Clicky

Jump to content
Andrei P.

Ce jocuri pt PC jucati?

Recommended Posts

@Andrei :Le joc des doar pe cele multiplayer, celelalte doar  din cand in cand. Oricum am o gramada, mai cumpar cate unu cand vin de la scoala. Arata frumos pe raft + ca mai sustin si eu producatorii  cat pot.

Guest Deio

GTA 5 e pe PS3 si Xbox doar. Nu este inca pentru PC si nu prea cred ca il vom avea de curand. Parca Sebi zicea ca Watch Dogs e ca GTA. O fi, dar macar il avem pe o platforma existenta.

Nu dau banii pe o consola. E prea scumpa. E o jucarie comparata cu PC-ul meu. Cand apare GTA, il cumpar.

Pentru Watch Dogs astept sa pice pretul la 200 lei, 150-180, atunci il cumpar ca il vreau sa il am legal. Poate ma joc online cu colegi sau diversi.

Cu siguranta va aparea promotie. Chiar si digitala pe Steam.

Trebuie neapărat gta 5 sa fie cumpărat cu uaci dogs asta? Mie îmi pare ca seamănă izbitor de mult cu gta 4 la grafica.

Acuma no, ziceți și voi, ca eu poate nu pot sa fac diferența ca sunt miop. :)))

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14

Edited by Sebi

Guest Deio

Nu au engine similar. Watch Dogs ingenuncheaza si un 760GTX, la detalii maxime arata extrem de real. Nu se compara inca nici un alt joc la grafica.

Este destul de pretentios. Se plang multi pe forumuri ca "ii cracaneaza" :P

Mie imi merge pe low si cu rezolutia 1440 x ceva.. Oricum e jucabil si se vede ok :).

O sa il cumpar pt ps3 si acolo o sa fie alta treaba.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Edited by denis

Guest Deio

Ah, da. E free. :)) Descarcati-l pana puteti, ca apoi e 20 euroi.

LE.

Mie imi trebuie un volan si pedale. Trebuie sa imi caut ceva bun -_-  Nu prea am finante, la salar imi iau ceva de calitate.

Păi azi e ultima zi, în care este gratuit. L-am descărcat aseară, are 20 GB, și sunt încântat. Numai că trebuie să-mi iau un mouse că e omor să joc pe touchpad :)).

Joci multiplayer ionica? Dam un meci mai spre seara?

Bun, bine, vorbim în privat ca facem prea mult off topic

Edited by Sebi

Guest Deio

Pentru mouse, recomand asta.

Il am personal si este extraordinar. Ieftin si rapid, "laser frate" :))

Are si un efect de respiratie, cu LED-uri rosii, ii lumineaza intermitent "ochii", se ating incet si se aprind incet. Foarte fain noaptea. 8200 DPI reali si are senzor performant, Avago 9800.

Are padele pe "fund", din inox, duc peste 350km. Il voi aduce si colegilor la lucru, cine doreste. Am dat mai sus de unde se poate procura. Nu e scump pentru ceea ce poate.

Si nu spun din auzite, il am de vreo 3 saptamani, a fost expus si la IT Congress 2014 Timisoara si l-am solicitat destul sa imi fac o parere.

E cu fir, invelit in material, nu suport soarecii WiFi, gamerii adevarati nu au asa ceva.

Deio, nu sunt gamer profi, eu doar mă mai distrez așa un pic. Laptopul este pentru multimedia nicidecum pentru jocuri. :D Totuși nu este scump la ce fel arată :).

Guest Deio

Macar nu e coca. Logitech, Razr, Madkatz=coca

Asta e bagatela la ce poate. Vad eu in jocuri cum luneca pe mousepad, zici ca pluteste.

Eu am X7 de 2 ani tot vreo 120 am dat pe el, e perfect pentru mine, arata ca in prima zi, padelele de pe fund nu le.am schimbat inca, mai au destulă carne , si in pachet am mai primit 4 de schimb

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk

Ce-s alea? Eu am un mouse de 20 de lei și ma joc destule jocuri ca lumea, pe vremuri jucam în Pgl cu el și nu eram în top 100, dar când jucam eram măcar pe locul 5 în clasament.

Guest Deio

Eu consider ca am dat lovitura cu el, pentru mine. Nu ma asteptam la o asemenea performanta de la un brand mediocru. Materialul din care e compus nu este de cea mai buna calitate, dar are butoane cauciucate, cele de click stanga si dreapta si le simt bine in jocuri.

Plus ca are o sensibilitate incredibila la doar 1600dpi, nu il tin la mai mult, e ridicol sa joci la 8000dpi, misti 1mm si ai facut 180grade :))