Clicky

Jump to content
Gabii

Ce telefon să-mi iau ?

Recommended Posts

Orange Reyo e panarama...problema cu senzorul de proximitate plus ca bateria e varza,se duce imediat.Sotia mea are acel model.Poti lua Orange Yumo,e foarte laudat pe net,plus ca bateria tzine mult (2400mAh),Lejer ma duce 3 zile fara vrajeala...

Trimis de pe al meu Orange Yumo folosind Tapatalk

..........,Lejer ma duce 3 zile fara vrajeala...

Poate postezi si un screenshoot cu durata bateriei....sa vedem si noi.

Te tine 3 zile folosind la ce? Doar ca si telefon? In alea 3 zile cate ore de folosire ecran ai?

Multumesc anticipat.

Orange Reyo e panarama...problema cu senzorul de proximitate plus ca bateria e varza,se duce imediat.Sotia mea are acel model.Poti lua Orange Yumo,e foarte laudat pe net,plus ca bateria tzine mult (2400mAh),Lejer ma duce 3 zile fara vrajeala...

Dacă pe tine cu o baterie de 2400 te ține 3 zile, o baterie de 4000 oare cât te-ar ține? Asta dacă tot ne dăm mari la apă mică.......

Dacă ai dileme despre ce "râșniță" vorbesc, vezi semnătura mea.

Trimis de pe al meu Lenovo P780_ROW folosind Tapatalk

Edited by Parintzelu

Deja deviem de la subiect... nu stie careva o data apropiate cand apare si la noi in Ro Moto G?

Poate la noi in Romania poate nici nu apare... sau daca apare, poate pe la mijlocul anului... de pe alte site-uri nu prea as vrea sa comand din cauza costului de transport, etc... ce se plateste si cum, si cat va costa in final, deoarece nu am mai cumparat asa din alte tari.. 

Edited by Gabi Gabi

Din cate stiu Motorola nu mai trimite telefoane in Romania, chiar a redus valabilitatea telefoanelor lor in multe tari din Europa. Stiu ca le trimit la att in UK. Imi pare rau ca nu mai gasesc linkul de unde citisem asta.

Ca telefon, daca mai largesti bugetul poate ajungi la un S3 la mana a doua. L-am vandul pe al meu la 750 (era putin crapat) si in stare buna sunt maxim 900.

S2 e deja vechi, mie imi merge bine cel putin, dar nu prea il solicit. Ca referinta, San Andreas merge fara lag.

De ce nu vinzi 3GS-ul ala? Scoti 200-250..

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Ba da îl vând, caut cumpărător, dar până atunci vreau să mă decid ce telefon să îmi iau, de aceea am deschis din timp topic-ul. Chiar și la mâna a II-a ar fi bun ceva, dar aș dori ceva mai „diferit” de aceea ma intreb pe voi. Hai să lăsăm Moto G, să mai trecem si la alte telefoane.

Corect, a venit timpul, pentru  unui tilifon , categoria super grea - best of era: 

Edison Tin Foil Phonograph

Sa fiu mai aproape de dorinta ta, iti fac o propunere actuala : click

post-12162-0-92143000-1389378216_thumb.jpg

Edited by reflavius

Ä‚sta nu e Allview P5 Qmax?

Are un prieten, nu imi place deloc cum au modificat cei de la allview interfata, in rest merge bine... dar totusi, vreau sa ma limitez la 800-850 lei.

Edited by Gabi Gabi

Are balta peste, da cu zaru, ai ceva optiuni, fix cate are un zar, sau da cu doua :

Smartphone Allview V1 Viper 4GB Black
Smartphone Acer Liquid E2 Duo White / Black
Smartphone HTC Desire 300 Black
Smartphone Huawei Ascend U9200E Black
Smartphone Prestigio Dual-Sim MultiPhone 5300 Duo White
Smartphone Sony Xperia M C1905 Black

Sa ne ingrozesti cu alegerea facuta....

Ca luna trece, anul vine ;)

post-12162-0-31359100-1389381110_thumb.jpg

Edited by reflavius

Vrei telefon pentru bugetul tau? Eu unul ti-as recomanda Lg Optimus L5 II sau L7 . Eu am L5 II de o saptamana si ceva si sunt chiar foarte multumit de cum merge , deci bafta in continuare

Cu 1200 Îți iei note 2 "de la baietasi". Nu cred ca găsești și cu garanție, dar are varul xda suport pentru tine dacă nu găsești răspuns aici pe forum.

Altceva ar fi xperia z, HTC one x, sgs3, nexus 4 - astea ar fi sh.

Noi nouțe mergi în magazine și testezi acolo ca sa vezi ce ți se potrivește.

Eu mi-am luat note 2 pentru ca am vrut 2gb ram și un ecran foarte mare, dar tot ce am scris sunt telefoane foarte bune. O sa ruleze orice aplicație cel puțin încă 2-3 ani. Asta dacă nu se trece masiv la 64 bits, dar nu intru în detalii.

Concluzie: încearcă la sh sa te întâlnești personal cu vânzătorii și sa faci toate testele posibile, rulează antutu benchmark și Îți confirma și el modelul, o sa verifici scorul benchmark cu cel de referință și ai siguranța ca iei ceva funcțional și original.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

"O sa ruleze orice aplicație cel puțin încă 2-3 ani. Asta dacă nu se trece masiv la 64 bits, dar nu intru în detalii."

Ar fi naspa si propabil adevarat, la cat de repede evolueaza moda de la an la an.

Pe android doar Samsung a zis ca pune in următorul flagship procesor pe 64 de bits. HTC nu mai are timp sa pună pe m8, Sony s-a concentrat pe altceva. Deci vom avea s5 și note 4 pe 64 bits. Putem presupune ca în 2015 vor trece lg, HTC și Sony la 64, asta dacă Samsung are succes. Deci în jur de un an și jumătate pana 64 bits devine o realitate generala în android. Dar asta e doar jumătate din transformare. Aplicațiile trebuie regândite ca sa fie optimizate pentru arhitectura noua.

Deci 2-3 ani va rula toate aplicațiile de actualitate. Sunt curios s2-ul cum se descurca. Cam frustrant ca un telefon vechi de 3 ani face fata la ultimele aplicații la fel de bine ca marile smartphonuri ale anului 2013.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Nu știu cât de benefica e trecerea asta pe 64 bit. Îmi și imaginez valul de critici de pe Google Play. Îl și vad pe Gigel când spune ca nu ii merge nu știu ce aplicație pe S5-ul lui, mai scrie și o înjurătură și aia fără cratima. Va fi foarte greu pana ce dezvoltatorii se vor pune pe treaba. Momentan nu exista chipset-uri serioase pe 64bit. Posibil ca Samsung sa facă ceva de genul, dar cel mai probabil nu se vor tine cu producția. Ar mai fi Nvidia K1, dar ala nu-i chipset de pus într-un telefon. Parca și simt mirosul de plastic Samsung încins de cele 192 de nuclee Cuda. :D. Qualcomm cred ca va fi în top și anul acesta, dar au cam apucat-o greșit cu procesoarele astea de 2.X GHz. Deja nu prea mai pot da înapoi, iar un procesor QC x64 de 2.X GHz... Nici nu vreau sa ma gândesc la căldură disipata și la baterie.

Trimis de pe Nexus 5

Nu vreau sh, s3 imi pot lua sigur nou, fiind maximul de pret... am aflat cu 1500 varianta 4G LTE, sau cum ar fi un s4 mini? htc-uri nu doresc... urasc interfata aceea sense, au niste colegi.. sau un nexus 4? de xperia nu vreau sa aud :D

Edited by Gabi Gabi