Clicky

Jump to content
FlorinMarius

Nu pot activa internetul

Recommended Posts

De aproximativ un an nu mai pot activa internetul. Am abonament reincarcabil, am incercat sa activez orice optiune dar de fiecare data primesc urmatorul mesaj " Momentan indisponibil. Te rugam sa reincerci peste cateva minute." Am incercat pe mai multe telefoane dar primesc acelasi mesaj. In trecut am putut activa si am activat de nenumarate ori internetul pe aceasta cartela.

Stie cineva care ar putea fi problema sau ce ar trebui sa fac?

Cum ai trait un an fara internet pe telefon?

Asta asa, ca sa fiu off!

:P

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Cum ai trait un an fara internet pe telefon?

Asta asa, ca sa fiu off!

:P

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Simplu, nu prea l-am folosit deoarece dupa 5 ani, nu ma mai prea atrage (Nokia E51) . Totusi vreau sa imi cumpar un smart phone, asa ca vreau sa rezolv si problema asta.

Intr-un magazin Orange ai incercat?

Multumesc de sfat, o sa incerc.

Vezi poate iti schimba cartela.

Poate schimba cartela fara sa schimbe numarul?

De aproximativ un an nu mai pot activa internetul. Am abonament reincarcabil, am incercat sa activez orice optiune dar de fiecare data primesc urmatorul mesaj " Momentan indisponibil. Te rugam sa reincerci peste cateva minute." Am incercat pe mai multe telefoane dar primesc acelasi mesaj. In trecut am putut activa si am activat de nenumarate ori internetul pe aceasta cartela.

Stie cineva care ar putea fi problema sau ce ar trebui sa fac?

Eu in secunda doi sunam la relatii cu clientii, dar eu chiar folosesc internetul, tu zici ca nu te-a interesat prea mult. Alta solutie nu prea ai decat sa iei legatura cu cei de la Orange si sa le comunici ce problema ai.

Sent from my Samsung GT-I9300 Galaxy S III

In 15 minute si cu 15 lei se schimba cartela si ramane acelasi numar de telefon, contactele nu se pierd.

Cred ca o primesti si pe cea veche inapoi dar e inactiva.

Salut, si eu am o problema legata de un modem Wi-Fi Huawei HB5A2H de la Orange. Am conectat o alta tableta la el (Vonino orin HD) iar acum nu se mai conecteaza cealalta. Ce pot sa fac?