Clicky

Jump to content

Instalare Custom ROM pe telefoanele LG

Recommended Posts

Cu card ar trebui sa mearga.Si backup-ul tot pe card SD se salveaza.

Daca nu merge nici asa,ramane varianta Smartflash.Iata un filmulet cum se instaleaza un rom original prin smartflash.Tot acolo unde este postat filmuletul vei gasi si niste link-uri catre cele necesare.

Dar asa cum ti-am zis cumpara un card SD.

[media=]

[/media]
  • Replies 243
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Si video promis     http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=oTnK68gBpZU

Atentie! Aceasta metoda a fost testat de mine pe Optimus 2x si Optimus One,dar nu raspund de eventuale probleme ce pot aparea.   ATENTIE!!!! Nu va apucati sa instalati ROM pe telefon daca nu aveti

10X   In principiu aceasta metoda functioneaza pe orice telefon Android. Intradevar pe XDa gasiti Custom Rom-uri dar nu recomand orice Rom decat daca aveti siguranta ca este ok (trecand peste bug-ur

Posted Images

Nu,in cazul in care dai wipe factory settings.In cazul asta sterge aplicatiile,contactele,mesajele...etc.

Eu am reusit odata sa formatez/sterg....memoria interna,si mi-am facut de lucru....

Ok mersi deci nu mi stricat 100%.Daca totusi nu reusesc intr-un service mi lar putea face?Mersi

Atata timp cat telefonul nu este mort de tot(adica nu se aprinde deloc) se poate rezolva si fara service.

Cumperi card copiezi fisierele acolo si dai reinstalare.

Daca nu merge nici asa....atunci Smartflash ;)

Dac nici atunci....SERVICE.

Șterge doar memoria interna, cea pe care ai pozele și muzica etc. este socotita ca fiind externa, pentru ca dacă nu ai avea acea memorie, Îți trebuie memory card pentru muzica și restul.

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

Edited by samyjuanito

Am avut/mai am un CM7 pe telefon care mi-a mers impecabil,GB oficial fiind un mic copil pe langa acest ROM.

Mai multe detalii:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1421425

Inainte de instalare recomand o copie pe PC la cardurile de pe telefon dearece unele rom-uri merg/partitioneaza pe EXT3 altele pe EXT4

• 1 month later...

Cu toate ca inca nu am primit update oficial la ICS....eu am deja pe telefon JB(custom rom CM10).

Daca este cineva interesat de el...voi pune si linkul,precum si metoda de instalare aici pe forum.

Pana atunci iata 2 prtscreen-uri ;)

Ca si buguri....este lipsa filmarii,si parca are un mic lag cand intru in agenda(doar cat il incarca,in rest este ok) si setari(la fel...cu incarcarea.

A,si am uitat....consuma baterie in draci cand esti pe wifi...si vad ca inca nu s-a gasit o remediere pt acest lucru.

2012-09-30 13.34.00.png

2012-09-30 13.34.28.png

• 4 weeks later...