Clicky

Jump to content
  • ×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By LUCi
      Salutare, imi recomanda cineva un ROM bun pentru Note 4 SM 910F ? Ma intereseaza un ROM stabil si cu functii de Note 7 (ex. S Pen cu display-ul stins, always on, etc)  Ms.
    • By VR46
      Salutare!
      Mi-am cumparat ieri un Karbonn Sparkle V si am o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv, asa ca sper sa primesc ceva ajutor din partea voastra.
      Mi-am facut update-ul de sistem la Android 6 Marshmallow, mi-am instalat aplicatiile de care am nevoie si apoi am incercat sa transfer fisiere din calculator.
      Am conectat cablul USB, am selectat modul "transfer fisiere", insa PC-ul imi vedea telefonul doar ca "Sparkle Portable". Am putut sa accesez Sparkle Portable, insa era doar un folder gol in care nu puteam face nicio operatiune. Nu am putut salva in telefon nici fisierele din Dropbox.
      Am instalat un explorator de fisiere in telefon si am observat ca toata memoria interna a telefonului era continuta in folderul "root".
      Ce pot face sa copiez fisiere din calculator in telefon?
      Imi trebuie neaparat un card SD?
    • By Sasca Cheregi Eusebiu
      Salut detin un telefon Allview A6 Quad,iar de o saptamana incerc sa rezolv problema asta,cand incerc sa ma conectez la Google Play Store primesc mesajul: "Nu s-a putut conecta Nu se poate stabili o conexiune de date sigura la server. Este posibil ca aceasta sa fie o problema temporara sau ca dispozitivul dvs. Android sa nu fie pregatit pentru servicii de date.Daca problema persista apelati Serviciul de relatii cu clientii."
      Am incercat de 5 ori resetarea din fabrica dar tot nu a mers,iar telefonul nu poate fi rootat ca sa il rebootez deoarece androidul 4.3 nu e acceptat de catre SuperSu.
      Am incercat multe alte metode de pe YouTube dar nici una nu a mers.
      De asemenea am incercat si rebootarea telefonului cu Power si Volume+.
    • By pyttbull
      Va salut ! Am o tableta Samsung tab 2 P5100 cu 3G care este blocata pe Orange romania .

M-am dus astazi sa o decodez si a spus ca nu poate sa o poate decodata decat daca ii face root !

Intrebarea mea este urmatoarea : daca ii face root , si mi-o deblocheaza  in toate retelele  , eu de exemplu daca scot root din ea , tableta ramane

decodata sau va fi incontinuuare codata in orange ?

Va multumesc ! o zi buna
    • By lacsativ
      Buna, sunt newbie in ale androidului, si sper ca nelamuririle mele sa nu fie prea stupide. Voi achizitiona in curand un adroid, si la un moment dat voi vrea sa il "rootez".  Am inteles faptul ca fiecare telefon se rooteaza intr-un mod diferit (rooting-ul seamana cu CFW-ul de pe PSP din cate am observat). Insa dupa ce voi "roota" telefonul, aplicatiile si programele la care voi avea acces trebuie facute special pentru telefonul in cauza? Spre exemplu, vreau o aplicatie care imi muta aplicatiile din memoria telefonului pe SD. Aceea aplicatie trebuie facuta special pentru telefonul care il detin? Sau sunt pur si simplu ca cele din Android app store? In ceea ce priveste ROM-urile si Kernel-urile custom, se intelege de la sine ca trebuie facute special penru telefonul in cauza. 
          Pe scurt, odata ce fac root la telefon, am acces la toate aplicatiie sau trebuie individual optimizate pentru telefonul meu? (emulatoare, programe, etc). Intreb asta deoarece telefonul pe care vreau sa il iau nu prea a primit atenite de la comunitate. 
  • Who's Online (See full list)

• Create New...

Important Information

Terms of Use