Clicky

Jump to content
Vali Mihai

LG G2 vs Samsung Galaxy S4 vs Htc One vs Nexus

Recommended Posts

Nexus 5 varianta de 32 gb. Pentru ca este un LG 2 fara interfata software de la LG, update-uri Android la zi (nu peste luni bune cum vine la HTC, Samsung si LG.....la un an cateodata). E un telefon echilibrat (construit relativ simplistic) si care arata de top, chiar daca ii din policarbonat.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

LG G2 are probleme cu screen ghosting in sensul ca daca il freci tare (joace, net, fb, etc) ecranul(touch-ul) o ia razna.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Am vazut ieri Nexus 5 la Emag din Oradea ,vai cat de tare poate fi acel telefon .

Mai era si Note 3 care nu pare atat de mare fata de 2 .mai era ceva Samsung-uri dar nu prea m-am uitat .

Am vazut si iPhone 5C si legat de 5C era la abonament de 44 de euro la Orange plus ca costa 250 de euro la abonament ,scump Orange foarte scump.

Revenind la Topic as alege de aici Nexus 5 din cauza update-urilor rapide plus ca-mi place cum arata.

Am butonat azi un Nexus 5. L-a luat un coleg. Nu se compara cu nici un alt telefon.

Am testat simultan, spre exemplu, cat de repede deschide aplicatiile in tandem cu P5 Quad si S3.

Pot spune ca le deschide cu vreo 20 de secunde mai repede decat S3 si cu vreo 35 fata de P5 Quad.

Singurul minus mi se pare camera, in rest numai de bine!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LG G2, doar cateva minusuri are. Butoanele mi se par pozitionate aiurea, update-urile nu stiu cand o sa vina la LG, in rest camera la fel de buna ca si S4 si peste Nexus, One, bateria tine cel mai mult dintre toate, se misca bine, are procesor Snapdragon 800 peste S4 si One..deci merita. Interfata iar mi se pare ca e din desene animate, dar tine de gust.

În noiembrie ce an? Că mai un pic și suntem în decembrie. Singurul defect la LG este suportul software. Dar văd că nici alții încă nu se grăbesc să ofere ciocolata ;)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Htc One - scapi de plastic, toata constructia e premium. Cea mai buna alegere o faci doar dupa ce testezi toate modelele in magazin :)

Sent from my HTC One using Tapatalk 4

in ce magazin pot sa le testez?

@Vali: Germanos , Orange Store, Vodafone Shop, Altex/Flanco/Domo/Media Galaxy etc. Pana le gasesti pe toate si te hotarasti :)

Sent from my HTC One using Tapatalk 4

@Razvann : n-am gresit, e preferabil sa ajungi intr-un store (dealer independent) decat in Shop unde ultima data am stat la coada 30 minute :)

As adauga de altfel ca a fost si ULTIMA DATA...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk