Clicky

Jump to content
Andrei P.

Ce jocuri pt PC jucati?

Recommended Posts

Source 2,engine-ul la care a trecut si dota 2. Poate poti face chestii cu harta insa din pct de vedere al skill ceiling-ului cs 1.6 si csgo sunt mult peste, cs source a fost intr-adevar nasol si nu prea bine gandit

Sent from my D5803 using Tapatalk

Sa vedeti cand vor trece la source 2 , cate buguri vor fi... Eu stiu , m-am si lasat de Dota pana nu rezolva din bug-uri.

Minunatul curier error , noul erou Error Man , Luna cu cancer , Tiny slabanogul si altele...

Cat despre CS Go vs Battlefield 4 , nici nu se compara la mecanica de joc sau la grafica. Sa zicem ca grafica nu conteaza , dar tinta aia tot se comporta ca un rahat...exact ca in 1.6. E aceeasi mecanica de joc , n-au umblat la ea...

Sent from my Galaxy S5 running Blisspop Rom

Csgo e mai random si e posibil sa faci faze bullshit pentru ca atunci cand esti in aer sau mergi ai acuritatea inca okish,in 1.6 daca sareai sau nu stateai pe loc cum trebuie trageai in balarii...acum si cei slabi pot avea "frag clipuri",oricum ei momentan se abtin de la a face update-uri mari,asteapta sa lanseze source 2 si abia apoi. Adica update-ul de hitbox e genial si bine venit,era si cel mai broken bug din joc.

Din pacate is gloaba elita. :))

Nu prea joc MM ca merge prost si 64 tick:/ putem baga un faceit :-?? Eu in ultimul timp violez publicu ca n-am timo si chef de meci ca parca vad ca se iveste ceva si trebuie sa dau abandon...asa pe public te baga spec :D oricum usor usor cred ca o sa ajung sa joc numa DM sau retake ca pe publice iau ban in prostie :))

Edited by silvan14

Eu big star( DMG), dar poate peste 1,5 luni bagam ceva, cand revin pe meleagurile mioritice, acum cat am stat pe acasa am jucat si publice dar si MM soloq...

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Eu sunt cel mai slab atunci, la MGE. Cam greu sa ajungi la global soloQ

cu toți nesimțiții care le strică meciul și altora. Gast , tu poți juca liniștit soloQ, dacă pici cu ruși, te înțelegi bine cu ei :))

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Nu neaparat, daca joaca pe team-speek, poti sa le zici ce vrei, degeaba....

Reduceri pe steam:

Bioshock- €4

Witcher(1) : €1.49

Witcher 2: Assasins of kings: €3

Bioshock infinite: redus de la €29.99 , la €7.49

Left 4 dead: €4

Left 4 dead 2: $€4

Serious Sam 2 : €0.99

Hitman 2: €1.39

Bioshock 2: €4

Si mai sunt ..majoritatea horror , la reducere.

Guest Deio

Thx!

Fiind Halloween, multe jocuri horror si cu zombalai au reduceri. Seria Bioshock e super. Doar Bioshock Infinite l-am terminat, celelalte le-am jucat mai putin.

Guest Deio

Tie iti recomand Bioshock, produs de aceiasi care au facut seria System Shock. Un joc cult de referinta si care a fost copiat de nenumarate ori :)

Tie iti recomand Bioshock, produs de aceiasi care au facut seria System Shock. Un joc cult de referinta si care a fost copiat de nenumarate ori :)

Nu ma prea omor dupa jocuri pe aipad sau note, joc doar candy crash soda sau shadow fight 2(mai rar)!

Am instalate mai multe dar nu ma pasioneaza, credca imbatranesc. :D

Am luat si eu "The Stanley Parable" in seara asta de pe steam , l-am gasit la reducere. Det la vreo €15 , la €3. Acum il incerc sa vad cum e. Am inteles ca are vreo 18 finaluri.

Guest Deio

Eu stau geana pe Fallout 4 :( Inca e 60 euroi si nu dau atat pe el. E Fallout 3 cu alta mecla.

Dar in final il voi cumpara pentru ca merita niste bani, vreau Steam Workshop si moduri :)

Deio , il poti lua de pe G2A sau alt site prin cod..e acelasi lucru. Eu am bagat €5 si probabil voi mai baga €10 pentru Craciun pe steam. In rest , celelalte jocuri le iau de pe G2A cred.

Si urmeaza laptop-ul...voi apela la tine daca am nevoie de o recomandare :D.

The Stanley Parable e un joc gen "The talos principle" , dar mult , mult mai scurt si cu o grafica net inferioara. Am jucat 74 de minute si deja am gsasit vreo 6-7 sfarsituri...si "secretul" jocului..asa ca nu e prea distractiv. Ar fi trebuit sa-l ascunda mai bine...

L.E. Imi retrag cuvintele ,a inceput sa fiie GENIAL!

Guest Deio

Dying Light a fost redus de multiple ori, eu am dat vreo 20 de euro acum cateva luni bune si Talos Principle a fost redus de zeci de ori, am dat 10$ pe el.

Pare tentant G2A cu random Steam key. Daca dau 3$ pe 10 chei, le pot revendica pe Steam?

Am luat acum 10 chei. Au mers toate. Interesanta treaba. Am vazut ca au si "premium" key. Poate merita incercat. Bagi 10$ si poate nimeresti 10 jocuri bune, dar e loterie :)

Cine inca nu si-a luat csgo, are sansa sa-l cumpere la juma' de pret...

P.S. Adica este la reducere 50% pana pe 1.12 parca...

Da pai cu noul sistem anti furt de conturi si greutatea cu care poti face trade-uri plus noile update-uri la vac le permit sa scada pretul.

Eu astept totusi sa-l faca moca ca sa se poata extinde si in asia. Ce-i drept mai trebuiesc optimizari dar poate odata cu source2 vor veni si ele ca sa nu-ti trebuiasca avion de PC sa-l rulezi.

From Xperia Z3C with text.

Cand Dota a trecut la source 2 , am observat un + de optimizare(dupa zecile de bug-uri enervante). Acum merge mai bine decat mergea pe Source 1 , dar au schimbat UI-ul si e destul de ciudat acum..

P.S. am pc cu 2 gb ram DDR2 si cu procesor single-core intel pentium..nu mai zic de cea mai ieftina placa video- nvidia sparkle 210 si "minunatul" hard de 70 gb , cu viteze impresionante...