Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 600
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Îmi pare rău că trebuie să îți spun eu asta, dar chiar îți este lene să dai un search cu "GOOGLE". Înțeleg că ar trebui să ne ajutăm între noi...dar deja.. Când ți s-a răspuns ai devenit Toma Necredin

) Foarte tare primul tau post. Cearta-ne, ca meritam.... )

Am pus o metoda de root si pentru stock jelly bean! Include kernel safe,root si un CWM avansat!Este vorba tot de o versiune de kernel siyah si trebuie pusa tot cu odin!

Posted Images

Imi poate spune cineva va rog din cei 826 RAM ce ii are Samsung Galaxy s2 cat e normal sa foloseasca in mod constant. mentionez ca nu am instalat pe el nimic extraordinar... decat chestiile de socializare... facebook... skype... messenger... viber... astea... si vreo 2 jocurele si 2 aplicatii ... e normal sa foloseasca in mod constant 650-700 rami? 

Cm10 si cm10.1 sunt oky pentru cei care nu sunt foarte pretentiosi cu unele buguri. Cm10.1 e cel mai oky.daca vrei sa iti mearga telefonul din toate punctele de vedere mai bine stai pe stock rom. Daca vrei un stock mai rapid incearca custom bazat pe stock rom gen wanam lite sau neat rom lite. Cauta pe xda mai multe custom bazate pe stock.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Acum fiecare cu gusturile lui. Eu folosesc neat rom lite 4.3 cu siyah 6.0b5. Sunt multumit de combinatia asta si folosesc romul asta de cand a aparut (cam o luna). Acum u trebuie sa testezi si sa vezi ce te multumeste.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

buna seara.ma scuzati dar nu am citit tot ce s-a vorbit pe forum si ma adresez direct. am luat un S2 second. pe el era cyanogenmod 10.1 . nu mi-a placut si am schimbat pe android 4.0.3. toate bune cu exceptia rotirii ecranului.se roteste imaginea in modu landscape (daca il intorc bineinteles :)) ) si cand intorc telefonul pe mod portret nu mai revine,ramane in landscape.ma poate ajuta cineva ? multumesc

Valabil si pentru altii, ca vad ca e sport national: folositi cu incredere butonul "Start New Topic". îi el mic si negru, dar sa stiti ca nu musca :D

Am incercat sa gasesc un topic unde sa postez, si negasind nimic, m-am gandit sa postez aici o intrebare.

Astea sunt minciuni ? :)) Problema e ca cei de la samsung romania nu ne baga in seama...sunt prea ocupati oare cu S4 ?

End at Android 4.2.2 update.
GT-I9080 – Galaxy Grand
GT-I9082 – Galaxy Grand DUOS
GT-I8160 – Galaxy Ace 2
GT-I8190 – Galaxy S III mini
GT-I8350 – Galaxy Beam
GT-I8730 – Galaxy Express
GT-I9070 – Galaxy S Advance
GT-I9100 – Galaxy S II
GT-I9105 – Galaxy S II Plus
GT-I9260 – Galaxy Premier
GT-N7000 – Galaxy Note
GT-S6310 – Galaxy Young
GT-S6312 – Galaxy Young DUOS
GT-S6810 – Galaxy Fame
GT-S7710 – Galaxy X Cover 2

Nu il vor primi oficial, insa intotdeauna exista o comunitate de dezvoltatori in spetele telefoanelor celebre. Oricum cred ca ar trebui sa fiti multumiti si asa: 2.3, 4.0, 4.1 si acum 4.2. Nici nu m-as fi gandit vreodata ca va avea un smartphone Samsung suport atat de bun. Bravo lor !

am vazut astazi pe sammobile ca a aparut JB oficial pentru vodafone. Fiind utilizator de orange, am introdus un sim vodafone dar nu mi-a zis nimic de actualizare. Sunt sanse sa ma pot bucura de ea sau mai avem de asteptam pana apare si pentru utilizatorii serviciului oferit de orange?