Clicky

Jump to content
Sp1tfire

Yahoo mail - schimbare parole

Recommended Posts

Se pare ca Yahoo a hotarat sa schimbe sistemul de parole. Acum trebuie sa ai parola din minim 8 caractere, cel putin o litera mare si o cifra. In ultima vreme multi utilizatori s-au trezit cu accesul blocat la cont, fiind rugati sa introduca raspunsul la intrebarea de securitate. Azi mi s-a intamplat si mie. Fiind bine stiut ca majoritatea si-au setat niste raspunsuri la plezneala acum x ani cand si-au facut conturile, am zis sa va scutesc de o eventuala problema. Schimbati-va intrebarile si raspunsurile cu unele pe care sa le tineti minte, inainte ca yahoo sa va restrictioneze contul. Eu aveam setat un mail aditional unde am putut primi un link de resetare a parolei, pentru ca nu-mi stiam raspunsurile pe care le-am pus cand mi-am creat contul de mail.

Ce este acela un Yahoo? La ce folosește?

Am făcut căutare pe google și nu am găsit nici un răspuns pertinent.

In cache erau ceva răspunsuri... "Sistem antic de email care nu permite acces POP3 decât contra cost" și "Sistem arhaic de mesagerie".

Cred că bunicii noștri foloseau așa ceva.

Mănînci cai?

Quashqai!

sent using smoke signals dupe racheta GPad a soției

Hai ca m-am izbit de alta problema acum. Nu mai merge yahoo neam pe datele mobile de la Vodafone. Nicio aplicatie de mail si nici pe site-ul yahoo nu ma pot loga. Nici sotiei nu-i merge si nici cumnatului. Pe wi-fi insa merge brici, deci tind sa cred ca problema e de la Vodafone. Cei care sunteti abonati Vodafone si aveti cont de yahoo, puteti testa sa vedeti daca va puteti conecta la yahoo pe datele mobile, fie din aplicatia de mail pe care o utilizati, fie pe site-ul lor. Mie asa imi arata

IMG-20180305-WA0008.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Aplicația pe telefon merge, dar pe pc cu conexiune Vodafone nu merge. Pagina se încarcă dar când dau logare primesc eroare

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

O sa le scriu pe chat sau pe forumul Vodafone, sa vedem ce au de zis.

Mda, e pilaf. Azi mi-a mers doar cateva secunde pe la ora 8 fara ceva. In rest acelasi lucru ca la tine. Culmea ca pe wi-fi, pe pc sau pe datele de la alti operatori merge brici. Vodafone zice ca e o problema la nivel global, dar pare sa fie doar in reteaua Vodafone.

7bfd6ca851858edf745cd9b4eb2cd4be.jpg

Pare-se ca n-ar fi de la Vodafone. Tocmai ce am primit mail de la yahoo, dar evident ca problema persista, desi ei spun ca au rezolvat-o. Am prea multe chestii pe adresa de yahoo, ca as fi renunta de mult la ei.

Screenshot_20180306-131400.jpg