Clicky

Jump to content

Alegere tableta

tazu09

Recommended Posts

Salut baieti! Am nevoie de o parere "avizata". Vreau sa imi achizitionez o tableta in intervalul 600-800 RON. Dupa ce am propectat piata am identificat cativa candidati: Tab 3 7' 670 RON, Nexus 7 600 RON, I8 750 RON, H8 700 RON sau Vonino 94 HD 700RON. Eu am nevoie de o tableta pt browsing, video-uri si citit articole si ma gandesc sa optez pentru i8 avand in vedere ca are ecranul de 8' si nu de 7 si pentru ca pe foaie pare sa aibe performante destul de bune. Va rog dati-mi si mie un sfat :) !

Va multumesc anticipat !

O intrebare aditionala: Oare allview face update-uri la android cum au facut cei de la google la Nexus 7?

P.S. Detin un S4 deja si as avea neovie de o tableta pentru ca ofera un display mai mare.

P.S. Nu ma deranjeaza sa merg cu matzu dupa mine :D

Edited by tazu09

Eu pana in momentul de fata tindeam catre noul I8 de la allview, crezand ca ar fi solutia optima avand in vedere ecranul de 8' si hardware-ul....

Eu vorbesc de vechiul Nexus 7 :D sper ca m-am facut intales la inceput

Edited by tazu09

Asta nou e ca de la cer la pamant fata de cel de anul trecut. Ecranul splendid te face sa uiti de multe tablete de la concurenta. Singurul care il depaseste la ecran ar fi Mini 2, dar sa nu deviem. Performanta de 5 ori mai rapid (58GFLOPS fata de 11). Dublu memorie, au stiut Goagle astia sa se fofileze bine si eu zic ca Nexus in general, fie ca e 2012 sau 2013, e un produs bun si isi merita banii. Pacat ca la noi e cam piperat, inca. De Craciun o mai scadea ceva.

La Nexus al meu i-am pus husa si folie din Mall, e pacat sa zgarii ecranul, plus ca folia este anti reflex si fingerprint-free, e Celularline.

Pai tot testez de vreo 3 ani deja si nu ma pot decide. :D Mereu le schimb cand apare cate un "tampad" nou, acu astept asta cu "aere" si Mini 2, le voi "testa" putin, cam pana anul viitor cand apare MaxiTaxi iPad sau Pro :))

Nu e "za shit" cum spune neaos Mihai I., dar e o tableta extraordinara, daca reusesti sa te integrezi in cultul Apple.

Eu sunt membru mai multor culte, asa ca nu mi-e greu :)) Google, Apple, Microsoft