Clicky

Jump to content
fLu

Update 4.3 oficial

Recommended Posts

Gata, a sosit update-ul si la noi. Cel putin eu unu am primit notificare de update de cam 850mb. Ce ziceti, sa il fac? :))) imi este cam frica

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

post-24-138745672147_thumb.jpg

Gata, a sosit update-ul si la noi. Cel putin eu unu am primit notificare de update de cam 850mb. Ce ziceti, sa il fac? :))) imi este cam frica

Salut...... Ne spui și noua cum se mișcă după update?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Exact, de knox ala imi este frica. Ideea e ca pana acum nu am umblat la nimic, e stock doar ca aveam de gand sa imi pun un rom nou si daia ma gandeam ce sa fac ca apoi daca fac update-ul si vreau sa-l rootez o sa fie problema in cazul in care o sa am nevoie de garantie chiar daca revin la cel stock. Dar ma mai gandesc ce voi face.

Asa cum am scris si pe celalat topic, acest update nu aduce prea multe noutati si mai nimic din ce are Note 3. Prefer custom rom DN3 care are aproape tot ce este pe Note 3.

eu l-am facut, inafare de knox care este un...... (sa nu cumva sa il avtivezi ca mananca bateria instant) e foarte ok. Parca telefonul se misca mai bine, dar exista si un dezavantaj. inainte de 4.3 bateria ma tinea 2-3 zile(in conditii normale, fara gaming) si se incarca in 2 ore, acum bateria ma tine in jur de o zi, iar daca ma si joc jumatate de zi, despre incarcat(si nu exagerez) se incaraca in 4 ore fata de 2

Edited by Calin Alex.

Nu prea am priceput ce telefon are Andrei, car despre 4.3 pot sa-ti spun ca e o mare porcarie.

Dupa ce l-am instalat, dupa ce ca acum am si knox pe el, mai merge si ca o basculanta.

Dialer-ul este aproape de nefolosit, agenda la fel si alte cateva chestii.

Lag la deschiderea ecranului, lag la inchidere, lag la iesire din aplicatii, lag cand viseaza, cand face sex, cand...dracu sa-l ia.

Totusi, din lipsa masiva de chef, nu am facut un factory reset dupa instalare si acum merg cu toate aplicatiile si customizarile de dinainte de update.

Presupun ca si asta este o cauza pentru care merge ca o cizma, dar e prea multa munca s-o iau de la capat cu customizarile, desi cu back-up la Yandex, cred ca n-ar dura atat de mult.

@Mesersmith, mai mult ca sigur e de la faptul ca nu i-ai dat un factory reset. Mai bine stai si setezi din nou tot ce ai de customizat, decat sa stai cu el plin de lag tot timpul, si sa iti faci mai multi nervi. ;)

@Mesersmith, mai mult ca sigur e de la faptul ca nu i-ai dat un factory reset. Mai bine stai si setezi din nou tot ce ai de customizat, decat sa stai cu el plin de lag tot timpul, si sa iti faci mai multi nervi. ;)

@Marius,

Aveam pretentii de la tine :)

Nu tu :)

Mă refeream la Marius ;) Greseala a fost ca am citat mesajul tău.

Sent from my Toshiba Tablet