Clicky

Jump to content
Andrei P.

Nexus 5, merita?

Recommended Posts

Mie mi-a placut nexus-ul 5, l-a cumparat un prieten de-al meu, in schimb note 3 mi-sa parut mare de utilizat cu singura mana, deci eu sunt pro nexus 5 dar cu 32gb memorie. ;)

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by Gastarbeiter

G

Da, astept si parerea lui, e importanta. Pentru ca ne stim de ceva vreme :)

Dacă ar fi după mine ți-aș recomanda G3 sau G2 de la LG, dar merge fără probleme și Nexus 5.

Și eu mă gândesc la varianta asta......creionul de la Note 2 nu prea îl folosesc, dar inima mea zice că anu' ăsta merg pe G 3 ;)

Ca tot m-am obișnuit cu cărămida :)

Și că tot sunt rezident în Germania cred că merit și eu un upgrade :)

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

LE.

Ai fost mai rapid decât Innoxius :)

Mă refer la like ;)

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

E de la "garaj", culmea, ei l-au luat de la Electromobile (Quick). De stiam, il luam de la ei ca ii cunosc si ma inteleg bine cu ei :P Dar nu au decat 4 rate la Card Avantaj :(

Incepe cu 403K

E de la "garaj", culmea, ei l-au luat de la Electromobile (Quick). De stiam, il luam de la ei ca ii cunosc si ma inteleg bine cu ei :P Dar nu au decat 4 rate la Card Avantaj :(

Incepe cu 403K

Salut, 

La Quickmobile sunt 6 rate lar la PC Garage sunt 8. 

Imi convenea mai bine cu 8, chiar si decat cu 6. Pentru ca imi iese vreo 230 pe rata. Mai putin cu 100 si e mai in regula asa.

Congrats !/....sa ne spui cum te dai cu asta fata de paleta...Dar după ce îl lași la încărcat sa nu te apuci de el asa mintenas:)

Sent from my TX201LA using Tapatalk

Edited by Kali

G3 e prea mare, ma intorceam de unde am plecat :P

G2 e oarecum mai bun ca N5 dar pana la urma am cautat un echilibru pe undeva. Cu multe compromisuri. Cred ca e un telefon echilibrat (N5), departe de perfectiune, un balans intre marime si functionalitate.

Sincer, ce m-a sedus e simplitatea si "aerisirea" interfetei, nu imi venea sa cred ca un telefon cu Android poate fi atat de fluent si de usor in utilizare si fara bloatware. Si cat de usor il manevrez cu o singura mana. Asta puteam doar cu un iPhone.

Uneori plang in colt ascuns dupa Note 3, sa nu credeti ca sunt ca trestia :)), dar am ales un telefon, tablete am si am avut o droaie si am vrut cred un telefon.

Ahh si sa nu uit. La N5 faci Root fara KNOX :P :P Na, ia-ti "Somesong", de aici, de la mine cu drag:  th_emoticon-finger.jpg

La fel faceai și la G2(fără knox), puneai un Custom ROM AOSP și te făceai cu aceeași simplitate, fluiditate și in plus o camera și baterie mai bună, dar îți respect decizia.

Sent from my G2 running PA 4.4-RC2®