Clicky

Jump to content
Gabii

Ce telefon să-mi iau ?

Recommended Posts

@Innoxius

imi spui si mie te rog cine te-o angajat la mobilissimo.ro?

daca mai greseste omu asta e nu trebuie sa ma disperi cu email-urile si cu amenintarile , Sti ce scoate-ma din forum si gata nu ma bazai pe mine atata ca mi se rupe de tine si de statutu tau in aces forum intelegi?...lasa-ma bre in pace imi spun parere gresita buna rea ...raspunzi frumos nu sari aici in sus ca musca , ...eu am parasit forumu ' ii las pe ce-i cu carte sa discute Ceau, acuma asta e de ma injura jumate din forum 

@Innoxius

imi spui si mie te rog cine te-o angajat la mobilissimo.ro?

Superb, asta e de pus in perete, cu rama :))

Avem aici un abuz de putere, un administrator recalcitrant, amenintator, care bazaie lumea.

Tentative de intimidare, Timisoara, mafia, granita, totul se leaga, Mobilissimo este un paravan pentru marea suprimare a poporului, cipuri, masoni, lag pe 16-core la telefoanele Samsung :D

Cine nu poate urma niste reguli de bun simt, sa nu stea pe aici :) Stiu ca s-a vorbit sa nu mai fim asa drastici, dar nu se poate daca dai de useri cu nasul pe sus. Cine stie cate i-a urat de bine Darius123 lui Innoxius, dar nu i-a scris aici?

Pana la urma e vorba de perioada aia, de 7 ani. De acasa, nu din Tibet.

@silt si-a cerut scuze de doua ori si mi-a explicat ca n-a stiut ca nu are voie cu reclame pentru ca din Tapatalk nu se vad regulamentele.

@Darius123 mi-a zis sa nu ma mai leg de el, ca el scrie cum vrea si sa nu ma mai dau sef pe forum. Si s-a plans ca e abonat de 5 ani si in loc de multumiri ma leg de el.

In ambele cazuri doar am atras atentia. Era mai bine sa aplic regulamentul ? Eu zic ca nu.

Innoxius nu e la fel de inofensiv ca numele lui.

Si inainte sa se supere forumul si pe mine, innoxius inseamna inofensiv in latina. (Nu stiu latina dar stiu google)

Asta ca sa mai elimin din tensiune.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Hai sa nu dramatizam situatia , Dar asta ii adevaru faptu ca nu scriu cu diacritice nu inseamna ca scriu gresit ! mai o gafez cu semnele de puctuatie , dar daca citesti cursiv nu iti dai seama unde am gresit' acuma @Innoxius cauta nodu in papura, sa scape de mine , mai precis sa ma scoata din forum pt ca am scris gresit" daca te uiti pe canalu vostru de Youtube ai sa vezi ca am lasate comentari la aproape toate review-urile si umboxing-urile din 2010 pana in prezent

Iar daca te uiti la toate comenarile de pe forum , 60% din comentari au ce-l putin o greseala , doar eu am mai multe:))

HTC One.

Mănînci cai?

Quashqai!

sent using smoke signals dupe racheta GPad a soției

Hai sa nu dramatizam situatia , Dar asta ii adevaru faptu ca nu scriu cu diacritice nu inseamna ca scriu gresit ! mai o gafez cu semnele de puctuatie , dar daca citesti cursiv nu iti dai seama unde am gresit' acuma @Innoxius cauta nodu in papura, sa scape de mine , mai precis sa ma scoata din forum pt ca am scris gresit" daca te uiti pe canalu vostru de Youtube ai sa vezi ca am lasate comentari la aproape toate review-urile si umboxing-urile din 2010 pana in prezent

Iar daca te uiti la toate comenarile de pe forum , 60% din comentari au ce-l putin o greseala , doar eu am mai multe:)

Cred că tu dramatizezi. Innoxius ți-a atras atenția pentru că, pur și simplu, nu poți scrie atât de execrabil. Utilizarea diacriticelor nu este obligatorie, pentru că nu toată lumea scrie de la PC, userii mai postează și după Taptalk sau de unde mai pot. Dar o condiție obligatorie a forumului este să scriem într-o română care să poată fi citită. Te superi degeaba, dar ai o problemă serioasă dacă un om îți dă un sfat constructiv, fără să te penalizeze pentru încălcarea regulilor forumului, iar tu începi să faci ca 1 leu și 25 de bani și începi să spui că are ceva cu tine și alte prostii. Decât să faci pe deșteptul mai degrabă te duci frumos sub fiecare postare la butonul Edit și îți îndrepți greșeala. Nici un admin sau moderator nu este obligat să facă pe doamna învățătoare cu fiecare user în parte care nu se poate exprima românește. Și crede-mă nimeni nu are nici o problemă cu nimeni. 

Nu poți acuza un admin că are ceva cu tine, că vrea să să te dea afară de pe forum, pe motivul că ți-a spus să scrii românește. Suntem o comunitate virtuală, majoritatea userilor nu se cunosc față în față ca să poți acuza adminul sau moderatorul că nu-i place fața ta și vrea să te de-a afară. Așa că, Innoxius nu vrea să te afară de pe forum, ci doar ți-a dat un sfat care ar fi bine să-l urmezi :)

ON: Gabi,te-ai gândit la HTC One Mini? Este un telefon interesant.

HTC One Albastru

Mănînci cai?

Quashqai!

sent using smoke signals dupe racheta GPad a soției

Rămân la G2 32 gb. Luni fac comanda la quickmobile la liber sau iau cu abonament de la germanos, ma hotărăsc mâine cum fac, dar LG G2 32 gb iau :D . Și gata cu certurile, că prea deviem de la subiect.

Cred că tu dramatizezi. Innoxius ți-a atras atenția pentru că, pur și simplu, nu poți scrie atât de execrabil. Utilizarea diacriticelor nu este obligatorie, pentru că nu toată lumea scrie de la PC, userii mai postează și după Taptalk sau de unde mai pot. Dar o condiție obligatorie a forumului este să scriem într-o română care să poată fi citită. Te superi degeaba, dar ai o problemă serioasă dacă un om îți dă un sfat constructiv, fără să te penalizeze pentru încălcarea regulilor forumului, iar tu începi să faci ca 1 leu și 25 de bani și începi să spui că are ceva cu tine și alte prostii. Decât să faci pe deșteptul mai degrabă te duci frumos sub fiecare postare la butonul Edit și îți îndrepți greșeala. Nici un admin sau moderator nu este obligat să facă pe doamna învățătoare cu fiecare user în parte care nu se poate exprima românește. Și crede-mă nimeni nu are nici o problemă cu nimeni. 

Nu poți acuza un admin că are ceva cu tine, că vrea să să te dea afară de pe forum, pe motivul că ți-a spus să scrii românește. Suntem o comunitate virtuală, majoritatea userilor nu se cunosc față în față ca să poți acuza adminul sau moderatorul că nu-i place fața ta și vrea să te de-a afară. Așa că, Innoxius nu vrea să te afară de pe forum, ci doar ți-a dat un sfat care ar fi bine să-l urmezi :)

ON: Gabi,te-ai gândit la HTC One Mini? Este un telefon interesant.

@Innoxius mi-a raspuns la comentariu foarte urat din partea unu-i admin de blog. plus email-u care mi la dat in privat ' nu-i frumos sa raspunda asa agresiv fata de un membru din forum . Trebuia sa imi stearga comentariu si sa imi trimita email in privat ' ca pe viitor sa incerc sa nu gresesc nu sa ma faca de ras pe tot forumu , si sa se dea el mare admin pe aici.

Ervin raspunde foarte frumos si te intelege cand gresesti, ca na asta ii chiar si ei in articole mai gresesc nu doar eu dar asta nu inseamna ca trebe sa faci aici haous pt niste greseli gramaticale 

Ce i-au ciopartit oamenii astia threadul colegului gabi..

@gabi. Cred ca g2 e o alegere foarte buna. Cu siguranta mai avatajos decat htc one. Felicitari.

@posesorilor de g2: ati putea sa imi spuneti cum v-ati obisnuit cu butoanele de pe spate? Se pot apasa usor cu o singura mana?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

@Ethereal, da se poate butona foarte ușor cu o mână, l-am „folosit” azi 15 min la germanos.

Și @Darius123 dacă tot zici că de câți ani ești tu pe forum, de atâția ani nu ți-ai creeat un instinct să nu mai greșești, mai ales gramatical?(una e să mânci o literă-două și una e să scrii ca și cum ai fi făcut „Școala Vieți”)

Ciudat că la magazin o aveau :))

#Edit

Am fost la Germanos si m-am inselat, nu aveau 32gb.

Dar, am fost la quickmobile și mi-am comandat varianta pe alb 32 gb Lg G2. Au spus că azi, cel târziu mâine imi ajunge  :wub:  :wub:  :wub: . Mulțumesc tuturor de sfaturi, să știți că, chiar au contat toate cele peste 200 de sfaturi ce le-am primit în acest topic, se vede că știți ajuta omul la „greu”. :))

Edited by Gabi Gabi