Clicky

Jump to content

Ce parere aveti despre browserul Puffin?

Recommended Posts

Recunosc ca nu auzisem de acest browser, dar cum citesc in fiecare zi PhoneArena am vazut acolo "batalia browserelor" de pe telefoanele mobile. Si am ramas surprins sa vad ca cel mai rapid ar fi acest browser Puffin.

Momentan nu mai am niciun smartphone, deci nu am putut sa il incerc.

Iata aici si articolul despre care va spuneam: http://www.phonearena.com/news/Browser-Wars-the-best-10-Android-browsers-go-toe-to-toe_id48166

Cineva din voi il foloseste?

Cum vi se pare si chiar este mai rapid decat Chrome sau browserul cu care vine telefonul?

Cum se descurca "cu" bateria, "papa" mult?

L-am folosit eu, nu-i rapid deloc. Mi s-a parut cel mai slab browser. Il foloseam doar pentru a accesa siteuri disponibile numai pentru adrese din USA, pentru ca traficul trece mai intai prin serverele lor.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Mult sub Chrome. L-am testat și eu acum. Åži nu din punct de vedere al vitezei neapărat, ci și cum arată în general.

După ce Opera a bulit-o grav, iubesc Chrome.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Eu folosesc mai mult Firefox acum. E mult mai fleunt la scrolling si incarca paginile mai repede. Chrome e bun daca ai ceva muscle in buzunar, pe configuratii modeste o da in bara. Foloseste prea multe resurse, Nexus 4 se incalzea foarte tare si intra in throttle cu Chrome. Oricum o dai, browser-ul AOSP e peste orice altceva, si cu telefon muscle, si cu dual core@1GHZ :P

Sent from my Nexus 4

Il folosesc eu pe ipad, pentru a rula niste jocuri flash din faisbuc, prin "trei G" te cam rogi de el, dar daca n'ai alta alternativa este bun si asta...

Sent from my iPad using Tapatalk HD

L-am încercat și eu. La pinch to zoom îmi da lag. La încărcat pagina e oky ca și viteza. Rămân la stock browser și Chrome sunt mult mai fluente

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

Edited by ionutzvip

Eu folosesc mai mult Firefox acum. E mult mai fleunt la scrolling si incarca paginile mai repede. Chrome e bun daca ai ceva muscle in buzunar, pe configuratii modeste o da in bara. Foloseste prea multe resurse, Nexus 4 se incalzea foarte tare si intra in throttle cu Chrome. Oricum o dai, browser-ul AOSP e peste orice altceva, si cu telefon muscle, si cu dual core@1GHZ :P

Sent from my Nexus 4

Posibil să ai dreptate, eu nu am folosit Chrome decât pe note 2 și mușchi am destui pe el.

Cel mai mult mă încântă că toate paginile pe care le salvez pe pc le am și pe mobil, împreună cu datele de logare.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Edited by Mihai
Am editat eu i-ul in plus ;)