Clicky

Jump to content
DragoÅŸ Rusu

Ce telefon îmi recomandați?

Recommended Posts

Salutare!

Sunt nedumerit în privința achiziționării unui smartphone, unul între Samsung Galaxy S4, Lg G2  sau Nexus 5. Din câte am citit până acum, G2-ul stă deasupra celorlalte 2 în privința hardware, dar eu nu sunt extraordinar de pretențios.

În prezent dețin un Galaxy S, care devine deja prea enervant cu lagul (am 4.1.2 pe el, ceea ce-l face mai frumos, dar mai încet).

Aș dori în special răspunsuri de la cei ce dețin unul din aceste telefoane..

Vă mulțumesc!

Am testat și eu G2 la un prieten. Din ce am văzut eu, oferă cea mai completa experienta pe care o poți găsi la un smartphone. Completa dar și consistenta, bateria e foarte buna. Din câte vezi dețin un Nexus 5 și sunt destul de mulțumit. Doar bateria e cam slaba. Deși e cel mai complet, la G2 softul e cel care trage în jos. Mult bloatware, funcții la care nu vei apela aproape niciodată. Sunt totuși unele de luat în seama. Eu zic ca Nexus 5 oferă cea mai fluida și bună experienta, dar bateria îl trage în jos. Alegerea îți aparține. Dacă ai întrebări legate de el, îți răspund cu plăcere. Galaxy S4 cred ca iese complet din discuție, doar dacă poți face rost de varianta LTE-A cu Snapdragon 800. Atunci merita și el, cred.

Trimis de pe Nexus 5

Nu sunt un mare cunoscător al telefoanelor. De altfel, fac achiziția asta doar să am ceva mai bun, și mai nou.

Bloatware - aplicații nefolositoare? :-? [ nu prea știu ce înseamnă]

Legat de S4, am un prieten care și-l vinde, e varianta i9505 , cu Snapdragon 600.

Inițial era doar G2 vs S4, însă am băgat nexusul deoarece am înțeles că primește update-urile cel mai rapid.Este adevărat?