Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Eu il iau ca telefon. In teorie ar trebui sa se descurce mai bine ca Galaxy S4 folosit de sotie.

Alta mocangeala, Sammobile sunt generosi si azi va puteti debloca telefoanele Samsung gratuit.

http://www.sammobile.com/2015/04/27/get-your-phones-unlocked-for-free-on-occasion-of-kings-day/

Sent from my LG G3-D855

Pai ar fi 3 variante: trimis la ei in service, reparat pe la service-uri de cartier in Romania, aruncat la gunoi. Avand in vedere ca pretul lui e cat un jaf de AllView, la care garantia e ca si inexistenta, paguba n-ar fi prea mare

Sent from my LG G3-D855

Vezi ca vine si in varianta WP10. Ai putea sa treci si tu pe un SO modern, fluid, care nu-ti creaza batai de cap "ce aplicatie sa descarc" si "cum fac root" :))

http://www.windowsphonearea.com/two-new-smartphones-dont-want-buy/

Am rezervat si eu o chinezarie pe Gearbest. Chiar daca nu se ridica la inaltimea asteptarilor, are design ok si specificatii bune. La pretul ala il pot tine ca media player fara regrete :D

http://www.gadget.ro/elephone-p7000-poate-fi-rezervat-pentru-doar-650-lei/

Ti-am dat like pentru ca ai simtul umorului, @Innoxius. Ar fi fost interesanta varianta cu dual boot, dar cred ca va fi mai scumpa. Are display 2K, 4 GB RAM, camera de 20 mpx, baterie mai mare.

Sent from my LG G3-D855

Din păcate nu se mai pot comanda telefoanele elephone P7000 :(. Chiar as fi comandat si eu unu daca puteam ca la bani aia...

Sent from my LG-D855

@fLu Cred ca se mai poate rezerva. In stoc nu sunt la magazine, dar alegi magazinul de unde vrei sa cumperi si iti introduci adresa de mail pe care o vei folosi. Vei primi un mail dupa cateva ore in care te anunta ca ai facut rezervare. Pe 11 mai poti da comanda. Asta e link-ul

http://www.elephone.hk/Reserver_mobile.html

Sent from my LG G3-D855

Mersi mult de informații, voi incerca asa sa fac.

Recomanzi un magazine din alea de acolo? Am văzut ca sunt o gramda

Sent from my LG-D855

Edited by fLu

Am mai auzit de PandaWill. As cumpara de la GearBest, cunosc mult impatimiti de multicoptere care cumpara de acolo. Eu nu am cumparat nimic de la GearBest, doar de pe DealExtreme si BangGood, care nu apar in lista.

DealExtreme e in lista parca, dar nu eud.dx care face livrari din Europa. Eu am ales gearbest pentru ca apar ca venite din Europa. Acum nu stiu ce taxe se mai aplica pentru ca n-am comandat niciodata de mai mult de 40 de euro si n-am platit TVA sau taxe vamale. Oricum le cer sa puna un pret mai mic pe invoice, just in case.

P.S. Nu e nici dealextreme in lista, cred ca mi s-a parut.

Sent from my LG G3-D855

Am comandat acum o saptamana ceva de pe dx.com si vine prin Olanda. Ei fac asta de ceva timp. Daca comanzi de pe site-ul din Europa, vin mai repede, dar platesti ceva mai mult. Prefer sa astept. Diferentele sunt maricele.

Că tot veni vorba de cumpărături din țara mâncătorilor de orez. Dacă o să comand ceva de pe gearbest de exemplu.

1. Coletele vin exact ca cele din România? Adică vin la poșta din cartier nu la cea de județ unde vine nenea vameș, nu?

2. Cam 40 de euro e valoarea sub care nu se plătește tva? Stau la 40 de km de poșta unde vine vameșul și vine doar joia și-mi pierd ziua.

Aș comanda mai multe porcării, un powerbank de 16.000, o brățară MI și un router mini tot de la Xiaomi. :D Nu toate o data, pe rând. :D

1. Coletele mele au ajuns toate la posta din cartier, indiferent de site-ul de unde am cumparat (aliexpress, eud.dx.com, gearbest) , dar dupa cum am zis, 40 de euro a fost cea mai mare comanda si cred ca ei au trecut gift sau valoare mai mica pe colet.

2. Ai aici un articol bun despre taxe vamale, insa fiindca suntem in Romania, exista si exceptii, cand postasii/vamesii nu te taxeaza sau te taxeaza diferit.

http://www.customs.ro/ro/calatori/bunuri-expediate-prin-colete.aspx

Sent from my LG G3-D855

Locuiesc la sat și poștașul mi-a adus până acum toate coletele acasă dar erau din România. N-ar fi problema aici ci cu vameșul. Taxa vamală e nesemnificativă (1-2%), aceea nu se plătește dacă valoarea este sub 45 de dolari. TVA-ul din câte am citit acolo se plătește la orice depășește valuarea de 10 dolari. Cum ai spus și tu, legile la noi sunt după cum se trezește cel ce trebuie sau ar trebui să se aplice. :))

Mulțumesc frumos de răspuns. :) Bănuiesc că ai ales transportul gratis nu?

Am mai spus asta. Livrarea depinde de judet. Prin vest si in anumite sectoare din Capitala vin toate la oficiul postal local de care apartii. La mine, in Galati, orice a venit de la o adresa din afara UE a venit la oficial postal unde se primesc pachetele externe.

Bun pret, episodul doi e tot la reducere? Ca l-as cumpara, daca e redus si episodul doi. Eu am jucat doar episodul 1 de pe Amazon.

Sent from my LG G3-D855

Fleksy e moca. Descarcati trial-ul de pe Google Play si conectati-va cu contul Google ca sa deblocati versiunea full. Promotia dureaza o saptamana.

http://phandroid.com/2015/04/30/flesky-free-keyboard-unlock-android/

Sent from my LG G3-D855

Mersi de pont, stiu ca si pe vremea când era încă în beta am încercat sa o folosesc am luat-o si acum dar tot la fel. Ori sunt eu greu de cap ori e aplicația , nu ma pot obisnui cu ea deloc.

Sent from my LG-D855

Edited by fLu

Si mie imi e greu sa trec de la swiftkey, dar e foarta buna si fleksy. Mi se pare ca e spatiata in asa fel incat pot tasta mai repede, fata de swifkey.

Sent from my LG G3-D855

Desi nu sunt fan quickmobile, au o oferta buna la HTC One Max. Pentru cine vrea un phablet la pret rezonabil

https://www.quickmobile.ro/telefoane/htc/one-max-16gb-4g-lte-negru-81477.html

Sent from my LG G3-D855