Clicky

Jump to content
Guest Deio

Samsung Galaxy Note Pro(sti)?

Recommended Posts

Asta cu vanzarile de 2 milioane e si din cauza ca este prea inradacinata ideea ca nu aduc update-uri la timp (pentru ca inainte nu aduceau). Asta e cand iti faci "firma". Daca e pozitiva, poti sa-ti bati joc oricat de clienti, ei vor cumpara. Daca e negativa, poti sa faci orice, o buna perioada de timp nu reusesti sa o schimbi.

Ca sa spun cinstit...update oficial la 4.3 in cazul lui Note 2 este un mare fail.........mai exact nu prea aduce nimic in afara de necazuri.....

Decat un asa suport mai bine deloc.....

PS. Marele Note 2..... high end de la Samsung a beneficiat de un singur update major...si ala a fost 4.1.2.....restul este cancan.Nici nu vreau sa ma gandesc la ce va mai urma....parca vad ca peste 4.4 va sari ca si in cazul lui 4.2, si dupa aia se trezesc ca deja a avut parte de destul suport.

Guest Deio

Nici nu au cum sa ofere suport la atatea categorii de produse. Le scot pe banda si in loc sa iti faca suport, iti da un model refresh la 2-3 luni, iata, asta e suportul. Miracol, nu? :))

Deio..... M a mancat pe mine și i am lăsat pe copii sa o instaleze. Acum îmi zic ca "auzi te au păcălit și pe tine, nu numai pe noi. E o mare porcărie".... Deci nu va chinuiți. Rămâneți cu Samsung Hub și atât :))

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Guest Deio

Da ce pacaleala? :o  Mie imi merge bine si am descarcat ieri Run Mummy Run, azi e o prostie de joc, maine o fi vreun joc mai ok. Nu platesti nimic, trebuie sa ai cont Samsung doar.

Guest Deio

e 2K, mai greu 4K pe un display asa mic, sau pretul o fi prea mare sa fie competitiv.

Sincer, nu mi-ar displace Note 12 Pro, dar fiind cu Android, eu nu il vad un instrument de business. Daca era cu Windows, asa cum credeam acum 5 luni, eu cred ca ar fi avut patrundere mare pe piata.

Acum se cauta mult tablete cu Windows, sunt foarte bune ca sa inlocuiesti laptopurile, mai usoare, autonomie mai buna, etc.

Guest Deio

Primul review, marca GSMArena, se pare ca au pus mana pe unul sa il testeze: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_pro_12_2-review-1041.php Nu i-a impresionat, dar pretul i-a fugarit si pe ei, mai ales ca strainii sunt rau sensibili la pret.

Pretul e de coca, peste 800€ afara, aici o sa fie 1000 cu siguranta, pentru ca oficial nu se poate aduce. La banii astia iti iei Ultrabook cu i5 si SSD real, nu eMMC si procesare serioasa, nu gluma ARM.

Timpul de incarcare la 9200mAh e urias, daca la mine se incarca in 6ore, atunci asta il tii peste noapte :(

Guest Deio

Eu totusi ma intreb ca un om simplu, asa, oare ce mama dracului le trece prin cap cand lanseaza produse de acest gen? Sau altfel pus, de fel de sondaje fac ei de au cereri de acest gen?

Daca urmarim putin atent piata IT, exista frictiuni privind la cerere de pret si ce oferi de acel pret. Foarte multi cumparatori incep a se satura de preturile exorbitante practicate de companii.

Se vede asta prin aparitia produselor de la companii mai mici care cer mai putin, dar ofera 80% caracateristici identice. Altii si mai mult chiar. Si atunci ne intrebam, de ce naiba am plati mai mult? Prestigiu? Calitate, suport pe ani de zile?

Pe naiba! O companie care are o notorietate de a lansa produse trimestrial, nu ofera incredere in business, caci aici e grosul banilor, nu retail. Daca intri in business sau enterprise, esti castigat.

Si aici nu ma refer la Apple neaparat, ci la Microsoft care au preferat sa lanseze 2 modele de tablete fiasco, dar ele nu sunt gunoaie! Sunt excelente si au pret bun afara, mai ales Surface 1 Pro care este mai ieftin acum ca un iPad.

Si ce se ofera la cerinta asta? O gramada, un instrument excelent de business.

In Romania s-ar cauta daca M$ ar misca putin si la noi. Uite la Apple in Turcia.

Samsung Galaxy Note 12.2 e departe de a fi o duda :P. Dar e prea scump pentru o tentativa de produs de business. E un wannabe care nu exceleaza la nici un capitol. Va spun eu ca il am pe fratele lui mai mic, P605 sau 10.1.

Nu ma vad scriind documente Word pe ecran, iar tastatura nu exista originala. Docking nu exista. Nimic nu are. Se incarca greu, ~6 ore, autonomie putin peste, nu e asa puternica in task-uri.

Samsung ar trebui sa iasa la rampa cu o noua tableta Windows, ca si ATIV SmartPC Pro. Chiar vorbeam cu reprezentantii Samsung Mobile Romania intr-o zi si le-am spus ce simt despre ei :)) Vreau software mai bun si tablete cu Windows.

Alo? Se poate?

Astia de la Samsung daca nu scot in fiecare luna cate un telefon ,gen LTE  NEO, simt ei ca sunt pierduti s-i pierd teren

Bre eu cumpar ..tot ce nu ii interesat ,nu samsung nu apple' alte firme care iti ofera cat ..samsung si apple dar la un pret chiar si de 30x mai mic ...allview x1 soul , S4 ii cu 10% 20% mai puternic, in rest acceasi mancare de peste

Daca tii pasu cu toate aparitiile iti dai seama cain ziua de azi nu conteaza firma si ce poate sa faca telefonu sau tableta respectiva

Hai ca asta chiar a fost buna :lol:

Nu cred ca poți sa compari X1 cu S4, sunt la ani lumina unul de altul.

Trimis de pe Nexus 5

Pai, normal ca is la ani lumina ..ca na noi romanii nu cumpăram ..allview cu 1500 de lei' dam 2500 de lei pe ceva ce ..nu uimește prin aspect s-i funcționalitate, am testat s4 vreo 4-5 ore asa incontinu , s-i nimica wow, la fel..telefonu care ma lasa-t uimit din prima s-i care urmează sa i-l achiziționez cu toate ca ii cam scumo îi  Lg g2 ..dar asta prin aprilie cănd imi mai creste bugetu

Pentru Allview, Evolio, Eboda sau orice firmă românească care crezi că se apropie de Samsung/Htc/Lg sau alte firme „cunoscute” , apăsați tasta 10.