Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Pentru cei cu firmware Vodafone a aparut un update OTA la versiunea LPD. Tot 4.0.3.

P.S. A aparut un leaked firmware 4.0.4 pentru SII. Deci vom avea oficial 4.0.4 pe SII mai devreme sau mai tarziu. Sa speram ca vom avea si Jely Bean.

http://www.sammobile.com/2012/07/04/androi...5wT5498.twitter

Ce repede s-a pierdut interesul pentru SII. Tacere maxima in aria asta :huh:

Edited by Sp1tfire
  • Replies 600
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Îmi pare rău că trebuie să îți spun eu asta, dar chiar îți este lene să dai un search cu "GOOGLE". Înțeleg că ar trebui să ne ajutăm între noi...dar deja.. Când ți s-a răspuns ai devenit Toma Necredin

) Foarte tare primul tau post. Cearta-ne, ca meritam.... )

Am pus o metoda de root si pentru stock jelly bean! Include kernel safe,root si un CWM avansat!Este vorba tot de o versiune de kernel siyah si trebuie pusa tot cu odin!

Posted Images

Eu zic ca isi merita banii,vorbim totusi de Galaxy S2 care este un telefon foarte bun.Acum depinde si de unde il iei si la ce pret.Daca vrei sa-l cumperi SH atunci recomand sa aiba si acte+garantie.Sunt si pe aria Bazar la vanzare,eventual arunca o privire la acesta

http://forum.mobilis...ung-galaxy-sii/

Sau

http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/256-samsung-galaxy-s-ii-i9100-white/

Am facut update la ICS pentru doua S2-uri, evident, pe rand.

Niciunul nu a avut probleme de niciun fel, functioneaza absolut corect dupa update, ba chiar as spune ca merg mult mai bine.

Facusem inainte la Note si pentru ca mergea perfect si mult diferit decat cu GB, m-am hotarat sa pun ICS-ul si pe S2-uri.

La toate cele 3 telefoane, Note si S2-uri, am dezinstalat un soft care mie mi-a placut f tare si anume Network switcher.

Acesta nu mai functioneaza pe ICS.

Ca nu merge, nu-i bai, dar dandu-l jos, toate cele 3 telefoane au reinviat din punct de vedere al bateriei.

Din ce-mi dau seama, aproape ca s-a dublat durata bateriei la o utilizare similara ca si inainte de instalarea ICS.

Poti posta si id-ul si nr de telefon, dar postarile pe forum sunt mai indicate, pentru ca pot afla si alti colegi date importante.

In alta ordine de idei, am inteles ca garantia internationala nu este intotdeauna aplicabila si in romania. Sa-ti spun exact de ce e asa, nu stiu.

Am un amic in Oradea si el gasise un LG 3d pe nu stiu ce magazine online si, la o abordare mai atenta, desi aia sustineau sus si tare ca are garantie in romania, la prima verificare, s-a constatat ca de fapt in romania nu erau acoperite de garantie.

Amicul a platit cu vreo 600-700 lei mai mult si l-a luat de la un magazin consacrat, care are reclama si pe forumul nostru.

Eu am cumparat telefoanele mele numai de la magazinele operatorilor Vodafone si Cosmote.

In principiu,  daca e sigilat si e originar,  ar trebui ca pe sigiliul ala argintiu sa aiba o holograma cu HAT. E vizibila daca misti putin cutia si se vede (cumva ca la pozele 3 D).  Daca iti ofera garantie,  mare atentie sa treaca imei-ul telefonului pe garantie si pe factura. Cam atat,  in rest bafta.

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Edited by axl666

Ok am inteles dar telefonul a zis ca e nou si cand ma decid sa il sun si imi aduce in aceasi zi sau a doua zi si e din aceasi localitate cu mine, eventual o sa discut cu el mai amanuntit cand o sa dispun de bani pe joi sau vineri , dar tot inca nu mi-a raspuns nimeni la postul anterior cu sigiliul si etc.... si ma mai gandesc sa ma duc la un service gsm cu el pt o verificare mai amanuntita ca am un amic care lucreaza la un sevice gsm. SI INCA O INTREBARE DACA GARANTIA E PE ALT NUME E VREO PROBLEMA? POT BENEFICIA DE EA. P.S. Sambata e si ziua mea de nastere si nu as vrea sa imi fac "cadou" o teapa mare si totusi dau aprope tot salariul meu de o luna

Edited by luchian_marian

Tu ai citit ce am scris mai sus? Daca se intrunesc toate elementele precizate de mine, atunci nu ai de ce sa iti faci griji. Garantia se acorda pentru produs nu pentru persoana care cumpara produsul, deci daca ai seria imei a telefonului trecuta pe garantie si pe factura, este mai mult decat ok. IMEI-ul telefonului trebuie sa fie trecut atat pe cutie cat si il verifici fizic pe telefon din settings/about phone/hardware.

Inca odata multa bafta

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Tocmai am vorbit cu persoana de la care iau telefonul m-a asigurat ca este sigilat cu sigiliul original samsung factura si garantie, imi place bine daca nu iar bine . deci ce sa mai zic... va multumesc pt sfaturi si ne mai auzim ....

vezi ca garantia nu e la service-ul oficial samsung.

Pana la urma ce trebuie sa scrie in garantie? stie exact cineva ? exista doar o firma anume care e oficial service samsung eventual o poza cu o garantie sa imi pot face o idee?? Ca ar putea pur si simplu sa faca una falsa si sa scrie ceva de genu SERVICE SAMSUNG BUCURESTI . SI DACA MA CHINUI O FAC SI EU , CA PRESUPUN SANT ZECI DE PERSOANE CARE NU STIU CUM AR TREBUII SA ARATE SAU SA SCRIE PE EA..............................

Merci frumos Mesersmith ai fost cel mai exact la ce vroiam sa aflu si sa vad .Ma scuzati daca am fost stresant cu atatea intrebari si comentarii dar stiti cum e in tara la noi trebuie sa te documentezi bine si sa te gandesti de zece ori daca nu vrei sa iei teapa alte belele. Multumesc anticipat tuturor care m-ati sfatuit ce si cum ..... multumesc inca odata