Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut,

M-am gandit ca nu ar strica un topic de acest gen, nu e in fiecare zi Black fray(er)day si cu toate acestea nu neaparat din gresala, fie de la un amic binevoitor, fie ca l-am primit in posta virtuala, diverse surse - reclame-  link-ri indierecte, aboanmente magazine virtuale, prin orice alta varianta, uneori,  aflam de un produs cu un pret bun, sa incercam sa-l impartasim intre noi si sa beneficiem de acel avantaj in limita disponibilitati, la acel furnizor si sa nu fim categorisiti ca "sponsori" catre acele site-ri , referinte, etc,

Drept urmare postez 2 oferte valide :

1 . Voucher cadou emag pentru produs din categoria ( software antivirus) , valid pana in 12.01.2014 in limita stocului:

"Folosește codul de reducere și protejează-ți PC-ul!

Tocmai ai primit un cod de 210 lei reducere pe loc la produsul Bitdefender Total Security (versiunea noua), 1 An, 3 Utilizatori - licenta retail. Folosește-l acum! Reducerea este valabilă până la data de 12 ianuarie (inclusiv), în limita stocului disponibil. Reducerea se aplica pentru un singur produs Bitdefender.

Codul tau de reducere este:

0558-4380-0696-4336

Pentru a obține reducerea, introdu codul în coșul tău de cumpărături, imediat după ce adaugi produsul Bitdefender de mai jos. 

Bitdefender Total Security (versiunea noua), 1 An, 3 Utilizator - licenta retail

289,99 Lei

79,99 Lei (cu reducere)"

vezi detalii  

2. Suita Office Home & Student 2010 - 150 lei in Carefour, rog pe cineva de buna credinta sa-mi cumpere si mie aceasta suita, pot trimite bani pe card dupa achizitia acestuia.... " joke "

Astept colaborarea voastra in acest topic ;)

Sper sa va placa si sa-l folosim cu succes , pe rand....

Spor

post-12162-0-44459600-1389303465_thumb.jpg

Edited by reflavius

La care Carefour știi că este?

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

La care Carefour știi că este?

In mai toate hypermarketurile lor....vad si eu, azi daca oferta e valida si pentru Carefour Expres...

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Edited by reflavius

Din păcate, suita asta nu conține si access si pe mine asta e tot ce mă interesează de la Bill Gates. Prețul ar fi fost criminal.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Ai varianta , de a achizitiona, doar pachet Acces separat, revin cu info generic...am o lista de distri din 2011/12 nu mai stiu exact...

Din păcate, suita asta nu conține si access si pe mine asta e tot ce mă interesează de la Bill Gates. Prețul ar fi fost criminal.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

nu are nici outlook, e pentru acasa nu pentru firme.

Trebuie sa te interesezi de un reseller si acestea ar fi preturile recomandate de vanzare fara TVA

077-05753 Access 2010 32-bit/x64 English DVD Non-specific EURO 125.9
077-05770 Access 2010 32-bit/x64 Romanian DVD Non-specific EURO 125.9

Bafta

Ai varianta , de a achizitiona, doar pachet Acces separat, revin cu info generic...am o lista de distri din 2011/12 nu mai stiu exact...

Stiu c-o am, insa vorba lui Deio, are pret de cocaina.

Trebuie sa te interesezi de un reseller si acestea ar fi preturile recomandate de vanzare fara TVA

077-05753 Access 2010 32-bit/x64 English DVD Non-specific EURO 125.9
077-05770 Access 2010 32-bit/x64 Romanian DVD Non-specific EURO 125.9

Bafta

Dupa cum spuneam. Cocaina.

Si din cate stiu, nici nu poti sa-l cumperi pe firma.

Corect. Astia cu firme au bani. Doamne, futa-l pe Bill.

Sunt multi cu firme care chiar fac bani buni din folosirea access-ului. Teoretic(nu toti) cine lucreaza cu baze de date cam scoate ceva banuti. Inainte sa fim in UE aveam preturi mai speciale dar acum suntem considerati tara " prospera" .

Apoi mai ai varianta asta : http://office.microsoft.com/ro-ro/business/office-365-premium-pentru-firme-mici-office-online-FX103037625.aspx 12 euro pe luna nu e mult si ai (aproape)tot pachetul.

Edited by argoteck

Da, stiu, m-am jucat nitel cu un cont demo pe 365.

Dar ce sa vezi? Nu ma ajuta, pentru ca ala se ocupa cu share-area unei baze in cloud si nu inseamna ca ai licenta pe access sau cel putin asa am inteles eu.

Si ca sa fie si mai tare, m-au sunat baietii lui Gates cand a expirat contul demo sa-si ofere serviciile si sunt praf. Si serviciile si baietii, in sensul in care nu poti porta o baza de date facuta deja, in web. Mai mult, o baza web nu stie nici pe departe ce stie una locala.

Ideea e ca trebuie sa ma apuc sa invat oracle sau sql, care tot cu access merg, daca vrei interfata cat de cat aspectuasa. Sau vb.net, C, C++, etc.

Dacă are cineva nevoie de vreo reducere doar ce am primit acest mail de la emag.

uqumytam.jpg

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Edited by ionutzvip

Citat de la ei: Multe planuri pentru Office 365 conțin cea mai recentă versiune desktop de Office, pe lângă accesul pe web la aplicațiile Office și multe alte servicii din cloud.

Scuze daca gresesc, ma mai documentez sa aflu un raspuns oficial.

l.a : vezi aici http://office.microsoft.com/ro-ro/business/comparati-planurile-office-365-pentru-firma-FX102918419.aspx ai si desktop si cloud. Cat despre aia de la helpdesk si suport sunt moldoveni de peste prut la propriu.

Edited by argoteck

@mesersmith

Office http://office.microsoft.com/ro-ro/pr...102853961.aspx e destul, se poate si  la lucru, merge instalat pe 5 calculatoare la 43 lei. Pentru firme mici = 12,80 € http://office.microsoft.com/ro-ro/bu...103037625.aspx

Spor

Edited by reflavius

Mulțumesc colegului care a deschis threadul.

Iată cu ce m-am ales...