Clicky

Jump to content

Noi lansari, noi pareri...

Recommended Posts

Nu ma bag pe gusturile inițiatorului dar dacă nu vrea să asculte de sfaturi.......

No comment.....

Sent from my Toshiba Tablet

Feri daca nu voiam sa ascult de sfaturi, logic ar fi fost sa nu mai postez nimic, nu? Si totusi de ce G2 si nu SIV, daca ar fi sa facem o comparatie?

• Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ce rau s-a ajuns in scoli, in loc sa fie o institutie de invatamant a devenit o scena de etalare a hainelor, dicutabile din punct de vedere al aspectului si al smartphone-urilor. Copilul nu se mai duc

Este mai ieftin. Nu are lag. Design mai frumos. Aceleasi dimensiuni, doar ca LG are ecran de 5.2" fata de cei 4.99" ai lu' Sammy. Samsung  sta mai bine doar la vanzari, 40 de milioane fata de 24 a

Sper ca nu ne-ai facut mârlani ?  

Este mai ieftin.

Nu are lag.

Design mai frumos.

Aceleasi dimensiuni, doar ca LG are ecran de 5.2" fata de cei 4.99" ai lu' Sammy.

Samsung  sta mai bine doar la vanzari, 40 de milioane fata de 24 ale lui G2.

http://www.youtube.com/watch?v=n3dWr6ZCE-s

Edited by n_iulian

Nu vreau sa cumpar LG din cateva motive printre care faptul ca inafara de cateva telefoane, nu a scos nimic grozav in ultimii ani si nu imi exprima incredere firma in sine.De ce?Taica-meu pana acum 2-3 luni era innebunit dupa LG, ce aparea mai nou aia lua de la LG, de 2 ani incoace doar telefoane LG a avut...pana si-a dat seama ca ultimele modele pe care le-a cumparat s-au prostit din ce in ce mai mult, calitativ vorbind.Poate voua vi se pare absurd, dar consider firma mult mai serioasa Sony/HTC decat LG, pur si simplu.

Multumesc, sper sa nu supar pe nimeni, imi spun opinia doar.

Pai ultimele au fost 4X, G, G Pro . Toate mi s-au parut foarte bune, chiar am vrut sa-mi cumpar 4X inainte de Nexus 4. LG conteaza din ce in mai mult pe piata, chiar G2 s-a vandut foarte bine pana acum. Ar fi cazul sa inceapa sa se miste si cu update-urile de soft.

Sent from my Nexus 4 powered by Qualcomm Snapdragon

Poți să-mi zici și mie ce telefoane noi a avut de la LG?

Așa de curiozitate.......

Sent from my Toshiba Tablet

Daca esti asa curios: LG Optimus 4x HD, LG Optimus L7, LG Optimus L5 dual sim, Optimus G si altele mai vechi...in prezent detine Nexus 4. 

Dacă Optimus 4x sau Optimus G sunt telefoane proaste atât constructiv cât și hardware....... nu mai are rost să continui discuția.

L7 și L5 fac parte din gama midrange spre low-range, deci nu e cazul sa generalizam.

Apropo de Nexus, este mulțumit tatăl tău de telefon? Un telefon făcut tot de LG care este un de fapt inspirat de la Optimus G.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Dacă Optimus 4x sau Optimus G sunt telefoane proaste atât constructiv cât și hardware....... nu mai are rost să continui discuția. L7 și L5 fac parte din gama midrange spre low-range, deci nu e cazul sa generalizam. Apropo de Nexus, este mulțumit tatăl tău de telefon? Un telefon făcut tot de LG care este un de fapt inspirat de la Optimus G. Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Inspirat? E un Optimus G intr-o carcasa putin diferita. 

Dacă Optimus 4x sau Optimus G sunt telefoane proaste atât constructiv cât și hardware....... nu mai are rost să continui discuția. L7 și L5 fac parte din gama midrange spre low-range, deci nu e cazul sa generalizam. Apropo de Nexus, este mulțumit tatăl tău de telefon? Un telefon făcut tot de LG care este un de fapt inspirat de la Optimus G. Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

De ce sa nu recunosc, da, este foarte multumit de Nexus 4.

Fenomenal. Sa te cheme Sony si sa faci telefon cu camera, dar fara blit, in 2013 :))

Iti dai seama ca nu te-am crezut si am verificat. Si era sa nu cred nici specificatiile oficiale. Cum Dumnezeu au putut cere bani pe asa ceva ?

z ultra n'are blit

Fenomenal. Sa te cheme Sony si sa faci telefon cu camera, dar fara blit, in 2013 :))

Iti dai seama ca nu te-am crezut si am verificat. Si era sa nu cred nici specificatiile oficiale. Cum Dumnezeu au putut cere bani pe asa ceva ?

Am crezut ca glumea....tocmai am cautat niste detalii si eu, camera, chiar si fara blit, este buna, atata timp cat filmezi si faci poze ziua.........

Asta nu-mi mai place mie la Sony, parca se prostesc, xperia Z era varza la camera, am facut un test in comparatie cu HTC One si acesta era superior la camera, HTC superior la camera lui Sony, mai cititi o data.

Daca era o firma de 2 lei, nu ar fi rezistat atatea zeci de ani pe piata.

M-am jucat pe toate, mai mult, eram pe punctul de a lua L9. Pentru banii oferiti, e parfum acel telefon.

Poti spune ce vrei dar LG e firma mare, cunoscuta si buna.

Ei fac display-uri pentru altii si alte componente.

Edited by candrei

Am mai auzit si eu d-astea : "E facut de LG".

- Ia-ti Nexus 4 !

- E facut de LG.........

Chchchchhc, ce are LG oameni buni, raie ? Eu vroiam sa-mi cumpar Nexus 4, dar a aparut N9 la oferta de nerefuzat, dar urmatorul telefon poate o sa fie LG, am aceasta firma in vizor.

Edited by n_iulian

Uita-ti cum sta treaba , eu am 17 ani , la liceu si pot vedea unele chestii , lumea nu are incredere decat in Samsung si Apple , daca vad un lg tipul care il tine nici nu era bagat in seama ...in schimb de exemplu eu care mi-am luat S4 doar pentru ca imi place mie in prima zi s-au strans 20 de oameni in jurul meu sa se uite la telefon , asta e efectul Samsung /Apple , d'asta oamenii cumpara telefoane , ca sa fie bagati in seama , in randul eleviilor cel putin asta e motivul pentru care Apple si Samsung castiga atat teren

Anul acesta in clasa au aparut 3 noi posesori de iphone 4 , toate cumparate la liber cu 1500 lei bucata , de banii aia oricare din ei se putea orienta spre nexus 4 care e superior , sau pe LG optimus G , dar de ce nu au facut-o? Pentru ca lumea sta decat pe facebook si un joc de 50 mb in plan secundar , ei prefera telefon facut de apple dar foarte slab pentru standardul de astazi atata timp cat v-or starni mai mult interes in jurul lor.

Edited by Soloz0rNNN

Nici nu ma voi lua de gramatica ta.

Tu ti-ai luat telefon doar sa te bage astia in seama? Vad ca ai S4, deci esti un copil care necesita atentie cu S4, ai bani dar nu ai atentia cuvenita.

1500 de lei pe un iPhone 4? Se vinde cu 600-700 de lei un asemenea telefon.
Si ca sa-ti zic o chestie, si eu fac 18 ani si la mine in scoala (si nici in alte licee) nu isi cumpara nimeni telefon doar pentru a fi bagat in seama.

Conteaza relatia ta cu cei din jur, conteaza ce ai in cap, nu ce ai in buzunar. Nu te ajuta telefonul sa iei BAC-ul, eu zic sa va vedeti de treaba cu telefoanele astea. Cel putin pe mine ma enerveaza si mai mult persoanele fitoase si cu telefoane de sute de euro in buzunar, se vede contrastul asta dintre prostie si avutie.

Edited by Mihnea