Clicky

Jump to content
Andrei P.

Ce jocuri pt PC jucati?

Recommended Posts

Va recomand cu toata caldura jocul the vanishing of ethan carter , pot sa va spun ca este unul dintre cele mai bune jocuri jucate. Are o grafica absolut superba, iti vine sa stai ore  doar sa admiri privelistea, iar gameplay-ul este excelent de bun si nu te poti plictisi cred niciodata . M-am jucat un pic duminica si de atunci am incetat sa ma mai joc gandindu-ma ca-l voi termina si o sa-mi apara rau atunci =)))) .

Bioshock Infinite , cu tot cu Burial at Sea ep. 1&2. Super poveste, super gameplay . E incredibil modul în care te cuprinde povestea. Ca și serie, Bioshock este un must-play . Recunosc faptul că la început am fost cam sceptic, dar mi-am schimbat părerea.

Am instalat Dead Rising 3vh, dar ca și la Bioshock ,parcă am o reținere :))) Mă gândesc să mă apuc și de Ryse Son of Rome.

Guest Deio

Infinite tocmai ce l-am terminat acum 3 saptamani. Foarte bun joc.

Nu va vine sa credeti, dar eu vanez jocuri multe retro. Seria Unreal si Return to NaPali joc acum si caut toate jocurile din copilarie :)) Duke Nukem, Doom si altele. Old school gaming, nimeni nu le bate pe alea.

Diablo, Heroes, etc. Half Life si altele

Eu astept Dishonored 2 , a aparut o "scapare" la E3 din cate imi amintesc , cateva secunde a aparut pe ecran ceva legat de Dishonored 2 , dar nu se stie daca se lucreaza la el .

Pe mine ma enerveaza pe mobil jocurile cu energie ... As juca si eu jocuri pe pc , dar e prea slab ...de ps2 m-am plictisit , jocurile sunt prea vechi . O sa primesc o suma de bani peste o luna , dar parca nu-mi vine sa raman cu telefonul (daca se poate numii telefon in ziua de azi) asta , cu 2000 de lei nu am cum sa-mi fac pc-ul si sa-mi iau si smartphone , deci cred ca raman la telefon .

Nu se compara jocul pe console sau PC cu cel de pe mobile. Sa fim seriosi.

Nu se compara, dar pe PC nu ma mai joc de ani de zile. Singura interactiune cu PC-ul o am la birou, unde nu ma joc PC-ul de acasa nu l-am mai aprins de cel putin 2 ani.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

@Scootch: iei un PS3 si te mai joci cativa ani (pe langa inca un smartphone bun), cred ca se poate in 2000 de lei.

Injustice e genul de joc la care ai un anumit numar de miscari, e aproape turn-based, pentru ca nu poti jucat pana cand vrei.

Am jucat injustice timp de 3 luni cred , aproape il terminasem(pe tableta) , nu stiu ce sa zic de ps3 , imi iau intai telefon si anul viitor strang de PC , dar nu pentru jocuri , pentru editare video ...

Ultima parte de offtopic: @Scootch: daca vrei sa te joci, iesi mult mai ieftin cu un PS3 acum, eu spun ca inca mai merita. Un PC pentru editare video trebuie sa fie puternic daca vrei sa termini chestiile cat de cat repede. Si cu al meu pot face editare video, dar la procesare stau cu orele daca sunt chestii serioase (dual core E8400, 4 G DDR2, placa de baza Asus bunicica, placa video HD4850). Gandeste-te care e prioritatea ta si investeste in asta, nu le poti avea pe amandoua.

Ieri am terminat Injustice: God Among Us Ultimate Edition pe PC. E mult mai usor ca Mortal Kombat, unde nici pe PS3, nici pe PC nu am reusit sa-l bat pe Shao Khan.

Dead Rising 3 un joc bolnav, Personajul este un mecanic care se trezeste intr-un oras plin cu zombie . O multime de misiuni optionale iar pe parcursul jocului inveti sa combini armele si vehiculele intre ele, ajungi la niste combinatii dementiale numarul lor fiind de peste 100,obtii noi tehnici de lupta si-ti imbunatatesti caracterul dupa fiecare lvl. Ajuti alti supravietuitori sa scape de zombie iar unii iti vor cere diverse favoruri dupa care te poti folosi de autorul lor. Bossi sunt psihopatii care raman in oras. Povestea este foarte lunga si are ca scop parasirea orasului . Este foarte creativ si m-a prins povestea chiar daca nu sunt fan zombie. 

Vezi mai sus, ai grija sa nu fie din ala blocat pe Rusia sau Germania, cu continut cenzurat sau cu cheie pe care nu o poti activa in Romania.