Clicky

Jump to content

Fail-uri... monumentale sau simple failuri.

Recommended Posts

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mac now supports Windows 😅

Hai, va rog eu, dati laicnșer, va rog, va rog, pliiiz, pliiiz, iuuontrigretit, promis iu     Articolul era pe contul FB al Nokia si era despre un concurs

Dacă n-am reușit cu Basarabia, Bucovina de Nord, Herța și Cadrilaterul, e bună și Costa Rica.

Posted Images

Astazi, s-a anuntat o zi calduroasa , pana la 27C , inteleg si de ce [emoji56] , multe becuri cu incandescenta ,de pe zone/artere pietonale, bulevarde, au ramas cu comutatorul pe on, feeric, sa se vada clar ca Timisoara a fost primul oras iluminat electric din Europa, dar pe banul contribuabilului...[emoji48] [emoji49] be42193ea68367a6573509933500cd5a.jpg28e8c1f15254af7291ecad2b9fc6c2d7.jpgb4944fdf40c66285d5f2582cbe624d4d.jpg2df708f362ca4d7a1734fb1aedc68285.jpg

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Vrea primarul sa ne pregateasca pentru fantana cantatoare din Parcul Botanic. Daca tot te duci in Parc sa te relaxezi, ai si cantece, sa te relaxezi dublu, la modicul pret de doua milioane. Euro. Tot asa si aici, daca tot e lumina de la Soare, mai ia si de la Primar, sa ai lumina dubla.

Vrea primarul sa ne pregateasca pentru fantana cantatoare din Parcul Botanic. Daca tot te duci in Parc sa te relaxezi, ai si cantece, sa te relaxezi dublu, la modicul pret de doua milioane. Euro. Tot asa si aici, daca tot e lumina de la Soare, mai ia si de la Primar, sa ai lumina dubla.

Daca e pe bani europeni si n-a avut alta idee de proiect, tot e bine.

Daca la gradinita ati invatat ca marfa cumparata cu cardul, pe net si care iti vine in casuta de e-mail e mai ieftina decat aia cumparata cu bani cash, la magazin fizic si care este intr-o cutie de carton, cereti-le banii inapoi. V-au invatat gresit. Dupa ce inalte scoli de marketing face Emag asta, nu stiu. Dar nu a avut efect. Tot pe aia mai ieftina, dar care ii costa pe ei mai mult (transport si depozitare cutie, manipulare bani cash, salar casierita si operator sau costuri cu curierul, ca la pretul asta e transport gratuit) o sa o folosesc.

Varianta electronica, mai scumpa. Platesti doar cu card, iti vine seria pe mail

Clipboard01.jpg

Varianta fizica (o cutie de carton in care gasesti seria). Poti plati numerar, la magazin sau curier.

Clipboard02.jpg

Nu e chiar asa. Varianta mai ieftina e doar in limba engleza, varianta mai scumpa are limbi fara numar. Se justifica diferenta de pret, daca iti trebuie burundeza sau swahili [emoji16]

• 3 weeks later...

Poșta Română. Ora 7:30. Tanti a uitat parola de la calculator. Încearcă tone de parole. O întreabă pe colega, din alt birou, dar fără să se ridice, adică toți auzim discuția necriptată.

- timisoara1, ți-am tot zis

- Nu e, că am băgat-o în toate felurile

- Vezi că e fără spațiu

- Nu merge

- Și e cu litere mici

- Nu merge

- Și e cifra 1, nu cuvântul

- Nu merge

- E s, nu ș

- Gata, a mers

- Notează undeva, că de luni plec în concediu.

- Nuuu, că a zis băiatul de la aiti să nu o notăm pe hârtie, să nu o vadă cineva

Mai trebuia să o întreb eu ce a făcut de la 7:00, când a început programul, de nu a deschis calculatorul până la 7:30.

Ma scuzati, ca eu nu am fost prin zona cateva zile si acum am revenit. Deci, eu votez ca sunt prost. Dupa care, imi dau demisia. Normal, sunt prost, sa nu-i incurc pe altii. Apoi mai votez o data ca sunt prost, ca sa stim de-o treaba. Timp in care le spun tuturor cat sunt eu de prost. La sfarsit imi retrag demisia. Corect? A, uitasem. Dupa ce votez a doua oara ca sunt prost, ma bucur nespus si ne imbratisam cu totii.

Cică la omul sărac nici boii nu trag. Adevăr absolut. În puțina curte pe care o avem smochinul din care anul trecut am făcut nu știu câte borcane de dulceață pentru ăi juniori a început să se usuce.

attachicon.gifIMG_20170623_105308.jpg

Va rodi mai bine, anul viitor, acuma a fost un an ....