Clicky

Jump to content

2013, bun sau rau ?

Recommended Posts

Astazi se termina anul 2013 si cum, probabil, fiecare dintre noi "trece in revista" anul care se incheie si eu la randul meu, stand la birou (la o cafea si o tigara sau mai multe :) ) fac acelasi lucru.

Pentru mine, personal, a fost un an "mai greu" as spune d.p.d.v. financiar.Un an de criza care a inceput anevoios si care si-a "dat drumul" doar din al doilea semestru.

Pe plan sentimental a fost mai mult decat OK, anul acesta sarbatorind nu mai putin de 20 de ani de casnicie.

Implinirea sufleteasca "vine" si de la cei doi baieti ai mei, cel mic (17) "fiind in grafic" cu liceul iar cel mare (19) fiind de anul acesta si sofer :) si absolvent cu BAC-ul luat cat si student "cu acte".

In sfera gadget-urilor, anul 2013 nu a fost un an al achizitiilor pentru mine asa ca am ramas cu anticul meu Galaxy SII, in schimb "a aparut in casa" un iPhone 5 (ghiciti a cui :) ).

Ce imi doresc de la 2014 ?

Sentimental sa fie cel putin la fel chiar nu pot spune ca as dori mai mult.

Financiar ..... cine nu ar dori mai mult :) ?

La orizont se intrevede un Galaxy S4 sau cine stie ..... :) !!!

La multi ani !

La mine a fost asa si asa......

Adica criza financiara a continuat si in acest an.....dar ma bucur ca din vara in sfarsit mi-am gasit locul de munca dorit. In privinta sanatatii nu ma pot plange,viata familiala merge normal iar ca si gadgeturi, anul asta a fost mai subtire. Adica o tableta noua si un telefon SH, dar m-am bucurat mult pt ele.

Ce imi doresc de la 2014?

In primul rand sanatate mie si familiei.

Financiar...asa cum spune @didi.......este loc de si mai bine :)

Gadgeturi...? Poate un Note 4 sau vreun LG G3  :huh:

Va doresc un an nou fericit cu multe impliniri si mai ales multa sanatate.

La Multi Ani !!!!

La mine anul ăsta a fost catastrofal, din punct de vedere financiar.

Dacă până acum nu am simțit deloc criza, anul ăsta am înțeles exact ce anume înseamnă.

Cum eu urăsc speranța sub toate formele ei, pentru că te ține din treabă, 2014 voi avea eu grijă să fie altfel.

La mulți ani vă doresc și multa sănătate, vouă și familiilor voastre, că restul le faceți voi cumva.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Pentru mine a fost un an bun, din punct de vedere financiar, profesional, sentimental cat si in ceea ce priveste gadgeturile.Am reusit sa imi achizitonez o tableta de top, cat si un telefon pe masura. Anul viitor va doresc tuturor multa sanatate, ca daca o avem, restul se rezolva.

Numai bine si la multi ani.

Condoleante pentru tatal tau, Vlad Paul!

Edited by Alexandru Cristian

A fost cel mai greu an din viata mea. Mi-am pierdut tatal, muntele meu de granit care s-a naruit ca un castel din nisip. Altceva nici nu mai conteaza.

Dispari pe veci, 2013!

Si eu abia imi revin dupa ce mi-a murit Mama, abia au trecut 40 de zile, mai mult n'am ce zice.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Un an pe de-o parte urat, pe de-o parte frumos. Am fost norocos totusi ca am aflat din timp de boala mamei (adica ea a aflat) si s-a terminat totul cu bine, probabil ca daca mai intarzia cateva luni as fi plans acum cu voi, cei care v-ati pierdut parintii. Apropo, condoleante! (Vlad si Gastarbeiter). Am trecut si eu la smartphone iar dac-o dam in sentimentalisme pot spune c-a fost un an excelent. :D

La multi ani!

In 2013 n-am fost bolnav. N-a fost nimeni bolnav din familie. Deci a fost un an excelent. Pentru ca financiarul am invatat sa nu-l mai pun la socoteala si cu atat mai putin la suflet. Exista atatea lucruri muuult mai importante si m-am invatat cu mai putin. Si sa nu mai alerg dupa subiectul asta. Habar n-aveti ce bine (si liber) ma simt asa.

Ce astept de la 2014 ? Sanatate si intelegere.

Anul ce va trece curand, a fost bun, caci a trecut repede, anul ce va veni sa va fie si mai bun, caci va trece putin mai repede, va doresc sanatate si La Multi Ani! Atasat o schema logica a altor variante posibile, toate terminandu-se cu urarea de La Multi Ani !

Sent from my S500 using Tapatalk 2

post-12162-138851623173_thumb.jpg

Eu cred ca primul am trecut in 2014, pentru ca la st. Petersburg ora este +2 fata de bucharest. La multi ani romania.

Sent from my iPad using Tapatalk HD