Clicky

Jump to content
Szilárd Ervin Szőgyenyi

Am integrat Tapatalk

Recommended Posts

Mai Sebi, daca proprietarul forumului vrea sa activeze monetizarea prin Tapatalk, o poate face si vei vedea reclame de te saturi. Ca n-o fac proprietarii forumurilor pe care stai tu e altceva.

Sent from LG G3-D855

Oricum, dacă altădată ma plângeam că nu primesc notificări, acum le-am dezactivat pe toate. Erau sute. Și n-am găsit o anume setare să primesc doar una

Trimis de pe Note 4 SM-N910U

Si eu as vrea sa fie grupate. Nu sunt abonat la multe forumuri, daca ar fi vreo 10-15 sau chiar mai multe, mi-ar fi imposibil sa le vad pe toate in notificari si mai mult m-ar enerva.

Nu stiu cum le aveti setate voi. Eu le am setate individual pentru fiecare forum in parte si primesc notificari doar daca cineva ma citeaza, imi da like sau imi scrie mesaj privat. Daca esti abonat la multe subiecte si ai activate notificarile pentru subforumuri, atunci primesti tone de notificari.

Sent from LG G3-D855

Care-i faza de nu mai merge sa mentionezi un utilizator cu @ pe forum? Pe xda merge fara probleme, oare trebuie actualizat vreun plugin pe forumul mobilissimo? Singura mentiune de azi in topicul cu urari de la multi ani apare de la Innoxius, in rest cele de la mine si alti utilizatori nu apar ca mentiuni.

Sent from my LG G3-D855

Care-i faza de nu mai merge sa mentionezi un utilizator cu @ pe forum?

In Tapatalk ?

Singura mentiune de azi in topicul cu urari de la multi ani apare de la Innoxius, in rest cele de la mine si alti utilizatori nu apar ca mentiuni.

Cred ca datorita faptului ca eu l-am mentionat asa

Member.jpg

care este modalitatea prin care mentionezi pe cineva pe acest tip de forum (e un link catre profilul persoanei). O sa ma uit in setari daca avem ceva legat de parsingul @user la link

LE: Nu exista

Da, strict la aplicatia Tapatalk de pe Android ma refer. Eu puneam doar @ in fata numelui si mergea fara probleme. Inca merge pe alte forumuri, d-aia intreb daca forumul mobilissimo e la zi cu toate pluginuri-le si balariile de la Tapatalk.

Sent from my LG G3-D855

La setarile Tapatalk nu e ceva specific. Dar am gasit o setare care face o inlocuire automata de caractere. O sa studiez daca de aici se poate rezolva. Problema e ca nu-mi dau seama cum face pe alte forumuri diferenta intre @cucu si @cucu bau. Un nume poate avea si spatii, deci de unde stie Tapatalk pe alte forumuri daca m-am referit la cucu si am scris in continuare bau sau m-am referit la cucu bau.

Poti testa pe xda treaba asta ?

Mentioneaza fara probleme si numele cu pauza. Ideea e ca nu prea ai de ce sa pui @ in fata unor cuvinte, in afara de a mentiona un utilizator sau a scrie o adresa de mail. E aproape imposibil ca exemplul tau sa se intample. Ar trebui sa fie coincidenta prea mare sa vrei sa mentionezi un user si urmatorul cuvant pe care il scrii sa fie tocmai ultima parte din numele altui user.

Sent from my LG G3-D855

In programare nu exista "coincidenta prea mare". Daca exista posibilitatea de 1 la 1 miliard, trebuie prevazuta :) O sa studiez setarea pe care am gasit-o.

Programarea Tapatalk e jalnica oricum, deci nu cred ca le pasa daca o mentionezi pe @frumoasa sau pe @frumoasa adormita. Ideea e ca optiunea asta a mers si pe forumul mobilissimo in versiunile anterioare de Tapatalk. Din moment ce pe xda inca mai merge, nu ma pot gandi decat ca motivul este un plugin neactualizat pe forum. Nu cred ca a schimbat cineva setarile forumului intre timp.

Sent from my LG G3-D855