Clicky

Jump to content

Nelamurire.

Dany.

Recommended Posts

Salut, ma lamureste si pe mine cineva de ce atunci cand vreau sa instalez Asphalt 8 pe LG g2 imi spune ca nu e compatibil device-ul ?

A, si cu ocazia asta daca cineva are vreo nelamurire in ceea ce priveste lg g2 ma poate intreba. 

In Antutu am scos 35649 peste note 3, iar la CPU-Z arata cum trebuie: snapdragon 800, adreno 330, la screen density e 480 dpi, eu stiam 424, rezolutie 1080 x 1776 pe gsmarena e 1080 x 1920 dar e probabil din cauza butoanelor soft.

In legatura cu asphalt 8, nici nu imi apare in playstore, daca il caut pe chrome il gasesc la gameloft si imi spune ca e incompatibil cu device-ul meu.

Telefonul e luat de la quickmobile nu cred ca e fake, nu stiu daca am voie sa scriu numele firmei, daca e vreo problema dau edit.

Asphalt 8 mi-se pare cam prea de copchii, mai bine real rasing 3, este mult mai interesant, nu da-ti cu chetre, era doar o parere personala. :P

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Eu l-am cautat pe desktop. Sa-l caute si el, sa vada ce zice despre compatibilitate, pentru ca sunt pe YouTube clip-uri cu el ruland pe G2

L-am cautat si pe desktop si pe telefon, tot acelasi lucru dau pe install si imi spune: Aceasta aplicatie este incompatibila cu device-ul dvs.

Ciudat e cand dau install imi apare o casuta cu niste detalii, iar mai jos apare alegeti un dispozitiv dau pe el imi apare vodafone LGE LG-D802- acest articol nu e compatibil cu dispozitivul.

Despre asta vorbesti ?

Da.

Edited by Dany.

UP ?!

Mai așteaptă. Și eu am pățit asta cu Dead Trigger 2, spunea ca nu e compatibil cu Nexus 5. S-a rezolvat cu un update de la ei, o sa fie compatibil și la tine pana la urma. Jocul e gratuit, îl poți instala și descarcarcandu-l de pe alt site. E mai OK totuși sa aștepți, vei primi și update-uri la el dacă e instalat din Play store.

Trimis de pe Nexus 5

Imi recomanzi niste jocuri/ aplicatii pe care le ai pe Nexus 5?
Mersi.
Edited by Dany.

Mai așteaptă. Și eu am pățit asta cu Dead Trigger 2, spunea ca nu e compatibil cu Nexus 5. S-a rezolvat cu un update de la ei, o sa fie compatibil și la tine pana la urma. Jocul e gratuit, îl poți instala și descarcandu-l de pe alt site. E mai OK totuși sa aștepți, vei primi și update-uri la el dacă e instalat din Play store.

Trimis de pe Nexus 5

• 3 weeks later...