Clicky

Jump to content
David Mihalcea

"Viermi" pe ecran

Recommended Posts

Salut, detin un HTC ONE S si intr-o zi, din senin i-au aparut aceste dungi pe ecran. Cand apas pe ecran, nu se modifica, dar isi schimba pozitia. La inceput au fost doar putine in partea de sus a telefonului, acum au inceput sa se extinda in partea de jos, totodata departandu-se de marginea telefonului.Inca o chestie ciudata, dungile nu afecteaza ecranul, adica sunt transparente.

Vreau sa imi vand HTC-UL de aceea va rog sa ma ajutati in rezolvarea problemei si sa imi spuneti daca careva dintre voi v-ati mai confruntat cu o asemenea problema.

Multumesc!

post-12173-0-35674800-1384008104_thumb.jpg

post-12173-0-65806600-1384008105_thumb.jpg

post-12173-0-84717600-1384008106_thumb.jpg

post-12173-0-00852200-1384008108_thumb.jpg

Guest Deio

Nu este lichid. Este dezlipita folia de pe spatele display-ului. La IPS se mai intampla. Asta este cauza binecunoscutului "light bleeding". Face obiectul garantiei in mod normal, trebuie dus la service daca e cumparat cu garantie. Daca nu, probabil va costa un alt display.

O cauza posibila ar fi supraincalzire, deci atentie ce spui la service.

Iti dai seama ca bisnetarii vin cu pret de o "shaorma", in rest il pui la vanzare pe site-uri dedicate, cu pretul dorit si astepti!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Nu este lichid. Este dezlipita folia de pe spatele display-ului. La IPS se mai intampla. Asta este cauza binecunoscutului "light bleeding". Face obiectul garantiei in mod normal, trebuie dus la service daca e cumparat cu garantie. Daca nu, probabil va costa un alt display.

O cauza posibila ar fi supraincalzire, deci atentie ce spui la service.

Asta e cauza, One S se incalzeste foarte mult, am butonat si eu un model d-asta si dupa 10 minute era foarte cald, si ecranul se incalzise rau. Era modelul cu processor de varianta mai noua, S4 parca.