Clicky

Jump to content
Andrei P.

Ce jocuri pt PC jucati?

Recommended Posts

Promoție Baldur's Gate 1-2 + Planescape: Torment + Neverwinter Nights 1-2 + Icewind Dale 1-2 + The Temple of Elemental Evil + Dragonshard + Demon Stone pe GOG.com 

http://www.gog.com/promo/summer_hasbro_bundle_130614

EDIT: Promoția s-a terminat, dar mai sunt și alte reduceri/promoții tot pe GOG.com

Edited by NokNok

Nu, tocmai l-am șters. Nu sunt nebun să mă joc 2 zile în continuu. Eu am crezut că este ca la Battlefield, dar numai pentru 2 zile nu țin ocupați 50 GB din hard. Doar am testat să văd ce poate laptop-ul meu. Îl duce lejer. Cu câteva upgrade-uri pe viitor (mai mult RAM și un hard de 7200) nu o să am probleme. 

Eu m-am apucat iar de Diablo III: Reaper of Souls, din cand in cand mai bag si un lol, de regula 90% numai jocuri online.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Garnitura se rupe adica un vagon ramane in urma. Eu sunt agatat pe lateralul vagonului care nu e desprins si vine unul si trage prin geam si pleaca. Imi apare sa apas space. Apas space si incearca sa se prinda mai de sus dar nu reuseste. Daca mai apas o data cad sub garnitura si mor.

Sent from my Moto G using Tapatalk

Trebuie sa apesi "Space" foarte de cat mai multe ori si cat mai rapid .

Nu știu câți dintre voi ați apucat perioada în care grafica acestor jocuri era considerată "fotorealistă" sau cel puțin câți dintre voi le-ați jucat (chiar dacă mai târziu), dar acum nu mai aveți nicio scuză să nu o faceți: super-mega-ultra bundle Max Payne + Max Payne 2: The Fall of Max Payne pe Steam la 3,74€, redus de la 15€.

http://store.steampowered.com/sub/603/

Aproape niciun joc din ziua de astăzi nu reușește să îmbine atmosfera, storytelling-ul și gameplay-ul la fel de bine ca Max Payne 1&2. AI-ul face de rușine multe jocuri din zilele noastre, iar atenția la detalii este extraordinară; de exemplu: obiectele pot fi mutate și distruse, poți trage apa de la WC, poți aprinde/stinge televizoare (că tot veni vorba, în ambele jocuri rulează anumite show-uri TV foarte interesante, precum Lords and Ladies, Adress Unknown, Dick Justice, Captain BaseballBat-Boy -- asigurați-vă că nu le ratați), personaje neutre care răspund la acțiunile tale (era o babă pe care dacă o împușcai credea de fapt că o înțeapă albine, un moș căruia dacă îi stingeai televizorul îți spunea să îl aprinzi pentru că semnalul de la TV îi păcălește pe spioni și multe alte interacțiuni cu lumea din joc... poate vi se pare banal, dar lucrurile mărunte sunt cele care ne fac fericiți :)

Åži să nu uităm de faptul că Max Payne 1 este primul joc care introduce "Bullet Time".

Povestea este foarte bună, dar modul în care aceasta este prezentată este inedit. Câteva citate din Max Payne (am omis intenționat citatul cu care "se deschide" Max Payne 1):

"This is love. When someone drags you from the wreckage when you have given in, ready to just lie there and die. This is love. When someone, no matter what the cost, shows you there is hope, a choice, that you can put down your gun. This is love. Love hurts."

"I didn't like the way the show started, but they had given me the best seat in the house, front row center."

"The past is a puzzle, like a broken mirror. As you piece it together, you cut yourself, your image keeps shifting. And you change with it. It could destroy you, drive you mad. It could set you free."

"Einstein was right, time is relative to the observer. When you're looking down the barrel of a gun, time slows down. Your whole life flashes by, heartbreak and scars. Stay with it, and you can live a lifetime in that split second."

Åži, ca un mic easter-egg (jocul e plin de easter-eggs, dar acesta este mai... altfel), fața lui Sam Lake (scriitor, creatorul lui Max Payne și Alan Wake) a fost folosită ca model pentru Max Payne 1. Din păcate, pentru Max Payne 2 au reușit să strângă destule fonduri pentru a angaja actori profesioniști, iar Max Payne a fost remodelat după Timothy Gibbs.

pogx8cX.png

"I had a permanent, constipated grimace on my face. I was revenge personified" -- Dick Justice (apare într-un show TV din Max Payne 2, veți ști la ce se referă și ce reprezintă de fapt povestea lui după ce veți fi jucat Max Payne 1)

EDIT: După aceea, aveți datoria față de voi să jucați Alan Wake, un alt joc produs de Remedy Entertainment (creatorii/producătorii Max Payne 1 și Max Payne 2)

http://store.steampowered.com/sub/15407/

Edited by NokNok

Guest Deio

Max Payne jucam cand eram la facultate, "in pauze" si Alan Wake nu l-am terminat ca am pierdut savegame-ul insa nu mi s-a parut cine stie ce jocul. Si il doream extrem de mult ca auzisem ca e bun.

Jocul nu e rau, dar ii lipseau elemente promise initial si parea prea pentru Xbox (de altfel a fost exclusiv o vreme).

Si eu tot in facultate jucam Max Payne. Eram fascinat mai ales la Max 1 de bullet time. Ce vremuri.... Oricum Max Payne 3, desi mai bine realizat grafic, nu are nimic in comun cu atmosfera de noir din 1 si 2.

Sent from my Android device

Max Payne a fost si ramane un joc superb. Imi aduc aminte ca m-a lasat cu gura cascata de la inceput pana la sfarsit. Nici nu mai vorbesc de moduri, ridica si mai mult orele de joc.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Weekendul trecut at terminat CoD:Ghost, grafica excelenta,poveste foarte frumoasa . Totodata este cam scurt, a durat cateva ore sa-l termin.

Sniper Elite 3 l-am terminat de curand. Aceleasi arme , acelasi individ , cam asemanatoare misiunile cu v2, grafica infinat mai buna, locatia diferita si foarte putine chestii noi. Practic parca am retrait si v2-u cand l-am jucat, dar am si savurat jocul in sine. Pe deoparte ma asteptam sa vina cu ceva mai nou , mai ales ca diferenta de timp dintre ele este mare.... Dar daca aveti cateva ore libere, este bun pentru a-ti ocupa timpul, e cam scurt....