Clicky

Jump to content
Andrei P.

iPhone 5S, da sau nu si pareri pro/contra IOS 7

Recommended Posts

Esti hater? :)

Este vorba de iPhone pe acest topic...... ;)

On topic

Cumpara iphone 5 ;) 5S este prea scump pt cea ce poate sa faca......

Nu, doar glumeam. Nici măcar nu știu ce anume înseamnă cuvântul hater. Probabil e derivat din cuvântul hate.

Oricum ar fi, e scris incorect și de asta nu contează.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Dupa ce am vazut review-ul de la Mobilissimo pentru 5S nu as cumpara niciunul. Sa dau MINIM 3200 de lei pe un telefon la care apas pe 3 taste odata? Cu o camera mediocra si acelasi design, nu multumesc! Nu-s hater, dar trebuie sa fii pur si simplu prost sa dai atatia bani pe un telefon fara mari schimbari. Dar ca orice fanboy Apple, trebuie sa il cumperi, chiar daca e un fail sau e ceva revolutionar. Nu fac referire la tine, dar din cate vad eu, multi care cumpara de la măr asa gandesc. 

Edited by Mihnea

Ce zici de iphone 4S ? Eu asta as alege daca ar fi sa cumpar un iphone, este mai greu si-ti lasa impresia de telefon mai bine construit fata de iphone 5, camera este buna si pretul este "decent" pentru un produs Apple desigur.

Sau totusi poate ar trebui sa te gandesti chiar si de 10 000 de ori inainte daca esti totusi sigur ca vrei sa dai atatia bani pe un iphone.

Guest Deio

Bre sunteti de groaza. Da lasati sa isi cumpere ce o vrea, 5S sau 5. Sau 5c, daca nu il deranjeaza acelasi telefon din 2012 cu spate de plastic. Macar nu se decojeste sau "scuffing", cum zic unii pe forumuri.

Am mai zis prin articole, ca nu conteaza ce telefon iei, ce contine sub capota, atata timp cat TIE iti place si te satisface. Corect este din partea noastra sa ii expunem plusuri si minusuri de la fiecare platforma. Am tot scris pe forum tutoriale si sfaturi.

Ideea e ca daca isi doreste iPhone, il va lua, cu tot cu parerile noastre. Noi suntem aici doar sa ii dam sfaturi, sau sa il ajutam, dar vad ca il buzumenim mai mult.

Si acum pentru OP:

Sfatul meu personal este sa compari direct, in magazine, sa citesti articole pe internet, pe Mobilissimo, urmareste review-ul de pe Youtube, pune mana si pe un S4, pune mana si pe un One, un Ascend P6, ca tot ii fac astia reclama, mergi in show-room-uri, testeaza si apoi spune-ti parerea pe forum.

Daca doar intrebi si dai cateva detalii doar, iese o harababura, fiecare iti va spune parerea subiectiva.

Ia sa vedem, astept o opinie formata dupa o documentare inainte.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

E cam exagerata comparatia. Mai curand Nexus 4 decat HOS. Cand va fi 5S la toate magazinele probabil va mai scadea 5 cu vreo 100-200 de lei. In locul tau as alege 5. Eu eram impotriva 5S, nu se justifica diferanta de 1000 de lei momentan. Si daca tot Apple imi da un chiset atat de puternic, de ce nu imi ofera posibilitatea sa il folosesc la maxim? Aici ma refer bineinteles la productivitate.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

Daca ai bani,da poti incerca un 5S,se merita iar daca nu iti place il schimbi.Daca iti vinzi un rinichi pentru el mai bine mergi pe ceva mai ieftin 4S,Galaxy S3..

5C nu merita fiindca este un 5 mai ieftin

5 daca iti cumperi mereu o sa te gandesti la 5S

Edited by gabyzzuu

Mersi de pareri! Inca nu imi cumpar niciunul dintre cele mentionate.Raman la 3gs-ul meu pana cand lanseaza apple ceva care merita.Nu sunt fanboy apple doar ca imi place foarte mult stabilitatea IOS.Nu se blocheaza,nu are lag si e mai sigur ca si android. PS folosesc si un telefon ios si o tableta android deci nu vorbesc degeaba.:)

Omul nu a intrebat daca sa-si cumpere iPhone, ci ce iPhone  ;)

Si raspunsul: 5S. Tot ca si "muncitorul oaspete aka imigrant" de mai sus :D, e cel mai nou.

Totusi nu vi se pare ca a luat o nota cam mica din partea mobilissimo?Nu va suparati,dar la software ati dat o nota exagerat de mica.Sincer nici mie nu imi place noul IOS 7,dar se misca bine si are unele functii noi deci nu merita 8,poate un 9.Asta e parerea mea dar poate altii sunt de alta parere.

iOS 7 e o gluma proasta din partea Apple.. Daca mai aveau si un model de iPhone 'Hello Kitty' era perfect pt o fata de 6 ani.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Un sistem de operare din 2013 cu niste limitari tampite nu poate primi o nota mai buna. Si 6 se misca bine, deci nicio noutate. In afara de o interfata copilaroasa care nu e pe placul tuturor, nimic important. Cum sa nu pot deschide un link de pe mail cu orice browser vreau? Chiar trebuie sa copiez linkul, sa intru in Chrome de exemplu, si apoi sa navighez? Sa nu mai vorbim de partajarea continutului si alte hibe din astea. Pur si simplu nu ai libertate ca utilizator, e un fel de regim politic care iti baga pe gat ce le place lor. Vrei libertate, ia Android. De ce nu e sigur Android? M-a mirat putin asta. Sper sa ai si argumente bune.

Edited by Mihnea

Sigur nu are, altminteri ar fi avut demult android.

Dar stricăm topicul omului și nu e frumos.

Cât despre întrebarea ta, dacă tot vrei să te sinucizi, ia-ți ceea mai nouă și strălucitoare funie, precum și cel mai mirositor săpun. Succes.

Iar nota e de două ori mai mare decât cea pe care aș fi dat-o eu.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Nu am nicio intentie sa stric topicul, dar daca nu ar fi fost sigur cred ca cei ~1 mld. de utilizatori nu ar mai fi optat pentru el. Ca e mai fluent ca Android-ul, asta nu e problema Google, el a lasat un sistem foarte stabil si fluent. Daca producatorii opteaza pentru launchere proprii, e problema lor.

Ce-mi place cand pe orice forum din lumea asta, oriunde, cand se pune problema de iphone incepe "hatereala" :))

Eu tot nu inteleg de ce ii intereseaza asa de mult pe unii ce fac altii cu banii lor ... Ca arunci banii daca-ti iei 5S, ca e prea scump, ca e prea nu stiu cum... Oameni buni, de ce va intereseaza pe voi ce fac eu cu banii mei? Daca-mi iau 5S arunc banii vostri? Daca mie-mi place nu se cheama ca am aruncat cu banii pe geam.... Poate unii nu trebuie sa-si vanda un rinichi sa-si ia... Daca e un lucru care-mi place, se cheama ca e o porcarie? Pentru cel ce il cumpara nu e o porcarie, poate pentru cel care castiga 10000 lei pe luna 3200 e putin... Ganditi-va ca valoarea banului nu e la fel pentru toti.

De ce pe forumul Note de exemplu nu apar oameni cu Apple sa spuna ca e scump Note? De ce numai pe forumuri despre Apple apare chestia asta cu "scump dom'le", "e o porcarie pentru copii" etc? Si ce daca? Daca mie-mi place "porcaria" asta si dau eu banii castigati de mine, nu de tine, pe ea, care-i problema ta?

Fiecare face ce vrea cu banii lui... Atat timp cat omul nu cheltuie banii vostri de ce va intereseaza pe ce da el banii? De ce considerati ca ii arunca pe geam? El si-a luat ce-i place, pentru el e o bucurie.

Daca omul e putred de bogat si e fan Apple, eu nu inteleg de ce nu-si cumpara ambele modele. Sa pui o intrebare ca asta pe un forum unde predomina utilizatorii Android e ca si cum ai cere in mod special sa te ia lumea la caterinca. Sfatul meu: cumpara-le pe amandoua si ia-ti si cel mai scump Mac, sa le poti sincroniza :D

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4