Clicky

Jump to content
shukayru

iPhone 4s sau samsung galaxy s3

Recommended Posts

depinde la ce vrei sa il folosesti.Dac vrei sa te uiti mai mult la filme atunci un s3 ca are ecranul mai mare,dar sa stii ca ecranul lui s3 nu da culori naturale ci suprasaturate.In rest sunt cam egale in afara de ecranul lor(4,8 vs 3,5 inch e o diferenta mare, poate conteaza pentru tine).Sistemul de operare e total diferit deci daca iti place sa customizezi totul atunci s3 e mai bun caci ruleaza android.Daca nu si iphone-ul e bun deoarece nu o sa ai parte de lag pe el.Nu spun ca s3 are mult lag,dar cateoadata vei observa unele incetiniri (in meniu).Sper ca te-am ajutat.

Stii ca e forum preponderent de fani android ? :))

Din pct meu de vedere: vrei telefon compact si destul de fluid tine 4s,daca esti plictisit de ios, vrei sa incerci altceva cu ecran mai mare si mai libertin ca sistem de operare mergi pe s3.Eu personal alegeam s3, e un samsung si o sa gasesti de toate pt el de la android modificat pana la performante bune si baterie inlocuibila.O sa ai putin de butonat pana il faci pe gustul tau dar eu zic ca merita.Suport o sa fie cacalau si aici si pe forumul xda.

Stii ca e forum preponderent de fani android ? :))

Din pct meu de vedere: vrei telefon compact si destul de fluid tine 4s,daca esti plictisit de ios, vrei sa incerci altceva cu ecran mai mare si mai libertin ca sistem de operare mergi pe s3.Eu personal alegeam s3, e un samsung si o sa gasesti de toate pt el de la android modificat pana la performante bune si baterie inlocuibila.O sa ai putin de butonat pana il faci pe gustul tau dar eu zic ca merita.Suport o sa fie cacalau si aici si pe forumul xda.

Confirm. De câteva săptămâni tot forjez un Galaxy S3 cu Custom ROMs. Acum am CM11 by Temasek. Pot spune ca e la fel de rapid ca Nexus 4, pe alocuri se mai cunoaște deficitul de 1GB RAM, în rest absolut nimic de reproșat. Eu zic sa mergi pe S3. Dacă vei profita de suportul de pe Xda, nu îți va părea rău deloc.

Trimis de pe Nexus 4

Eu as alege iPhone 4S, (Poti sa cumperi un iPhone 5 pe la 15 mil chiar mai ieftin second) pentru ca am prieteni care au URIAS lag pe al lor S3.

Nu aveam eu lag pe s2 ... dar trebuie sa pui putin mana, sa ti pese.Daca vrei simplu, esti genul care ti place sa torni totul pe desktop, ios e de tine.

Off topic: nu o inteleg pe asta cu lagul.Cum dai de un fan ios asta e prima replica.Faci ceva cu telefonul sau stai sa tot derulezi prin meniuri ?