Clicky

Jump to content
Alexandru Cristian

Noi lansari, noi pareri...

Recommended Posts

Uita-ti cum sta treaba , eu am 17 ani , la liceu si pot vedea unele chestii , lumea nu are incredere decat in Samsung si Apple , daca vad un lg tipul care il tine nici nu era bagat in seama ...in schimb de exemplu eu care mi-am luat S4 doar pentru ca imi place mie in prima zi s-au strans 20 de oameni in jurul meu sa se uite la telefon , asta e efectul Samsung /Apple , d'asta oamenii cumpara telefoane , ca sa fie bagati in seama , in randul eleviilor cel putin asta e motivul pentru care Apple si Samsung castiga atat teren

Anul acesta in clasa au aparut 3 noi posesori de iphone 4 , toate cumparate la liber cu 1500 lei bucata , de banii aia oricare din ei se putea orienta spre nexus 4 care e superior , sau pe LG optimus G , dar de ce nu au facut-o? Pentru ca lumea sta decat pe facebook si un joc de 50 mb in plan secundar , ei prefera telefon facut de apple dar foarte slab pentru standardul de astazi atata timp cat v-or starni mai mult interes in jurul lor.

Atata prostie n-am mai auzit de mult, nici nu mai intru in detalii ca sincer nu cred ca are rost.

De curiozitate, in ce liceu inveti ? In ce oras ?

Edited by n_iulian

in primul rand ,eu am vrut sa va arat ce impact au telefoanele asupra adolescentiilor (care sunt majoritatea cumparatoriilor de smartphone-uri) , prea putini oameni de 30+ ani investesc peste 2500 lei intr-un telefon

In al doilea rand ,am spus ca au dat 1500 lei pe iphone 4 , doar nu il cumpara la mana a 2-a, ci direct de la magazin si pana acum 4-5 luni asta e pretul.

In al treilea rand ,eu am spus ca am ales s4 pentru ca mi se pare cel mai aproape de preferintele mele , putin imi pasa de cine se strange in jurul meu,  pentru ca oricum eu folosesc telefonul nu altcineva , dar am vrut sa va arat si voua cum sta treaba.

Cat despre gramatica intru pe forum de pe telefon si normal ca mai gresesc si eu , daca nu va convine felul in care imi prezint parerile puteti foarte frumos sa imi trimite-ti un mesaj in care sa imi cere-ti sa nu mai postez nimic pe forum , nu mai fiti asa marlani pentru ca nu cred ca voi la varsta mea va puteati exprima mai bine opinia :P

Cat despre omul care m-a intrebat de liceu , sunt clasa a 10-a in Ion Neculce ,Bucuresti

O zi buna sa aveti

Edited by Soloz0rNNN

Innoxius sincer imi pare rau nu era pentru tine , pentru tine am doar respect, in schimb ma enerveaza felul in care sunt tratat ,pentru ca nu cred ca ii intereseaza pe ei daca am muncit sau nu pentru telefon , eu doar am vrut sa mentionez unde se face diferenta asta asa mare intre firme , daca ei nu inteleg e problema lor ,dar nu trebuie sa ma critice pe mine!

Ce rau s-a ajuns in scoli, in loc sa fie o institutie de invatamant a devenit o scena de etalare a hainelor, dicutabile din punct de vedere al aspectului si al smartphone-urilor. Copilul nu se mai duce sa invete ci sa socializeze expunand-si ce are mai scump. Daca parintii sunt doctori sau profesori universitari sau in parlament si pompeaza in odrasla sume de bani egale cu salariile altor oameni pe cateva luni, atunci odrasla are success si este popular si-n centrul antentiei. Daca parintii sunt doar niste vanzatori de cartofi in piata si copilul are doar un banal Nokia Asha 201, atunci nimeni nu se uita la el, ce pacat, Doamne ce pacat.....

Este varsta aia teribilistica unde trebuie sa atragi atentia, sa fii in centrul ei, de ce oare ? Nu stiu, n-am inteles niciodata de sa-mi doresc sa fiu in centrul atentiei....mai ales cand atentia poate sa vine de la niste oameni mai putini inteligenti sau poate rau intentionati.

Acum copiii in clasa a 7-a au toti iPhone 3, ca atat isi permit si-n clasa a 8-a deja fac intreceri cu S4 si iPhone 5, care intra primul mai repede in meniu......fapte reale.

Si cand vad lumea in metrou ca au S4 si joaca un banal joc cu fructe, sa faci o linie acolo, mor. Ei nu au auzit de FPS, RPG, strategie ? Cand ma vad pe mine ca joc Pocket RPG pe un telefon de care nici n-au auzit se opresc si se uita si-si lungesc fata ca un dovlecel, oooooo, ce joaca asta ? Asa e cand iti cumperi un telefon doar pentru ca asta e moda si tu habar n-ai sa faci nimic pe el, asta e cazul colegilor tai care au dat 1500 de lei pe iPhone 4.

Incearca te rog sa pui virgula aia cum trebuie, ca parca-mi dai cu sos de salsa-n ochi cand citesc.

Copiii investesc? Nu ma, nu copiii o fac, ci părinții lor. Asta cu telefonul e o prostie, nu telefonul greșește acordul subiectului cu predicatul, doar dacă ai vreo tastatura idioata. Dacă nu ai nimic instalat,tu pui orice caracter. Nu pune telefonul cratima aiurea, tu o pui.

Cealaltă cu vârsta e iar o prostie, indiferent câți ani ai, trebuie sa știi sa te exprimi și sa scrii, mai ales. Astăzi, l-a pus profu pe unu sa citească, e în clasa a 11a. Ne-am hâit de râs când am văzut cât de execrabil o face, nu alta. Și nu, nu suntem marlani ca îți atragem atenția.

Vrăjeală, domnule!

Sent from my P5_Quad using Tapatalk

Scuze dar fiti mai expliciti inca sunt nou si imi pare rau daca nu scriu cum trebuie ,eu de obicei nu folosesc forum-uri , in general vorbesc doar cu fete sau prieteni pe facebook/whatsapp etc. si acolo nu se cer semne de punctuatie , dar nu imi place sa aud :du-te la scoala sau :ai omorat romana , daca vreti sa ma ajutati mai bine imi trimite-ti mesaj dupa fiecare post al meu cu greselile de ortografie si apropo si eu ma minunez de unii oameni, azi imi tot explica unu ca Iphone 4s are 4 nuclee pentru ca de acolo venea numarul "4" din titlu , fain nu? sau oameni care imi explicau ca ai au android 4.5 pe telefon...