Clicky

Jump to content
Gabii

Ce telefon să-mi iau ?

Recommended Posts

Nu vreau lenovo, nu imi iau telefon doar ca are baterie mare, vreau sa si mearga fara probleme aplicatiile..

Ia-ti telefon puternic cu baterie de 1800 mAh si vedem noi ce zici pe urma!

Lenovo este o firma mare, cred ca este al treilea producator de pc-uri la nivel mondial,deci nu-i de ici de colo. Alege pana la urma ce-ti place.

Fiecare dintre noi iti va da un sfat pe care el il considera cel mai adecvat, cel care alege ceea ce ii trebuie esti tu. Noi suntem multi si nu ajungem la nici o concluzie.

Vreau status detailat la 25% nivel baterie pe Lenovo P780. Multumesc

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Îți dau unul acum, probabil la 25% voi ajunge mâine la prânz. e7utyhat.jpgpost-580-13907595486_thumb.jpgpost-580-139075955996_thumb.jpgpost-580-139075957237_thumb.jpg

Sent from my Lenovo P780

La samsung au garantiile la reprezentatele din tara, sa zicem ca note2 nu ar avea probleme cu garantia, dar cu nexus5 de la lg? sunt sanse sa se strice?

Am scris asta mai sus și vad ca am făcut-o degeaba. Mai mult ca sigur ca ei au adus Nexus 5 din State, deci e modelul D820 la care nu funcționează 4G în Europa. Asta însemna că nu oferă garanție LG ci la un service de cartier, unde mai mult ca sigur lucrează un Gigel care nu știe sa desfacă un telefon capsulat. Posibil sa lucreze și cu componente neoriginale, ca nu e nimeni prost sa cumpere piese de la OEM de peste 100$. Majoritatea review-urilor de la magazin pot și și fake - uri. Și apoi nu ma aștept ca cineva care a avut probleme cu garanția sa se întoarcă și sa modifice recenzia cu noile pățanii. E alegerea ta dacă vrei sa cumperi de acolo, eu ți-am spus cam la ce sa te aștepți. Poate ma înșel, dar preturile nu prea susțin asta.

Trimis de pe Nexus 5

@Parintzelu, multam mult de info, vad ca unul din sim-ri este la semnal minim, daca-i asa in 25% din timp, pe langa cele 3 zile mai e de pus una! Excelent, sa-l folosesti fara probleme si cu uptodate-ri oficiale cat mai dese ;) daca ai timp , te rog si la 25% remaining life, si la 10% Spor

Edited by reflavius

Cred ca o sa iau Nexus 5 de la Quick Mobile, am si in oras.. e 1900 dar au garantie si termen de returnare in caz ca nu imi convine ceva... mi-e frica parca de baterie ca se va consuma repede.

Eu încă nu prea am auzit de baterie terminată la Nexus 4, deci încă nu este cazul la Nexus 5.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

N-am mai rezistat și am pus Franco și Xposed. ROM-ul e stock iar locația e oprita. :D. Ideea e ca am încercat sa nu joc nimic, iar rezultatele se vad. Am folosit și Per App Modes din FKU(pentru Facebook în special), Greenify și Clean Master. Am folosit și System updater pentru a actualiza aplicațiile de sistem, am și eliberat spațiu și am iutit puțin sistemul asa. Cam asta e optimizarea.

Trimis de pe Nexus 5

Cred ca o sa iau Nexus 5 de la Quick Mobile, am si in oras.. e 1900 dar au garantie si termen de returnare in caz ca nu imi convine ceva... mi-e frica parca de baterie ca se va consuma repede.

La inceput iti va tine bateria, dar efectele o sa le vezi in timp. Nexus 5 e un telefon ok ca design si specificatii dar e tras in jos de baterie (care e de capacitate mica fata de ecranul de 5" si pe deasupra mai e si incapsulata). Daca tii neaparat sa iti iei cu baterie embedded macar orienteaza-te la un LG G2 care e net superior Nexus 5 la capitolul baterie si camera foto.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

70 % iau LG G2... m-am uitat azi la el putin asa la quick mobile in oras, la prima vedere imi place foarte mult... saptamana viitoare cand voi merge, le voi pune amandoua la quick mobile Nexus 5 si LG G2 si voi face decizia.. dar cred ca voi lua G2-ul deoarece are baterie mai buna, camera mai buna, restul specificatiilor sunt la fel, iar in benchmark-uri iese mult mai bine G2 :D

Are bateria mai buna si camera mai buna , dar benchmark-urile sunt irelevante si inutile.Ceea ce conteaza e cum merg aplicatiile si sa nu ai pic de lag.Iti sugerez sa iei G2,dar nu pentru benchmark-uri.Defapt azi l-am comandat din Germania(32 gb,negru,400€).

Si eu din Korea :) just joking

Ai comandat la pretul respectiv varianta de 32G negru ( de ciuda), Fara TVA ?! Arata si la altul ;)

Edited by reflavius

Nexus, dacă ii faci nu știu ce rahat, scoate 37k în antutu, peste orice alt telefon. E și normal, s800 fără a avea vreo ceva care sa îl tragă în jos.

Sent via aifon cu Android 6.3 on board

Bine, dar bateria, dar performanta bruta, fara artificii, culorile? Faptul ca e imun la update-ri repetate, fara a avea nevoie de corectie pe partea audio si nu in urma ...

Edited by reflavius

Bine, dar bateria, dar performanta bruta, fara artificii, culorile? Faptul ca e imun la update-ri repetate, fara a avea nevoie de corectie pe partea audio si nu in urma ...

Care performanta bruta? Luati benchmark-uri d'aici, ca tot vă plac asa mult. Nu trebuie sa faci minuni, dai flash la un ZIP de 700kb. Acum scot și eu 30 000 de puncte in Quadrant și 19 000 în 3D Mark. Nu over clock, nu nimic. Acum  e mai bine? Nu, telefonul merge la fel, jocurile funcționează ca înainte.

u2yja5ap.jpg

6u8a7uvu.jpg

Am renuntat total la Nexus, ramane g2, pana mi-a sarit in ochi un HTC ONE la 2269 de lei pe evomag : http://www.evomag.ro/SOLUTII-MOBILE-Telefoane-mobile/HTC-Telefon-Mobil-HTC-One-Procesor-Quad-Core-1.7-GHz-Super-LCD3-Capacitive-Touchscreen-4.7-2GB-RAM-32GB-Flash-Wi-Fi-3G-Android-4.1.2-Jelly-Bean-Rosu-104588.html si nu prea dispun de toti banii pana pe 31 cand e reducerea, g2-ul il iau vinerea viitoare..... sa ma chinui sa strang 2269 pana peste 3 zile ca sa iau htc one-ul in locul g2-ului? mie totusi nu-mi prea place SENSE UI...parca as prefera lg g2 dar ONE parca e telefonul anului si na..