Clicky

Jump to content
prada2013

ZTE Q Blade Maxi (Orange Reyo)

Recommended Posts

Sotia mea detine acest telefon de 2 saptamani,problema sta in felul urmator: Cand formeaza un numar si apeleaza acesta i se stinge ecranul inainte sa il duca la ureche,ceea ce stim cu totii ca nu asa ar trebui sa fie,apoi ecranul sta in intuneric chiar daca in timpul conversatiei acesta este departat sau apropiat de ureche,singura solutie fiind incheierea apelului de catre persoana apelata.Dar daca sotia mea doreste sa inchida apelul,trebuie sa apese butonul Power,altfel ecranul e tot negru.Senzorul de proximitate e problema,de ce se intampla asta?

Arata bine în comparație cu Computer Games. La ei nu intru niciodată la PC, ma simt ca înainte de 90 cu interfața aia a lor. Arata jalnic.

Setari>Back up și resetare.

Trimis de pe Nexus 4

Multumesc mult de tot baieti.Pe Softpedia mi-am luat suspendare 7 zile pe motiv ca i-am zis cuiva sa ia aplicatii de pe Blackmart Alpha,fiind nou am zis sa ajut cu ce stiu,cica promovam pirateria,chiar am fost amuzat din moment ce eu "promovam",oare ei nu faceau piraterie facand download de filme muzica si alte articole?Bine ca mi-au atras atentia,acum stiu ca ei defapt "nu fac piraterie".Ordinarii dreacu

Trimis de pe al meu Orange Yumo folosind Tapatalk

Edited by prada2013

Păi vezi ca și aici te poți alege cu suspendare dacă promovezi pirateria ;)

Așa că atenție mare la ce promovezi.......

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Pei chestia asta nu am inteles eu,nu facem toti piraterie cand descarcam filme sau muzica?De ce la mine sa numit promovare,ca doar nu era reclama ptr firma lu mama :))

Trimis de pe al meu Orange Yumo folosind Tapatalk

Pt că, consecințele nu le suporți tu...... ci proprietarul forumului. Mai ales în cazul unui site/forum public

Și consecințele sunt destul de drastice.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Da, dar fiind un forum dedicat tabletelor și telefoanelor, care apropo au nevoie de aplicații și jocuri, când indici o altă sursă față de Google Play, Apple Appstore, Windows Phone 8 Store, Nokia Ovi Store adică magazine oficiale de aplicații și jocuri, da atunci se poate numi promovarea pirateriei. Mai sunt unii care dau și link-uri, sau se dau mari. În general dacă vrei să ajuți pe cineva cu aplicații pentru Android, adminii și moderatorii nu te vor taxa dacă vei da doar linkuri către Google Play. Cât despre filme și jocuri de calculator aici nu te întreabă nimeni cum ai făcut rost de ele, și nici nu trebuie menționat pe forum.

Da, dar fiind un forum dedicat tabletelor și telefoanelor, care apropo au nevoie de aplicații și jocuri, când indici o altă sursă față de Google Play, Apple Appstore, Windows Phone 8 Store, Nokia Ovi Store adică magazine oficiale de aplicații și jocuri, da atunci se poate numi promovarea pirateriei. Mai sunt unii care dau și link-uri, sau se dau mari. În general dacă vrei să ajuți pe cineva cu aplicații pentru Android, adminii și moderatorii nu te vor taxa dacă vei da doar linkuri către Google Play. Cât despre filme și jocuri de calculator aici nu te întreabă nimeni cum ai făcut rost de ele, și nici nu trebuie menționat pe forum.

Si tot piraterie se cheama...treaba e ca avem morcovu-n.......... si stam sa vbm pe forum de teama securitatii.Si pana la urma de cine ne ferim,pana si politia stie ce piraterie facem toti,si noi ne ascundem dupa degete.Si in 2014 traim cu frica? :)) Suntem ca tarile comuniste

Si tot piraterie se cheama...treaba e ca avem morcovu-n.......... si stam sa vbm pe forum de teama securitatii.Si pana la urma de cine ne ferim,pana si politia stie ce piraterie facem toti,si noi ne ascundem dupa degete.Si in 2014 traim cu frica? :)) Suntem ca tarile comuniste

Daca vrei piraterie deschideti propriul forum si vezi care vor fi consecintele......

Pana atunci sa respectam punctul 4 din regulamentul acestui forum ;)

4.Postarea link-urilor spre softuri piratate, warez sau serial number, crack este strict interzisa, la fel si upload-ul acestora pe forum!

Daca vrei piraterie deschideti propriul forum si vezi care vor fi consecintele......

Pana atunci sa respectam punctul 4 din regulamentul acestui forum ;)

4.Postarea link-urilor spre softuri piratate, warez sau serial number, crack este strict interzisa, la fel si upload-ul acestora pe forum!

Deci traim cu frica....degeaba au murit saracii oameni la Timisoara,halal oameni.. pacat de viata lor

Chiar suntem intr-o tara comunista. Crezi ca ai multe drepturi ?

You right cousin ;)

Deci traim cu frica....degeaba au murit saracii oameni la Timisoara,halal oameni.. pacat de viata lor

Am impresia ca tu confuzi merele cu perele.

Poate cand o sa ai o afacere online vei stii ce inseamna pirateria. Si aici nu ma refer la Politie...ci la alte implicatii. Dar o sa intelegi cand o sa ai varsta necesara pt a intelege, deoarece vad ca aici pe forum ai 69 de ani, iar pe Softpedia doar 27 de ani......

Interesant.....

Am impresia ca tu confuzi merele cu perele.

Poate cand o sa ai o afacere online vei stii ce inseamna pirateria. Si aici nu ma refer la Politie...ci la alte implicatii. Dar o sa intelegi cand o sa ai varsta necesara pt a intelege, deoarece vad ca aici pe forum ai 69 de ani, iar pe Softpedia doar 27 de ani......

Interesant.....

Asa e,poate ca ai dreptate.Voi intelege cand jumatate din viata mea,mi-o voi petrece in fata monitorului cum faci tu.Imi pare rau sa iti zic,dar nu am mania si nici pasiunea sa fiu devotat partii virtuale,si asa viata e grea,mai stau sa fiu si zombie in fatza unui pc.Bravo tie,tu esti "un special" si esti diferit de noi oamenii de rand.

Edited by prada2013

Feri, lasa-l, omul chiar nu pricepe.

Cum sa-i explici unui om ca el care e diferenta intre a pune un link pe un forum public catre o aplicatie furata si un film pe care il da el acasa de pe torent?

Omule, sa-ti explic si eu, desi indiferent cine incearca sa-ti explice ceva, il si cataloghezi ca fiind "special", ca-si petrece tot timpul in fata monitorului, etc.

Chiar si cu riscul asta, iata despre ce este vorba.

Daca dai tu jos un film sau o piesa de pe un torrent, raspunzi tu si raspunderea este destul de limitata, in conformitate cu legile actuale.

Poti motiva oricand ca era pentru uz propriu si ai scapat.

Daca pui un link catre ceva piratat pe un forum, se pleaca de la premisa ca acel forum este de acord si sprijina ideea de piraterie si atunci, este posibil si chiar s-a intamplat, ca acel forum sa raspunda penal in fata legii. Evident, nu forumul, ci proprietarul.

Deci, una este sa dai tu un film jos si alta este sa faci public un astfel de lucru si sa dai un link explicit.

As fi vrut sa fiu mai clar, dar atat am reusit. Sper sa ma fi ridicat la nivelul asteptarilor tale.