Clicky

Jump to content

E-Boda Eruption V200 sau Allview P5 Quad

Recommended Posts

Salut.Ma scuzati daca nu am postat unde trebuie,dar sunt nou pe forumul asta si na...

Ce ati alege intre un E-Boda Eruption V200 sau Allview P5 Quad?Ma intereseaza atat din punct de vedere al performantelor,dar cat si al suportului in service al fiecarui telefon si rezistena la uz..

Stefan imi poti spune si de ce nu ai alege niciunul dintre ele?(sper ca nu e vesnicul motiv:"nu are nimic romanesc la el,e facut in China si stim noi cum sunt toate lucrurile made in China").Imi poti oferi si o alternativa cam pe la acelasi buget?

La pretul lui e bun. S2 Plus nu iti recomand, fugi de el ca de Satan! Are un prieten si dupa ce pui vreo 10 aplicatii deja merge in reluare. De lag-ul de la dialer / mesaje nu am reusit sa scap nici cu alt launcher la acest telefon. Camera e sub P5Q.Bateria mai mica si mai slaba. Memoria mai mare ar fi un avantaj si ecranul.

Daca te intereseaza benchmark-urile, iti pot face o serie de teste in paralel.

Are sora mea S2+ si e chiar praf..mai bine raman la wave y decat la s2+..benchmark-urile nu prea ma intereseaza..probabil nu o sa imi pierd enorm de mult timp jucandu-ma,dar vreau sa duca macar ceva jocuri cu grafica buna..lipsa de memore de la P5Q o sa o compensez cu un card de memorie.Nici ecranul nu ma intereseaza foarte tare,ma intereseaza sa aiba diagonala peste 4" si o rezolutie decenta..

Dacă te interesează un telefon SH îți pot recomanda LG Optimus 4x. La 800-900 lei găsești în stare foarte bună. Având procesor Tegra 3 la jocuri sigur nu vei avea probleme.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Eu încă nu am văzut telefon care sa fie performant în jocuri și să nu fie gurmand. Dacă la fiica mea rezistă de dimineața până seara..... atunci este ok. Are grija să-l forjeze cu jocurile. De asta am și ales 4x,pt design, ecran și hardware.

Nu Feri,nu am avut LG(de fapt am avut unul acum multi ani,dar cu clapeta :) ),dar am vazut destul de multe pe la prieteni..

Eu ți-am făcut o recomandare, dar ma "deranjează" când cineva vorbește de un telefon pe care nu l-a avut. Și dacă am ajuns să-l recomand îl fac în cunoștință de cauză și nu din auzite.

Treaba ta ce faci mai departe.

Cu tot respectul Feri,dar cred ca gresesti.Nu am zis nimic de partea de software sau harware a telefonului.Nu cred ca trebuie sa detii un telefon 5 luni ca sa iti dai seama ca nu iti place designul lui.E ceva de gust,feeling,nu stiu.Iti multumesc pentru recomandare,chiar o sa o iau in considerare!

Edited by Zippy1104

Stefan imi poti spune si de ce nu ai alege niciunul dintre ele?(sper ca nu e vesnicul motiv:"nu are nimic romanesc la el,e facut in China si stim noi cum sunt toate lucrurile made in China").Imi poti oferi si o alternativa cam pe la acelasi buget?

Eu in general nu suport nimic de la e-boda sau allview. M-am jucat pe suficiente produse incat sa-mi pot face o impresie proasta despre ele.  P5 quad e destul de ok, daca vrei ceva sh poti sa iei un optimus 4x cum a zis Feri sau un one x daca nu te deranjeaza bateria mica.

Ori dacă ai 1200 lei chiar un Note 2 SH, asta dacă nu te deranjează mărimea. Un alt telefon bun și îl găsești la 1000 lei este Optimus G, tot SH.

Ori poți arunca o privire și la Lumia 520.