Clicky

Jump to content
Szilárd Ervin Szőgyenyi

Am integrat Tapatalk

Recommended Posts

Inainte se transforma in @Sp1tfire, ca link catre profil. Acum vad ca ramane ca text normal, desi esti notificat ca te-a mentionat cineva.

Sent from my LG G3-D855

Ei zic ce spuneai si tu. Considera ca orice incepe cu @ este un user tagging, excluzand adresele email. Aplicatia, dupa ce a primit postarea, o trimite pe forum, unde plugin-ul Tapatalk incepe sa caute potriviri cu nume de utilizatori. Oricum, tot nu explica ce fac in cazul de care spuneam eu. E drept ca nici nu pare ca a intrebat cineva.

Daca este sau nu la zi plugin-ul, nu apare informatia. Probabil doar Erwin poate afla.

Setarea de care ziceam nu o pot folosi, tocmai din cauza spatiului. Nu am de unde sa stiu daca cel care posteaza a vrut sa se adreseze utilizatorului Innoxius e destept sau a vrut sa scrie ca eu sunt destept :D

In plus, link-ul catre profil e de genul 

http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/user/59-innoxius/

adica .../user/user_ID-user_name/, iar ID nu am cum sa-l identific.

Cu ocazia asta am descoperit cel mai original nume de mebru pe un forum. Pe XDA exista un utilizator cu numele member :D

Si cu tag ;) Diferenta acolo este ca acea portiune din pagina mobilissimo este gestionata de disqus, nu implica serverul sau site-ul mobilissimo. Pentru mobilissimo.ro, aia e o black-box.

Plus ca, in momentul in care ai tastat @ iti apare deja o lista cu cei implicati in acea conversatie. Tie nu ti-a aparut numele meu (si te intrebai daca functioneaza tag) pentru ca eu nu apaream in acel moment in discutie (postat mesaj sau dat like). Normal, nu dai tag intr-o discutie ca pe FB. In mod normal si logic, te adresezi cuiva care este deja intr-o discutie. De aceea "tag"-ul tau initial nu a functionat.

Ultima versiune de Tapatalk, alpha sau beta, are font Roboto. In sfarsit un font ok.

Versiunea 4.15.11 pentru cei care vor s-o testeze. Fontul titlurilor mi se pare cam mare, in rest mi se pare perfect inauntrul discutiilor. Mult mai bun decat fontul lor jalnic de pana acum

https://drive.google.com/file/d/0B3M_qMyq3jonbEVNZUl4Q3BqQzA/edit?usp=docslist_api

Sent from my LG G3-D855

@Erwin Plugin-ul Tapatalk e actualizat la zi? Pozele facute in mod portret cu LG G3 sunt incarcate in mod landscape ca atasament. Pe alte forumuri sunt incarcate corect.

Sent from my LG G3-D855

Si pe mine ma deranjeaza si de multe ori m-am uitat in setari si n-am gasit nimic. Poate e un bug. Da-mi te rog un forum unde e corect sa verific versiunile.

De fapt forumul nu citeste EXIF-ul. Incarca automat in landscape orice. Eu am incercat sa resalvez o poza ca fisier ordinar, fara EXIF si tot asa o incarca. Pune automat latura mare pe orizontala, chiar daca la Save As ea era potrait.

Nu, un forum IPBoard imi trebuia, cum e al nostru. O fi si asta, dar nu apare ca la noi, pe prima pagina dreapta-jos IP.Board si versiunea.

Later Vorbesc prostii, nu scrie versiunea decat in sectiunea de administrare.

Depinde, era in versiunea beta de mult. Nu e roboto font, e fontul de sistem, in functie de ce font folosesti.

Sent from my LG G3-D855

Au mai schimbat și prin interfață. Am probleme cu notificările, nu respectă faptul ca l-am pus pe silențios pe G Pad 8.3 cu 5.0.2. Pe Nexus nu am problema asta, dar o să verific.

@Sp1tfire, mi s-a schimbat fontul doar dupa un update la aplicatie..

Sent from my LG-D802

Edited by Gabii

De multă vreme eu nu mai primeam notificări decât dacă îmi mai dădea cineva like la vreo postare (pe toate forumurile pe care le am în Tapatalk). Au modificat ei ceva, azi am intrat din curiozitate la setările de notificare pentru toate forumurile și, minune, au început să curgă din nou notificările. Bine ar fi dacă ne-ar anunța dacă trebuie să facem ceva de genul ăsta ca să mai primim notificări. Ei au schimbat modul cum se văd notificările în aplicație, dar a afectat și notificările în sistem. Nu mai primeam notificări nici pe telefon, nici pe tabletă. E stupid modul cum au schimbat notificările, dar măcar mă bucur că acum primesc notificări din nou.