualizari decat in interiorul firmei, site-ul e al companiei eu doar sunt scrib :P Oricum e nefinisat si nici nu prea intereseaza pe colegi, dar mie imi place ce fac si o fac pentru cine doreste informatii noi.

Poate careva doreste sa afle si parerea mea obiectiva pentru acest produs.

Deio inca nu l-am citit dar o sa o fac si sunt sigur ca e foarte bun cum sunt editorialele de pe forum. Dar ai incercat sa-l faci video? Daca ai putea cred ca ar fi foarte tare

Trimis de pe al meu gt-s6310 folosind Tapatalk

Guest Deio

Nu am echipament pentru ca nu este job-ul meu de zi cu zi, dar am sa fac presiuni sa primesc o camera video buna, cea de pe Note 3 cu siguranta nu este capabila pentru review-uri si decat sa iasa prost, mai bine nu fac.

Partea asta revine lui Mobilissimo si eu doar sunt un colaborator si bun prieten, iar Alex face review-uri video excelente. Poate mai degraba fac cumva sa le dau un Surface in teste pana fac eu video.

Un concurent de luat in seama de la chinezi

http://www.tinydeal.com/livefan-f2-116-ips-windows-8-intel-dual-core-64gb-tablet-pc-p-107132.html?currency=USD&change_lang=1&language=en

De 2 ori mai ieftin. ;)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Guest Deio

:)) E un knockoff, asa se numeste. Are Celeron si DDRAM 3 real. Consuma de il ia dracii :P

Si e fara stylus. Dar in rest pare interesant.

Dar pretul, mi se pare mult mai democratic decat varianta originala, am vazut si o prezentare si se misca chiar bine de tăt...

Asphalt 8 mergea brici, nu stiu ce editor video la fel se discurca de minune, normal ca nu se compara cu un i5 la productivitate, dar si pretul...

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Edited by Gastarbeiter