Clicky

Jump to content
Andrei P.

Ce jocuri pt PC jucati?

Recommended Posts

În 2013 întrebi chestia asta? :D Răspunsul ar fi categoric da. Dar depinde și ce jocuri vrei sa joci, dacă sunt din vremuri foarte îndepărtate exista o mica șansă să nu meargă. Totuși soluții exista (pui XP mode)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Guest Deio

Mutat in Cafenea.

Dishonored. Microsoft FSX legal varianta GOLD, cu joystick semi-profi Thrustmaster HOTAS cu destule avioane bine realizate. Manualele lor de zbor sunt sute de pagini PDF. :P

DEADSPACE 3 si Bioshock Infinite + Torchlite II

Si eternul Fallout 3 + NV cu moduri noi.

Guest Deio

Cel mai nou si mai tare joc PC, Watch Dogs.

Facut de Ubisoft, e un joc Open-World, adica faci ce vrei, cu urmarile sau repercusiunile aferente.

http://watchdogs.ubi.com/

Arata de mori si iti trebuie un sistem destul de serios sa il joci.

In sfarsit, se pare ca gaming-ul nu moare si mai ales ca e si pe PC, pe langa console.

Pe PC arata mult mai bine, evident. :D

Am văzut gameplay, nu e ceva nemaipomenit, gta 5 e net superior din punctul meu de vedere.

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14

Terminate:Outlast,Outlast:The Whistleblower,NFS Most Wanted 2005,NFS Most wanted 2012,Hitman:Blood Money,Hitman:Absolution,NFS Underground 1,NFS Carbon

Saints Row IV,Saints Row III,si mai multe dar nu le mai stiu numele,

Oricum PC-ul meu e din 2009 si a reusit sa ruleze toate aceste jocuri ce-i drept unele pe o grafica de 1024x respectv de 800x (Alea mai din 2011 incoace)

Edited by Clasic Costi

Ce am instalate : Hitman toata seria, Minecraft, Aliens vs Predator, Rome : Total War, Battlefield 3, Sniper Ghost Warrior 2, Plants vs Zombies, Counter Strike, Darksiders, Dirt 3, Team fortress, Far Cry 1 & 2.

Guest Deio

Wolfenstein New Order, aparut recent are 45 GB din cate vad in descriere, asa ca mai greu cu colectiile.

Observ ca jocurile incep sa "se umfle". Si la preturi, si la spatiu :(

Åži la cerințe de sistem. Zicea unul pe net ca producătorii de plăci video și cei de jocuri se țin în viață unul pe altul. Dacă jocurile nu ar necesita atâta putere de procesare nu ar fi așa scumpe plăcile video puternice.

Ce părere aveți? Eu zic că nu e chiar așa. La cum arată jocurile de acum e clar că ai nevoie de hardware bun.

Guest Deio

La telefoane nu e la fel?

Eu nu cred ca se tin unii pe altii, ci isi dau unii altora o paine. Mai mica sau mai mare.

Jocurile trebuie sa arate bine, nu? Atunci ai nevoie de GPU puternic, sa randezi corect, calitativ.

Ai nevoie de spatiu si viteza transfer, HDD rapid sau chiar SSD. RAM si GPU. Procesorul e mai putin important, din moment ce jocurile moderne profita de putere TerraFlops de la GPU.

Guest Deio

I7 ULV sunt dual-core cu Hyper Threading. Doar cele cu Q in coada sunt real cu 4 nuclee.

Guest Deio

ULV inseamna low voltage astfel are consum mult mai mic decat celelalte "i7-uri". Adica fata de desktop si cele cu Q la laptopurile de gaming sau Workstation.

Procesoarele ULV se gasesc in tablete si Ultrabook-uri. Consuma putin, deci au putere de calcul mai mica. Dar te poti juca si cu un astfel de procesor, insa la detalii mai mici si rezolutii mai scazute.