Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 600
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Îmi pare rău că trebuie să îți spun eu asta, dar chiar îți este lene să dai un search cu "GOOGLE". Înțeleg că ar trebui să ne ajutăm între noi...dar deja.. Când ți s-a răspuns ai devenit Toma Necredin

) Foarte tare primul tau post. Cearta-ne, ca meritam.... )

Am pus o metoda de root si pentru stock jelly bean! Include kernel safe,root si un CWM avansat!Este vorba tot de o versiune de kernel siyah si trebuie pusa tot cu odin!

Posted Images

Da, poți. Singura condiție este să existe o variantă de rom pentru telefonul tău.

Evident, trebuie să ai rom stock pe el, altminteri kies-ul n-o să știe ce soft există pentru telefonul tău.

Faptul că îți spune că nu există niciun update la 4.1.2 înseamnă că așa este și că ori aștepți să apară, ori îl pui cu odin.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Îmi pare rău că trebuie să îți spun eu asta, dar chiar îți este lene să dai un search cu "GOOGLE". Înțeleg că ar trebui să ne ajutăm între noi...dar deja.. Când ți s-a răspuns ai devenit Toma Necredinciosul, acum chiar te aștepți să primești altceva decât un link?

Se pare că te-am confundat cu colegul Seth dar și în cazul tău se aplică o mare parte din ce am scris.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

Edited by Parintzelu

Care sunt diferentele dintre Android OS, v2.3.4 (Gingerbread) si Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean) la Galaxy S2. Cu ce vine in plus noul sistem de operare ? Vreau detalii concrete.

Vezi ceea ce ti-a scris colegul Parintzelu mai sus.

Totusi, ca sa nu fiu asa rau ca el, o sa iti fac un scurt rezumat cu diferentele:

JB 4.1.2 / GB 2.3.4

Cer / Pamant.

Edited by sCary

am verificat , asta e versiunea mea si din ce vad eu ar fi exact cea care spuneti . insa specific , am facut update de la versiunea standard 4.0.3 (parca) ... el se mai blocheaza gandeste, prea mult  uneori ... am tot cautat sal curat mereu , clean memory, clear cache la aplicatii ... nush .... e mai bine sal fac de la 0 ? instalat manual sau nu are treaba ? il refac degeaba ?

post-11043-0-71882600-1370957598_thumb.png

Asta e stock lss. ar trebui sa fie oky si sa nu ai probleme cu el.chiar nu stiu ce sa zic.poti reinstala lss cu odin sau sa ii dai factory reset. mai e o posibilitate  sa ii faci root si sa incerci un custom rom bazat pe stock sau aosp. Alta solutie nu vad. Poate nu ti-a facut kies updateul cum trenuie fiindca am mai auzit probleme de genul.Vezi ce solutii mai dau si colegii si incearca de la cea mai simpla la cea mai dificila. (reset, schimbat romul cu alt stock, schimbat romul cu un custom rom)

Edited by ionutzvip
  • 1 month later...

Salutare!

Am tot cautat sa gasesc o rezolvare la problema cu pata roz (rosu deschis) care apare in pozele cu mult alb (foi de hartie, pereti etc...) si nu am gasit un raspuns clar. Am crezut ca este o problema a balansului de alb si am incercat diverse surse de lumina si diverse setari ale balansului de alb si pata persista.

Este o problema de hard (camera) sau soft?

Multumesc anticipat.

Edited by Kiki