Clicky

Jump to content

Samsung Galaxy S2

Recommended Posts

Am facut si eu upgrade la ICS 4.0.3. Se poate da disable la facebook de la camera? Pana acuma nu am gasit nici o metoda.Va multumesc

Presupun ca te referi la aplicatia de Camera de la Facebook. Cand iti apare?

Da, e oficial! Update prin Kies pentru telefoanele cumparate la liber, cei din reteaua Orange mai trebuie sa astepte!

http://www.facebook....280045622089765

Vesti bune pentru posesorii de Samsung Galaxy S II, Ice Cream Sandwich este disponibil prin Kies pentru telefoanele achizitionate la liber.

Pentru telefoanele Orange signature mai dureaza inca putin.

Presupun ca te referi la aplicatia de Camera de la Facebook. Cand iti apare?

Am fost aproape sigur ca aplicatia de camera cu facebook era cea "oficiala". O cautare si am gasit aplicatia nativa pentru camera. Am gresit. O zi buna :)

Am fost aproape sigur ca aplicatia de camera cu facebook era cea "oficiala". O cautare si am gasit aplicatia nativa pentru camera. Am gresit. O zi buna :)

Nu-i nimic, de-asta am si intrebat. Cand o alta aplicatie vrea sa lanseze camera, imi apar toate aplicatiile care stiu sa faca poze. Ma gandeam ca si la tine e la fel. Ma bucur ca te-am ajutat :)

La mine are mici buguri. Am versiunea 4.0.3 LPQ Ungaria.

Din cate am vazut la tine versiunea ta este mai buggy decat a mea.. nu inteleg dece naiba este asa.. Amandoi avem + si - la anumite chestii pe telefon..

Sa il ia naiba de ICS.. cine naibi ma pus sa il instalez... :(..

Din cate am vazut la tine versiunea ta este mai buggy decat a mea.. nu inteleg dece naiba este asa.. Amandoi avem + si - la anumite chestii pe telefon..

Sa il ia naiba de ICS.. cine naibi ma pus sa il instalez... ..

Poti sa iti faci downgrade, nu e greu deloc. Un Odin program si ROM "stock". Te ajut eu daca vrei.

nu stiu daca sunt singurul, dar sunt total dezamagit de ICS 4.0.3. Nu pot sa sterg un nume cautat in lista de contacte, trebuie sa ies din el si sa revin . Pattern lock ul nu functioneaza, adica nu tine minte ultimele "cerculete" ca sa termin pattern-ul. Wireless-ul dureaza cam 1-2 minute ca sa se deschida. Ultima varianta de opera pe ICS face figuri si iese din browser cand vrea el. Mai bine ramaneam pe 2.3.4 unde singura problema era problema mea cu patterm lock-ul.

Cea cu Wi Fi ul am auzit-o si eu. La mine se conecteaza repede mai greu mergea pe 2.3.4 tot cauta...dar mergea intr-un sfarsit. Asta depinde si de router, la cel de acasa si pe GB si pe ICS se conecta imediat. Mi s-a intamplat de 4 5 ori sa trebuiasca sa dau restart pentru ca ramasese blocat wi fi ul adica acolo aparea selectat, dar asa transparent si nu puteam nici sa dau nici pe on nici pe off, asa ca restart. Oricum dezamagitor ICS-ul si eu as trece inapoi pe GB.

Mad Ratt eram curios de ceva desi am incercat de mai multe ori si pe alt S II cu ICS. Instaleaza de pe Google Play aplicatia Accuweather for Android, pentru ca e si una Accuweather Quick care vad ca merge fara probleme. Si dupa incearca sa intri la setari sa vezi daca ti se blocheaza si tie pana iti iese din aplicatia.. Foarte ciudat. Si la un joc acum de ceva timp cand intru pe un level se blocheaza si iese joc luat de pe Google Play, orice alt level nu are probleme.

Vad probleme si cu touch-ul la Fruit Ninja odata atingeam ecranul si nu facea nimic si acum cateva zile jucam un joc asemanator si lafel mergea si nu mergea touch ul. Deci nu este problema cu touch ul,este cu ICS-ul...

• 1 month later...

salutare lume...am si eu un samsung galaxy s2 si am o problema.....poate ma poate ajuta cineva....cand schimb camera din spate cu cea frontala imi apare ecranul negru..si cand dau click sa fac poza imi spune avertisment inregistrare nereusita....ma poate ajuta cineva??poate i s-a mai intamplat problema asta..vreau sa mentionez ca problema e de vreo saptamana..