Clicky

Jump to content

Recommended Posts

La un firmware stock. 

Da-mi tu exact daca poti un cyanogen 4.2 sau 4.3 sau un ROM AOSP ca sa il flashuiesc.

Ai trecut de faza asta.... numai daca poti scoate cardul, iar cu un card reader la PC iti copiezi un rom flash-able din recovery...dupa care sa reusesti sa-i dai mount la el sa-l vada telefonul..si sa dai instal... altfel  ... singura metoda Odin

Cu Odin Nu poti flashui zip-uri......

Pana una alta incearca cu Odin 3.0.7  si rom-ul de mai sus (vezi in postarile mele)...

Foloseste tutorialul asta cel care l-a facut HLG in 01.04.2013 (nu e pacaleala)...

Ar mai fi o varianta sa bagi un kernel compatibil cu jb stock ... dar daca nu iti vede cardul extern.....

Edited by rocada

Am copiat pe card un ROM ca sa il flashuiesc din recovery, dar din cwm recovery nu imi monteaza cardul pentru a putea da flash la rom. Iar cu odin ti-am aratat ce eroare imi da.

Edit: Pai bun, dar ce mi-ai dat tu e zip.

Edited by AndreiMalaianu

Pana una alta incearca cu Odin 3.0.7  si rom-ul de mai sus (vezi in postarile mele)...

Foloseste tutorialul asta cel care l-a facut HLG in 01.04.2013 (nu e pacaleala)...

Ar mai fi o varianta sa bagi un kernel compatibil cu jb stock ... dar daca nu iti vede cardul extern.....

Nu mai merge linkul pentru descarcarea romului de acolo, e de pe hotfiles si a fost inchis site-ul..

Ciudat, la postul lui HGA de pe 1 aprilie, romul este pus pe hotfiles. 

A. Acesta e cel dat de tine. Orcum, cu viteza pe care o am la net asta seara, nu stiu din ce cauza, probabil o sa stau vreo 2-3 ore ca sa se descarce, iar apoi probabil nu o sa mearga.

Edited by AndreiMalaianu

Eu știu ca fișierul brut îl dezarhivezi, fișierul extras fiind .tar. Eu nu am mai descarcat ROM-uri de pe Sammobile, am unul în PC care folosesc mereu când am probleme. Eu cel puțin asa știam ca se procedează.

Trimis de pe Nexus 4

Ciudat, la postul lui HGA de pe 1 aprilie, romul este pus pe hotfiles. 

A. Acesta e cel dat de tine. Orcum, cu viteza pe care o am la net asta seara, nu stiu din ce cauza, probabil o sa stau vreo 2-3 ore ca sa se descarce, iar apoi probabil nu o sa mearga.

Poti folosi si rom-ul postat de HLG .. daca ai viteza mai buna....vezi sa ai baterie destula .... baga-l la incarcat....

Eu știu ca fișierul brut îl dezarhivezi, fișierul extras fiind .tar. Eu nu am mai descarcat ROM-uri de pe Sammobile, am unul în PC care folosesc mereu când am probleme. Eu cel puțin asa știam ca se procedează.

Trimis de pe Nexus 4

Da se dezarhiveaza .. si trebuie sa aiba terminatia .tar sau .tar.md5...

Poti folosi si rom-ul postat de HLG .. daca ai viteza mai buna....vezi sa ai baterie destula .... baga-l la incarcat....

Pai cel postat de HLG e pe hotfiles si nu merge linkul. Deci trebuie sa astept la acesta postat de tine..

Uite si un Odin mai nou : http://www.fileswap.com/dl/pmk8SlLrmO/

Si vezi rom-ul asta de pe XDA ... se descarca mai repede : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1544487

Sau de aici http://androidfirmwares.net/PhoneFirmware

Edited by rocada

Cele de pe xda sunt pe hotfiles si nu merg descarcate, iar pe site-ul al doilea nu stiu care sa il iau ca sa nu ramana telefonul codat in vreo retea.

Pe cel mai nou..... si nu iti va rămâne codat.....

Sent from my android with Tapatalk 4

L-am dat la descarcat, in vreo 5 minute se descarca.

Foloseste ultimul Odin... si respecta tutorialul lui HLG...

Daca inainte de asta ai avut jb, nu se mai blocheaza in retea... unii au reusit sa le blocheze la trecerea de la ics la jb ... dar asta nu din cauza rom-ului si din cauza faptului ca nu era facut definitiv unlock-ul bine pe ics....se reyolva cu o aplicatie..

Tu de cand ai s2-ul ? Si ce rom-uri ai mai avut pe el ?

Tu i-ai facut root ?

Edited by rocada

Am s2-ul din septembrie, nu am schimbat romul pana acum, l-am avut pe cel stock cu touchwizz, 4.1.2 si i-am facut si root.

Am dat drumul la Odin si a ramas asa de vreo 3 minute. E in regula?

New_Picture034.png

Am s2-ul din septembrie, nu am schimbat romul pana acum, l-am avut pe cel stock cu touchwizz, 4.1.2 si i-am facut si root.

Am dat drumul la Odin si a ramas asa de vreo 3 minute. E in regula?

Posted Image

Sa speram ca da:p

Sent from my android with Tapatalk 4