Clicky

Jump to content
chair13

Sugestie achizitie TV

Recommended Posts

1200

Trimis dintr-un veceu public,ăla de acasă s-a încălzit prea tare,folosind Tapatalk 14.

Problema e ca eu trebuie sa-i gasesc ceva bun fratelui meu si el vrea neaparat smart,si nu vrea nici sa cheltuie mult.

I-am aratat si tv-ul ala samsung si a zis pas...Incerc sa-l conving ori sa mai bage niste bani ori sa renunte la smart.

Trimis dintr-un veceu public,ăla de acasă s-a încălzit prea tare,folosind Tapatalk 14.

Bine bine,si pe net cum stai pe ala?Are wifi integrat?

Problema e ca eu trebuie sa-i gasesc ceva bun fratelui meu si el vrea neaparat smart,si nu vrea nici sa cheltuie mult.

I-am aratat si tv-ul ala samsung si a zis pas...Incerc sa-l conving ori sa mai bage niste bani ori sa renunte la smart.

Dar ce face cu smart ca e total inutil? Bani aruncati daca ma intrebi pe mine.

Pai el nu se prea uita la tv, și a zis ca atunci când nu este nimic, dar nimic bun la tv, intra pe Youtube și mai urmărește câte ceva.. S-a enervat și a zis ca nu-i mai trebuie momentan.. Da în maxim 1 luna se răzgândește..

Trimis de pe veceu' de acasă, s-a răcit intre timp, folosind Tapatalk 14.

Exceptand generatia actuala cu webos pe care nu o stiu restul se misca slabut, e greu de scris pe ele, sunt greu de manevrat. Comoditatea e sub tableta, de pc nu mai zic. Dar ma rog daca vrea doar pt youtube cred ca merge. Alte aplicatii mai greu, nu ruleaza android.

E un chin sa cauți ceva de pe televizor pe YouTube. Eu folosesc aplicația LG TV Remote pentru căutare, dar sa conectezi telefonul/tableta cu aplicația oficiala de YouTube la TV e cel mai comod. Îți dispare și cheful dacă vrei sa te uiți la ceva și scrii din telecomanda televizorului.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

E un chin sa cauți ceva de pe televizor pe YouTube. Eu folosesc aplicația LG TV Remote pentru căutare, dar sa conectezi telefonul/tableta cu aplicația oficiala de YouTube la TV e cel mai comod. Îți dispare și cheful dacă vrei sa te uiți la ceva și scrii din telecomanda televizorului.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Și asta cum o faci?

Trimis de pe veceu' de acasă, s-a răcit intre timp, folosind Tapatalk 14.

se face imperecherea TV/consola/PC...  cu Leanback, si login pentru sincronizare playlist,istoric...

youtubeTV: https://www.youtube.com/tv#/
imperecherea dispozitivelor: https://www.youtube.com/pair
 din aplicatia YT de pe dispozitivul mobil : "Conectati-va la dispozitiv"

Edited by qwess

Vreau si eu sa cumpar un tv ce imi recomandati in 10-15mil si 15-20mil ce sa aleg smart sau nu, dar cu siguranta fara 3D, 32" sau mai mare? Camera de apartament obisnuita!

Merci. ;)

L.E. Il cumpar de la altex din tgj, ca e langa casa, si nu, nu in rate!

Sau ceva online de incredere.

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by Gastarbeiter

Smart-ul e degeaba. Eu nu-l folosesc deloc, încă este la începuturi și este mai mult decât stângaci.

Eu am de 47 si mi se pare mic. As trece la 55. Deci, sfatul meu este să-ți iei unul cat de mare îți permite bugetul.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

A, eram să uit. Nu Samsung.

Am citit, m-am uitat si la link-uri, ala de 32" mi-se pare mic, al doilea link nu merge(cel de altex), mai astept si alte pareri si ma mai gandesc la smart sau nu...

Smart-ul e degeaba. Eu nu-l folosesc deloc, încă este la începuturi și este mai mult decât stângaci.

Eu am de 47 si mi se pare mic. As trece la 55. Deci, sfatul meu este să-ți iei unul cat de mare îți permite bugetul.

A, eram să uit. Nu Samsung.

Depinde de smart, ceea ce-ti permite si ceea ce vrei de la el.

Nici eu nu ma omor cu functiile smart venite pe Samsung insa sunt 3 widgeturi pe care le ador, Plex pentru stream multimedia,  Skype-ul pentru initiere ROOT si SamyGO iar de aici incepe "xda-ul" pentru smart tv-uri.(printre principalele mele motive la achizitia seriei F)

Extensii root,  emulator dvb api pentru cele 2 tunere, un dish de preferinta multifocus sau motorizat si de la acest nivel, Lg sau Sony pentru mine sunt in plus.

A nu se lua ca si recomandare, cele expuse mai sus necesita root, experienta in linux si satelitar, compatibilitate hw !

Edited by qwess

http://www.domo.ro/Televizoare_&_Home_cinema/Televizoare/TV/LG/Smart_TV_Full_HD_LG_32LB5820

Trimis de pe GT-N7100 cu Tapatalk.

In legătură cu căutările YouTube cu telecomanda TV, e un chin. Eu sunt conectat la contul YouTube pe TV permanent. Dacă vreau să vizionez ceva pe TV dau căutare pe telefon sau tabletă si pun la favorite. Acolo unde am Chromecast, arunc direct pe el.

Trimis de pe GT-N7100 cu Tapatalk.

E bun dar, eu as vrea sa aiba "picior" ca sa-l pot roti stanga/dreapta...

L.E. Ce ziceti de lg lb650v parca....?

Edited by Gastarbeiter