Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 600
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Îmi pare rău că trebuie să îți spun eu asta, dar chiar îți este lene să dai un search cu "GOOGLE". Înțeleg că ar trebui să ne ajutăm între noi...dar deja.. Când ți s-a răspuns ai devenit Toma Necredin

) Foarte tare primul tau post. Cearta-ne, ca meritam.... )

Am pus o metoda de root si pentru stock jelly bean! Include kernel safe,root si un CWM avansat!Este vorba tot de o versiune de kernel siyah si trebuie pusa tot cu odin!

Posted Images

Am reusit sa instalez JB cu Odin. Intr-adevar nu e asa de complicat.

Din pacate nu mi-a rezolvat flash player-ul care nu functioneaza nici cu JB (nu a mers nici cu 4.0.4. dar a functionat foarte bine cu GB)

Nu merge nici la voi sau doar la mine e vreo problema, intrucat este destul de suparator sa nu pot sa ma uit la linkuri cu video de pe telefon !?

O seara placuta !

S-a mai discutat undeva pe forum treaba asta cu flash player și dacă nu ma înșel era și postat un apk.

Flash player merge doar pe browser stock . Pe Chrome nu merge ;)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

A disparut Social Hub si optiunea de push. Acum trebuie sa ai neaparat activata sincronizarea si sa setezi intervalul la care vrei sa fii notificat de mailuri noi. Pacat ca nu mai vin mailurile instant. Cred ca din cauza sincronizarilor active se duce si bateria mai repede. Inainte, prin Social Hub nu erai obligat sa tii sincronizarea activa.

Am reusit sa instalez JB cu Odin. Intr-adevar nu e asa de complicat.

Din pacate nu mi-a rezolvat flash player-ul care nu functioneaza nici cu JB (nu a mers nici cu 4.0.4. dar a functionat foarte bine cu GB)

Nu merge nici la voi sau doar la mine e vreo problema, intrucat este destul de suparator sa nu pot sa ma uit la linkuri cu video de pe telefon !?

O seara placuta !

cine vrea sa aiba flash player cu JB sa se uite pe linkul urmator:

la mine functioneaza fara probleme :)

Succes

• 2 weeks later...

Salutare , sunt posesorul unui SGS II de o luna si ceva ... si tot astept acel update la JB ... am conectat device-ul la PC si am intrat in kies unde imi apare imaginea de mai jos ... si as dori sa stiu ce soft e asta si cand mai exact va aparea acel update pt JB tinand cont ca telefonul e liber de retea 

Am cumparat telefonul din magazin , mai exact de la MEDIADOT din Bucuresti ..post-10941-0-50230500-1367511491_thumb.jpg

Si mai am cateva probleme : uneori nu imi apare ceea ce scriu adica apas pe taste dar nu imi apare ceea ce am apasat si a doua problema la anumite fisiere sau texte care contin anumite caractere in loc de acele caractere imi apare un patratel ..

Edited by albertozaurr

Cred ca ai ics 4.0.3 LPS. Poti face upgrade la 4.1.2 cu odin. Cauta tutorialul de pe forum. Cealalta problema cred ca e de la dictionar. Nu stiu sigur. Schimba limba la English poate o sa-ti mearga

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by ionutzvip

Lol, nu stiu ce simbol ai vrut sa scrii, dar mie pe S4 imi apare un patrat. N-am avut niciodata probleme cu diacritice pe S2 si nici pe S4. Sunt curios ce vede restul lumii. Eu pe mobil vad un patrat in postarea ta.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Pai si ai pretentia ca telefonul sa-ti recunoasca notele muzicale? :)) Eu credeam ca te referi la diacritice: ă, â, î, ț, ș. Nu cred ca recunoaste vreun telefon notele muzicale.

Ciudat. Eu tot nu cred ca vreun telefon poate recunoaste note muzicale intr-un text. Din moment ce acea nota muzicala nu exista pe nicio tastatura de mobil, in primul rand n-ai cum s-o scrii. In al doilea rand, orice font pe care l-am disecat nu contine note muzicale, ci doar simbolurile uzuale pe care le regasesti pe orice smartphone.

Face parte dintr-o lista de simboluri care nu exista pe niciun smartphone si nu poate fi recunoscut in format text. Singurul simbol muzical dintr-un font de mobil este #.

Toate ca toate ... altii au deja jb fara odin ... si eu nu pot avea :| de ce ?

Am vorbit la telefon cu cei de la Samsung si mi-au spus ca update-ul vine progresiv in functie de codul IMEI...asa ca mai ai de asteptat, stiu ca e enervant dar si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine.Plus ca din cate am auzit nu se comporta extraordinar JB-ul pe S2...asa ca inca sunt in dubii si cand o sa apara ma voi gandi de 2 ori inainte sa imi fac update-ul, pentru ca durata bateriei scade, la unii le face figuri wireles-ul, la altii Touch-ul...asa ca inca astept....Inca odata update-l tine de IMEI si de CSC

Probabil pentru că ai 4.0.3 Coa? Din cauza asta nu primești încă 4.1.2. Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Si eu am 4.0.3 COA dar nu aste e problema...Codul IMEI este....in functie de el primim si update-ul.