Clicky

Jump to content

Recommended Posts

De-a lungul timpului am folosit si niste aplicatii gen semnal booster sau asta , dar toate de tipul asta nu fac decat o resetare a modemului...

Sunt bunicele sa le ai la indemana, ....cateodata telefonul (mai ales cand treci prin zone fara semnal )... "isi revine cam greu"...intelegeti voi.

Am fost surprins sa incerc un apel intr-o zona aproape fara semnal si nu am reusit decat cu un reset al modemului (dupa reset am putut avea o convorbire)....probabil as fi reusit si cu un reboot al telefonului, dar parca este mai "elegant" asa :P

Pentru frecventa mai mare (si semnal mai bun) eu propun sa folosim un manunchi de lite....poate patentam ideea la OSIM :D

Stai linistit. Sigur a facut-o Apple deja. De la episodul cu "il tineti gresit" :))

Salut colegi. Mi-am achizitionat de cateva zile un Samsung S2, l-am testat cat am stiut, totul era in regula dar cand am ajuns acasa am vazut ca are o problema:| Semnalul fluctueaza 4-3-2-1-2-1-0(nu s-a stabilizat niciodata) si mai ales daca vb afara si intru intr-o cladire pica semnalul si isi revine maxim cu o liniuta doua si cu persoana apelata ori nu o inteleg ori se intrerupe apelul. Am schimbat cartela crezand ca este de la ea dar nimic. Inainte am avut un Lg Optimus 2x si nu am avut astfel de probleme.  Partea proasta este ca nici netul de pe cartela(vodafone) nu merge bine, merge foarte foarte greu fata de celalat telefon care se misca decent.   Semnalul imi arata -93 -103 dBm 4 asu. Ce problema ar putea avea?  

Anndroid 4.1.2

baseband version I9100BVLS4

Nu este brickat .Am instalat aplicatia aceea si imi zice NO.Sane chip

Daca mai aveti nevoie de alte  detalii va stau la dispozitie.

Multumesc!

daca tot ai probleme cu el de ce nu mergi si la un service samsung…sa vezi ce zic baietii