Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   07/26/2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Innoxius

Comparator oficial de tarife telefonie fixa, mobila si Internet

Recommended Posts

Lol! http://i.imgur.com/wIw0QAn.png

Deci RCS&RDS FTW! Daca si-ar pune la punct si reteaua....

Nici Cosmote nu sta rau!

Vodafone nici pe aproape iar Orange nu are oferta pentru ce-mi trebuie!

my.pdf

Mai toti ofera minute in retea care oricum nu sunt toate consumate insa cand e vorba de trafic de date niciunul care are acoperire satisfacatoare nu este prea darnic, ma refer la un abonament decent, pana in 10-15 euro.

Eu trec de la abonamentul de la "portocalii" la "verzi":

-In primul rand au cele mai bune oferte, cel putin asa am vazut eu la telefoane cumparate pe un singur an (eu schimb telefonul an de an, de exemplu la Orange la 23 de euro abonament S4 este doar cu 50 de euro mai redus decat pretul telefonului, iar telefonul vine codat si decodarea e 100 de euro, deci unde e afacerea? Sa nu mai zic de logo-urile si nebuniile Orange)

- La 15 euro am nelimitat in Cosmote minute, la fel si mesaje, net doar 250 MB, 250 de minute nationale, 250 de mesaje nationale si o chestie care nu am vazut-o la alta retea minutele si mesajele nationale neconsumate se raporteaza pentru luna viitoare.

- La acest abonament voi adauga 6 euro- 700 de MB sau 9 euro - 2.5GB la viteze de pana la 43mbps (astea sunt vitezele pentru acest abonament, 4G doar la cel de 31 de euro)

-Inca o chestie tare este faputl ca adaugand aceasta extraoptiune voi avea inca o reducere inca nu stiu de cat dar peste 10 euro, poate chiar 20 de euro pentru telefon

-Cosmote primeste 3 telefoane vechi pentru care primiti 10 euro minim, desi am calculat cateva telefoane foarte vechi erau estimate la 15 euro.

Deci pe 1 an la 24 de euro, S4 costa in jur de 1870 lei. Mi se pare foarte ok. Voi ce oferte bune ati gasit la operatori?

Daca tu prefer cosmote pentru preturile mici....e o mar egreseala nu exista ieftin si bun si cred ca stii asta. Am avut si eu o simpla cartela cosmote doar pentru a-mi suna prietena nimic mai mult si la un moment dat cand ploua cadea semnalul... pe bune? Am rupt cartela in secunda doi si I-am cumparat ei orange

Acum un an si ceva mi-am luat o cartela internet de la verzi pentru a compara acoperirea cu portocaliii. Nu stiu acum ce acoperire au dar am fost dezamagit total de cum mergea netul. Am ramas tot pe orange deoarece in zonele mele de interes au semnal bun. Chestia cea mai enervanta la ei este pretul ridicat al telefoanelor care pe deasupra mai sunt si codate. In ultimul timp la prelungirea abonamentului mi-am luat telefoane ordinare pe care nu am dat nimic si apoi le-am vandut sau oferit gratis persoanelor care nu au nevoie de smart.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Esti din Pitesti? Crede-ma am abonament la Orange de anul trecut si am fost la tara intre Pitesti si Rm. Valcea semnal full, H+, telefon S3, ma suna taicamiu de la 20 m si ma intreba de ce nu raspund. M-am sunat de pe un Cosmote suna, dupa acea din nou de pe alt telefon nu suna..Am fost la Orange Valcea (sunt din Bucuresti)si mi s-a spus ca asa li se intampla si lor cateodata si daca mai stai si pe net chiar destul de des. Si nu a fost singura data cand am patit asa ceva, chiar si in Bucuresti de 2 ori.

Te-am intrebat daca esti din Pitesti, ca vad ca in alte orase sau zone nici nu le pasa de semnal.. Tot in Rm. Valcea in alta parte unde releurile sunt destul de aproape toate retelele stau praf.. 2-3 linii si Edge, ajungi la H+ daca te plimbi prin curte sau pe drum :)).. Deci in loc sa ne puna 4G sau alte nebunii in Bucuresti, mai bine ar marii acoperirea in tara.. sa putem vorbi si sta si noi pe net la viteze decente..

Am si Cosmote si Orange asa ca stiu cum e treaba cu semnalul si viteza de internet (netul la Orange merge bine, nu am mai verificat cum merge la Cosmote, avand doar minute fara net pe Cosmote). Dar ofertele lor si acea decodare la 100 de euro pentru orice telefon e absurda.. Sa nu ma zic de logo-urile si inscriptiile de pe unele telefoane..

Nu este pret mic, dar asta e cea mai buna oferta pentru mine. Vreau S4 si la Orange la 24 de euro nu am atat trafic, atatea minute nationale si mesaje nationale si telefonul este mult mai scump si pe deasupra codat..

Ma refeream la celalalt baiat. Acum imi asum greseala, daca este. Toti vor sa castige pe seama noastra.

Fiecare alege reteaua care ii satisface nevoile cel mai bine.

Crede-ma ca pentru semnal, pentru internet care cred si eu ca este mai ok decat la Cosmote si pentru semnalul de la metrou care exista (la Cosmote intre statii dispare total) as fi ales Orange. Dar pentru oferta care este mai ok si pentru numarul mai mare de persoane cu care comunic pe Cosmote, aleg ultima varianta.

Iti zic eu, cu toate ca pot si altii sa o faca: am facut cerere pentru fix la Romtelecom sau cum ii zicea atunci si am asteptat patru ani, pana mi-am facut firma, pentru ca inaintea mea a stat unul care a plecat fara sa plateasca. Si cand am facut cererea pe firma vroiau sa-mi dea doua numere, ca deja incepusera sa simta vant rece pe sira spinarii. Si stateam noaptea ca sa prind 40 de kbps la net cu taxare la minut.

Eu am Cosmote, se intrerupe semnalul intre statii la metrou, dar nu mor pentru 10-20 de minute cat merg cu metroul.

Cand o avea semnal bun Vodafone la mine la tara in Teleorman, la granita cu Oltul, atunci o sa trec la rosii, pana atunci pot sa vorbesc linistit la telefon 2-3 zile cat stau la tara.

Lol! http://i.imgur.com/wIw0QAn.png

Deci RCS&RDS FTW! Daca si-ar pune la punct si reteaua....

Nici Cosmote nu sta rau!

Vodafone nici pe aproape iar Orange nu are oferta pentru ce-mi trebuie!

Eu fac un an de Digi Mobil la inceputul lunii noiembrie. Pot sa spun ca a functionat in 99.99% din timp. Am mai spus-o: majoritatea aveti un sim Digi in casa, nu trebuie decat sa-l folositi o perioada intr-un smartphone si sa va faceti o parere despre calitate si pret...

Sent from HTC One using Tapatalk 4

Rahatul lor de site (la mine pe HTC One si BlackBerry Z10 nu merge iar pe notebook am oferte expirate) a costat, tineti-va bineeee: 240.000 Euro (hardware 200000 + software 40000). Cred ca fac hosting si pentru google in banii :) Asa ca, in continuare, partidul ne vrea tunsi iar tara ne vrea prosti...

http://subiectiv.ro/random/statul-ciuca-tepelor-exemplul-de-azi-veritel-ro/

Sent from HTC One using Tapatalk 4

Ce as vrea sa vad pe site-ul acesta este si o comparatie intre serviciile de reincarcare online pentru cartelele Orange, Vodafone si Cosmote, ca mai nou sunt asa de multe si ca sa stai si sa compari toate site-urile de genul iti ia ceva timp.