Clicky

Jump to content
Alexandru Cristian

Noi lansari, noi pareri...

Recommended Posts

Din ce am citit, cam toti s-au obisnuit cu butoane din spate in primile ore(zile)!

Sent from my iPad using Tapatalk HD

G2 e frumos, dar daca nu era facut de LG, poate ma indreptam spre el;)) Si mie mi s-a parut ultra-ul paleta, innoxius, dar am zis sa va intreb si pe voi...totusi astept reviewuri la toate 3 de la mobilissimo...pana de sarbatori mai este umpic

G2 este cea mai buna alegere, zic eu. Chiar daca e facut de LG, nu poti zice ca-i telefon prost construit. LG sunt de foarte multi ani in acest domeniu si in plus ei au lansat primul telefon quad-core, prima tableta cu nu stiu ce rezolutie (parca) si tot asa. Punctul lor slab au fost update-urile, dar toti sufera de aceasta boala.

Exact cum spunea și Andrei singura problemă la LG este suportul software. Din alte puncte de vedere nu am ce să le reproșez. Ca și construcție sunt cu mult peste Samsung, la fel și pe parte de hardware. Și o spun în calitate de fost utilizator LG și actual posesor de Samsung. Deci, nu este cazul de subiectivism ;)

Sent from my Toshiba Tablet

Deocamdată eu cred mai trebuie să treacă puțin ca să fie așa cum spui tu, dar încet-încet încep să-mi placă si mie destul de mult. Aștept să vina cu ceva diferit, deosebit.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Crede-mă am văzut diferenta de construcție intre S2 și 2x ;)

Sent from my Toshiba Tablet

Deocamdată aștept să scape de ideea tâmpită după părerea mea, de a pune butoanele pe ecran. Pana nu dispare ideea asta, n-o să mă prea opresc să mă uit la ele.

Deocamdată aștept să scape de ideea tâmpită după părerea mea, de a pune butoanele pe ecran. Pana nu dispare ideea asta, n-o să mă prea opresc să mă uit la ele.

Parerea ta. Asa designul e mai simplu si mai frumos. Mie personal imi plac, plus ca le poti modifica dupa bunul plac sau ascunde.

Am renuntat total la ideea de butoane fizice dupa ce am vazut cum s-a facut butonul home pe S4-ul unui prieten. Pur si simplu s-a luat vopseaua de pe el, arata ca naiba.

Sent from my Nexus 4 powered by Qualcomm Snapdragon

Edited by Mihnea

La mine butonul home este intact ;) Și este folosit....

Mihnea ne omori cu nexus... glm :) nexus sunt telefoane bune dar mie nu prea mi se potriveste si nici nu prea ma atrage,mie imi place samsung ( s4) si sony (z1) poate si lg in rest nu ma atrage cu nimic, si nu cred ca ar trebui sa intrebi pe cineva ce telefon ar trebui sa imi iau sau ce mi se potriveste.  Aproape tot ce gasesti pe Samsung poti sa pui si pe un Htc sau pe un sony sau ce mai vrei tu si viceversa, ma refer la functii. Tu sti cel mai bine ce iti place !!!

Edited by Vali Condoros

Parerea ta. Asa designul e mai simplu si mai frumos. Mie personal imi plac, plus ca le poti modifica dupa bunul plac sau ascunde.Am renuntat total la ideea de butoane fizice dupa ce am vazut cum s-a facut butonul home pe S4-ul unui prieten. Pur si simplu s-a luat vopseaua de pe el, arata ca naiba.Sent from my Nexus 4 powered by Qualcomm Snapdragon

Eu cred că a dat cu toporul în el. Eu am note2de un an si e impecabil.

Și l-am folosit zilnic.

În rest, chiar nu vreau să caut butonul de Power toată ziua.

Am setat ca atunci când sunt sunat și sunt la volan, să răspund cu butonul de Home. Tu cum faci?

Are și butonul ăsta șmecheria lui.

Serios , s-a luat vopseaua de pe butonul home? nici nu stiu cum se poate face asta , tinand cont ca butonul e turnat cu totul nu este plastic colorat, deci are aceeasi vopsea si in adancime , iar marginile argintii ale butonului sunt sub suprafata sa de contact deci nu prea le poti zgaria ....acum e parerea ta , dar nu inteleg faza asta cu butonul home , am s4-ul langa mine si nu imi pot da seama cum poti zgaria acel buton .

Edited by Soloz0rNNN

Am tinut si eu in mana azi Z1 si Z ultra...cel din urma mi se pare paleta, e gigant, iar z1 are ca dezavantaj destul de mare la design, marginile groase. Inafara de LG G2, ce mi-ati mai recomanda, pana in 5.5 inch va rog?(Exclus Samsung)

Nu am vazut daca ti-sa recomandat note 3 de la samsung, deci recomand.

Sent from my iPad using Tapatalk HD