Clicky

Jump to content
Gabii

Ce telefon să-mi iau ?

Recommended Posts

Nu de aia, dar na, n-am mai comandat, si daca ar fi ceva probleme cu garantia nu vreau sa ma incurc cu trimis inapoi nustiu unde etc... 

nee, parca au facut ca la iphone sa fie toate pe ecran, si la design marginile sunt ca la iphone, nu-mi place... am intrebat de s3, 4g lte, s4 mini cu 4g lte, care se merita mai mult?

Nexus 4 pentru suport si raport pret/ performanta, S3 nu, S4 mini nu-mi place, totusi e chestie de gusturi, daca o taraganezi 10 luni prinzi un Nexus 5 in 1250 utilizat bineinteles cu garanatie, etc...

Sent from my S500 using Tapatalk 2

nee, parca au facut ca la iphone sa fie toate pe ecran, si la design marginile sunt ca la iphone, nu-mi place... am intrebat de s3, 4g lte, s4 mini cu 4g lte, care se merita mai mult?

Cumpara ce iti place, sunt banii tai, S4 mini cu LTE la 1500 de lei.

Aleluia, a aparut Moto G si la noi... e cam umflat pretul fata de cel de la google, nu vi se pare? oscilez intre Moto G 16 gb, S IV mini si S III.

Si totusi nu saracesti la un Moto G, mai ales ca e Google edition si primeste update-ri regulate din partea casei nu ca si Lg&Samsung ;)

http://www.pcgarage.ro/smartphone/motorola/moto-g-16gb-dual-sim-black/

Edited by reflavius

Da, dar ca performante iese mai bine in benchmark-uri s3 si vreau ceva care sa ma tina 2-3 ani

Benchmark-uri în stânga, Benchmark-uri în dreapta. Moto G se mișcă mai bine, e mai fluent, S3 mai mult de Kitkat nu va primi și nici asta nu se știe când vine. Adreno 305 e echivalentul lui Mali 400MP4, dar oferă și suport Open GL ES 3.0. E și puțin mai sprinten dacă nu ma înșel, nu mai știu sigur.

Trimis de pe Nexus 5

In orice tabara, ai varfuri, daca vand toate telefoanele si smart'le pot sa ma intind la un varf de gama, dar cum mie imi place diversitatea si ma simt excelent cand am parte de o oferta, ma voi multumi cu liga 2 sau 3, acum revenind la actual presimt ca ma voi desparti de S500, o frumusete din punct de vedere hardware...ma va convinge un nou "mainstream" fara doar si poate e acelasi Moto G....caut si eu ceva de 200€...

Am vaZut un smart pe steroizi:http://m.gsmarena.com/philips_w8510-5742.php

Edited by reflavius

Care este prima "cerință" a unui smartphone? Snapdragon 800, s-au ceva zeamă care să îl țină activ? Spune-mi ce poate telefonul tău să facă si râșnița mea nu? Când o să ai un dual sim cu 3g non stop care o să te țină minim 3-4 zile între încărcări, atunci mai vorbim. Nu uita chinezi ăștia amărâți de la Lenovo au înghițit gigantul IBM. Și o să vezi că ușor ușor își vor face un nume așa cum și-a făcut și Samsung, HTC și restul....

Sent from my Lenovo P780

Edited by Parintzelu

Vreau sa vad si eu unde te tine 3-4 zile cu 3g nonstop, dar 3g nonstop nu in sensul ca activezi 3g si il lasi undeva sa stea, fara sa stai pe facebook/twitter etc...