Clicky

Jump to content
son1k

Doriti sa achizitionati Samsung Galaxy S3 ?

Doriti sa achizitionati Samsung Galaxy S3 ?  

33 members have voted

1. 1. Doriti sa achizitionati Samsung Galaxy S3 ?

• Da
      10
    • Nu
      19
    • Poate
      4

Recommended Posts

Nu,cu toate ca ma asteptam sa fie ceva deosebit...designul mie personal nu imi place,era mai frumos SGS2.

In acest caz raman ori pe LG 4x sau HTC OneX

Nu uit nici minusurile HTC (parerea proprie).. de la One X.. avand S II pentru mine unul sunt importante: Are memoria de doar 26 disponibili.. asta nu foarte important, nu imi place ecranul fiind invatat cu SGS II si culorile sale.., bateria este sub cea a SGS ului meu.., iar camera este foarte slaba la rezultate...

Edited by Razvann

Razvann, inca nu a aparut telefonul perfect, n-ai ce sa-i faci. Pacat ca htc tot aduce minusuri...cam mari. Adica poate va mai amintiti ca XE avea grip of death.

On topic: Nu voi lua niciodata telefonul, e urat, mare, va fi scump si serios cui ii trebuie un telefon asa performant? De parca pe s2 nu merg jocuri super.

Edited by How

S III nu-mi place deloc ca design, mereu am fost pers care de fiecare data a punctat design-ul la telefon apoi configuratia de pe piata...

Edited by Marius

Ceea ce unei femei i s-ar parea destul de superficial, nu? Ca te uiti doar la ambalaj, nu si la interior.

Glumeam.

Ramane de vazut dupa ce pui mana pe el; e posibil sa-ti schimbi opinia cum nu ai mai facut-o niciodata...

Da sa stii ca ti poti schimba optinia dupa ce-l vezi in real life si nu numai din poze , asa a fost cand a trebuit sa aleg pentru o perioada pana la BB 10 un telefon care sa am o experienta mai buna de browsing, o autonomie mai buna la baterie si un display mai mare si un pret calitate sa fie accesibil pentru orice buzunar :D

Nu prea inteleg. De ce nu va cumparati One X? Arata mai bine si are un display mai bun. Doar ca merge putin (poate) mai repede nu va va ajuta in viata de zi cu zi cu nimic...

Eu m-am razgandit :)). Astept sa apara sa il vad si e posibil daca vine la un pret acceptabil si sa mai scada un pic primele 2 3 luni sa il achizitionez... o sa ma mai gandesc. Am citit undeva ca Samsung a avut si telefonul cu Super Amoled Plus si camera de 12 megapixeli..., dar probabil vazand ca concurentii nu au adus ceva sa ii bata au ramas la cele pe care le are acum S III-ul.

La banii astia.. asta inseamna ca o varianta de 32 e la vreo 30 32:)) si de 64 de la 35 milioane in sus =))? Oricum la noi aici nu o sa ajunga prea curand sau oricum si cea de 32 si cea 64 nu vor ajunge, poate doar una din ele..

Nu prea inteleg. De ce nu va cumparati One X? Arata mai bine si are un display mai bun. Doar ca merge putin (poate) mai repede nu va va ajuta in viata de zi cu zi cu nimic...

Parerea ta.... si parerea ta clar nu e vreo axioma... :P

Doar varianta de 16 a aparut? Sau, in farsit, va aparea in 30 mai.

Edited by mesersmith

Sa vedem cu S III ul asta.. pentru ca apare un Samsung cu Super Amoled HD Plus, dar cu Tizen in loc de TouchWizz ... si incep sa apara si LG cu 2GB Ram.. sa vedem daca nu fugim in alta parte. Dar eu tot pe S III raman. Din cate am inteles, ecranul este mai bun ca pe Nexus.. nu mare diferenta, dar e ca si camera e de 8 ca pe S II, dar se vede mai bine. Am observat si la video:D sunetul normal stereo in loc de mono pe S II (dar cu ICS este stereo), dar nu mai focalizeaza acea prima secunda de filmare care arata foarte naspa... Oricum astept sa apara si sa mai scada pretul.

La filmare ma refeream scze.. Ia-ta niste poze cu fundalul alb pe S II, SIII si HTC One X. Ce mi se pare ca negrul de pe S III este mai negru decat pe S II.. ciudat.

La filmare ma refeream scze.. Ia-ta niste poze cu fundalul alb pe S II, SIII si HTC One X. Ce mi se pare ca negrul de pe S III este mai negru decat pe S II.. ciudat.

Si dupa o poza in care se pot compara si pe alte culori cele 3 display-uri.

Incepe sa imi plac din ce in ce mai mult S III. Este pe modul Dynamic ales. La S III fata de S II pentru ecran sunt 4 moduri de afișare: Dynamic, Standard, Natural, Movie).

Am urmarit si alte poze... si pe Modul Dynamic NEGRUL de pe S III este peste S II.., deci asta inseamna ca nu este ecranul identic ca cel de pe GNEX..Si s-a spus undeva asta. Oricum peste HTC...

post-111-0-86232400-1336773591_thumb.jpg

post-111-0-19996900-1336773716_thumb.jpg

post-111-0-14573200-1336774009_thumb.jpg

Edited by Razvann

Sa vedem cu S III ul asta.. pentru ca apare un Samsung cu Super Amoled HD Plus, dar cu Tizen in loc de TouchWizz ... si incep sa apara si LG cu 2GB Ram.. sa vedem daca nu fugim in alta parte. Dar eu tot pe S III raman. Din cate am inteles, ecranul este mai bun ca pe Nexus.. nu mare diferenta, dar e ca si camera e de 8 ca pe S II, dar se vede mai bine. Am observat si la video:D sunetul normal stereo in loc de mono pe S II (dar cu ICS este stereo), dar nu mai focalizeaza acea prima secunda de filmare care arata foarte naspa... Oricum astept sa apara si sa mai scada pretul.

Vezi că Tizen e sistem de operare, nu-l poți băga într-o oală cu TouchWizz.