Clicky

Jump to content
VDorin

Android 4.2.2 Galaxy S3

Recommended Posts

Salut. Am citit in Iunie ca o sa apara update-ul oficial Android 4.2.2 pentru S3 in luna august/septembrie. Pana acum nu am gasit nimic folosind optiunea Actualizare din telefon.

Eu asteptam un update oficial, de preferat OTA, ca sa nu ma complic eu cu Odin si alte chestii.

Acum am citit ca Samsung a decis sa sara peste update-ul andorid 4.2.2 pentru S3 si sa aduca direct 4.3 pentru S4 si pentru S3 in aceasta luna.

Am si o intrebare: Cei care au S3, au primit pana acum update-ul?

Eu am telefonul cumparat la liber, deci nu trebuie sa astept dupa Orange sau alte retele de telefonie pentru a primi update-ul...

Pt S4 vine în această lună, pt S3 vine în noiembrie.

Chiar dacă ai cumpărat telefonul la liber din România, aia nu înseamnă că vei primii update mai repede. Din câte știu telefoanele Samsung cumpărate la liber au CSC COA, adică Cosmote ;)

Și în acest caz ai de așteptat până lansează Cosmote update........

Așa că..... mai bine apelează la ajutorul lui Odin.

Sent from my Toshiba Tablet

Poa' să înceapă în noiembrie..... în cazul lui.... depinde de COA sau ORO. În cazul lui Note 2 primii care au updatat telefoanele au fost cei de la Vodafone ;)

Innoxius, 4.2.2 ma intereseaza. Am citit un articol unde scria sa Samsung vrea sa sara peste update-ul 4.2.2 la S3, sa aduca direct 4.3.

Feri, da, am  CSC COA...

Mihnea: sper sa apara macar in noiembrie 4.2.2, nu stiu daca S3 o sa se miste la fel de bine pe 4.3.

Am pus eu leak-ul 4.2.2 pe un S3, merge foarte bine. Ce treaba mai are 4.2? Teoretic 4.3 aduce imbunatatiri lui Project Butter(posibil sa fie mai rapid), dar mai mult ca sigur va include (Fort)Knox. Ar fi mai ok sa astepti sa apara 4.3 si sa faca cineva un review sa vezi cum sta treabacu Knox-ul, ca am auzit ca e belea mare. 

Edited by Mihnea

Ce inseamna Knox?  :wacko: A mai pus un prieten android 4.2.2 pe s3-ul ul iar apoi a avut probleme cu IMEI-ul si cu adresa MAC, plus ca nu a stiut cum sa revina la 4.1.2. De asta nu vreau eu sa ma complic cu Odin si flash-uiri.

Ce inseamna Knox?  :wacko: A mai pus un prieten android 4.2.2 pe s3-ul ul iar apoi a avut probleme cu IMEI-ul si cu adresa MAC, plus ca nu a stiut cum sa revina la 4.1.2. De asta nu vreau eu sa ma complic cu Odin si flash-uiri.

A reusit sa puna leak-ul si nu a stiut sa faca downgrade? Interesting...

Edited by Mihnea

Ce îmi place de unii care se bagă la instalări...... dar nu știu cu ce se mânca......

Și se mai miră de ce se brickuie telefonul.

Salut! Am instalat pe S3 versiunea de android 4.2.2 si am o problema...si anume ca toti care ma suna...ei se pot conecta si le suna...dar mie nu-mi apare pe telefon ca sunt sunat sau ca primesc mesaje. Si nu stiu ce sa fac si cum sa fac...daca aveti vreo idee sa ma ajutati si pe mine va rog. Multumesc anticipat

Salut! Am instalat pe S3 versiunea de android 4.2.2 si am o problema...si anume ca toti care ma suna...ei se pot conecta si le suna...dar mie nu-mi apare pe telefon ca sunt sunat sau ca primesc mesaje. Si nu stiu ce sa fac si cum sa fac...daca aveti vreo idee sa ma ajutati si pe mine va rog. Multumesc anticipat

eu zic sa iei legatura cu un centru autorizat samsung, decat sa continui cu experientele personale. Sau incearca intai un tel direct la samsung. Vezi ce iti recomanda direct producatorul.