Clicky

Jump to content

Recommended Posts

salut ... ma scuzati daca nu postez unde trebe .... am si eu o problema la S2-ul meu, adica de la un timp cand sun pe cineva mi se activeaza silentiosul automat (nu la toate contactele) iar cand termin un apel ... la fel mi se activeaza silentiosul ... si vad ca de la un timp cand ma suna cineva patesc aceiasi chestie ... silentiosul activat ... am 4.1.2 Jb Nordic Country-es Sent from my GT-I9100 using ...

baga 4.1.2 de la noi ca avem si noi update-ul....

• Replies 600
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Îmi pare rău că trebuie să îți spun eu asta, dar chiar îți este lene să dai un search cu "GOOGLE". Înțeleg că ar trebui să ne ajutăm între noi...dar deja.. Când ți s-a răspuns ai devenit Toma Necredin

) Foarte tare primul tau post. Cearta-ne, ca meritam.... )

Am pus o metoda de root si pentru stock jelly bean! Include kernel safe,root si un CWM avansat!Este vorba tot de o versiune de kernel siyah si trebuie pusa tot cu odin!

Posted Images

Salutare, am și eu o problema cu aplicația Gmail, nu îmi apar notificări când primesc mail. Nu suna și nu vibrează când primesc mail. Ä‚sta chiar dacă am setate obtiuni pentru notificări. Voi ați pățit așa ceva. Am jelly bean de la vdf.

Ce pot sa fac?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Stie cineva de ce in application manager imi tot apare ca find deschisa aplicatia urmatoare: PopupuiReciver?? Sau ce anume face respectiva? Ca sunt in dilema...azi mi-a aparut pentru prima data. Si daca ii dau close in 5 secunde apare din nou...Help:))

Da, este ok. Nu stiu cat afecteaza autonomia bateriei, dar telefonul n-ar functiona corect fara aplicatia aia. Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Am inteles, uite de exemplu azi nu a mai facut figura asta, nu imi mai apare ca fiind deschisa aplicatia respectiva. Sa fie de la vre-un joc de exemplu? O aplicatie a jocului care sa ruleze in background si cand solicita mai mult sa imi apara in task manager?

Nu stiu exact ce face, se ocupa de notificari. Ruleaza in background oricum si apare in foreground atunci cand trebuie. Nu-i nimic anormal, sunt destule procese Samsung si Android care ruleaza tot timpul. Este aplicatie de sistem, nu e de la un joc sau aplicatie instalata de tine.

• 3 weeks later...

Se mai blocheaza uneori. si uneori kand dau din task manager si opresc aplicatiile si clean memory dau inapi pe ecran dureaza cateva secunde pana apar icoanele , e normal ? Am facut update de la versiunea de android 4.0.3 dak tin bine minte (standard) la 4.1.2. Prin usb kies + format all de la 0 cum imi da optiuniile . merge mai bine dak fac prin alta varianta? si care este aceea? telfonu este decodat cosmote liber nou cumparat.

1)Se mai blocheaza uneori. si uneori kand dau din task manager si opresc aplicatiile si clean memory dau inapi pe ecran dureaza cateva secunde pana apar icoanele , e normal ? 2)Am facut update de la versiunea de android 4.0.3 dak tin bine minte (standard) la 4.1.2. Prin usb kies + format all de la 0 cum imi da optiuniile . merge mai bine dak fac prin alta varianta? si care este aceea? telfonu este decodat cosmote liber nou cumparat.

1-Da, cred ca e normal.E ceva specific Samsung-urilor, cred ca e de la dracia aia de Touchwiz

2-Da, mai e o metoda cu Odin.Nu e dificil si se foloseste cand apare un ROM nou il alta tara, cand vrei sa revi la stock de la ROM-uri Custom si alte Tweakuri.Daca nu mai ai rabdare  ca updateul sa apara si in Romania, il poti instala cu Odin.E recomandat sa scoti alte aparate din porturile calculatorului si sa dezactivezi antivirusul. Poti cauta pe Youtube, sunt mii de tutoriale

Edited by Mihnea

Buna ziua am si eu o intrebare . Curand am facut update la S2 de la 4.0.3 standard la 4.0.4 prin Kies direct de pe telefon . Am incercat apoi sa il updatez tot prin kies la 4.1.2 , initial am crezut ca se va updata direct la 4.1.2 dar nu , a trecut la 4.0.4. Cum ziceam am incercat sa il updatez la 4.1.2 dar imi zice ca nu exista actualizari noi , atat pe telefon cat si prin cablu USB de pe PC . Intrebarea mea este a reusit cnv sa updateze S2 prin Kies la 4.1.2 ? Si daca da va rog explicatimi. Multumesc:)