Clicky

Jump to content

Fail-uri... monumentale sau simple failuri.

Recommended Posts

• Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Mac now supports Windows 😅

Hai, va rog eu, dati laicnșer, va rog, va rog, pliiiz, pliiiz, iuuontrigretit, promis iu     Articolul era pe contul FB al Nokia si era despre un concurs

Dacă n-am reușit cu Basarabia, Bucovina de Nord, Herța și Cadrilaterul, e bună și Costa Rica.

Posted Images

eu credeam ca e common knowledge!

adica CUM sa te bazezi pe ce zice "statul"? sau furnizorul...

"decat" la masina nu pot sa verific cat fotoghen imi baga aia la pompa...

gaz INCA n-am si folosesc butelie pe care o cantaresc la sosire... macar la greutate sa fie corecta... chiar daca e plina cu apa. or something!

De azi incep sapaturi pentru fibra optica la mine pe strada. Drept urmare, vineri au pus hartii in parbrizele masinilor, sa fie mutate pana luni la 8:00. Si ca sa fie siguri ca soferii au inteles mesajul, au si inconjurat masinile cu separatoare de trafic si cu banda alba-rosie. Probabil s-au gandit ca le mutam pe trotuar. Cand au venit Doreii la lucru, nu intelegeau de ce e oamenii rai, le-au rupt banda si au mutat separatoarele.

Detectez o problemă majoră.

Dacă se bagă fibra optică în pământ, acolo este întuneric. Lumina nu circula pe întuneric... Că de aia e întuneric.

Deci nu știu ce să zic.

La noi e pe stâlp.

sent from my rocket-of-a D855 powered by crDroid and delivered by Tapatalk

Păi... Chiar și io știu diferența dintre oțel și fontă.

sent from my rocket-of-a D855 powered by crDroid and delivered by Tapatalk

• 2 weeks later...

- Copii, astăzi vom discuta despre țara noastră. Ia să-mi spuneți voi, prin ce recunoaștem noi o țară membră NATO și UE și care se mândrește cu IT-știi ei?

- Eu, eu.

- Spune, Gigel.

- Prin faptul că la o comisie din Senat, procesul-verbal al ședinței se scrie cu mâna pe hârtie. Dar citeț, nu oricum.

.facebook_1491486873522.jpg

Vodafone vinde o tableta Alcatel, Plus 10 ii zice. Are SO Windows 10 Home si tastatura dedicata. Doar ca tastatura e Linux. Inca de tastatura Linux nu am auzit. O avea taste dedicate pentru lansare bash sau emacs?

Clipboard01.jpg

Am vrut sa postez la funny stuff, dar cred ca se potriveste mai bine la epic fail. Premiul pentru cea mai penibila tunsoare a anului merge la...

post-23-1491838512_thumb.jpg

Sent from my MI 5 using Tapatalk

• 2 weeks later...

Ieri pică tensiunea. De vreo 5 ori, la câte 10-15 minute. Mașina de spălat n-are nici o treabă, becurile, TV-ul la fel. Singurul deranjat, PC-ul. Îmi bag picioarele, că nu pot lucra în condițiile astea.
Vine nevasta de la serviciu. “A, păi lasă că sun eu, să le zic“ “Nu suna, că o să se potolească“ “Nu, sun“ și bagă ceva cu clientul nostru, stăpânul nostru. După 20+ de ani înveți că e mai bine să nu faci ulcer decât să ai dreptate, așa că o las.
Își notează aia reclamația, nevasta numărul și îi dă mobilul meu, că eu stau la locul faptei mai toată ziua. Ziua? Sanchi.
Cine sună la telefon noaptea la ora 1? 1 (unu). ENEL. Al meu era închis, așa că au sunat pe al nevestei. “Doar să ne deschideți ușa blocului, intrăm doar la tablou, să verificăm Am tot sunat la ap. 2 și de aia v-am sunat pe mobil“ Credeți că doar atât? Nu. Le deschide, nu intră nimeni. Între timp realizez toată povestea (credeam, la început, că e 7 dimineața), îi zic vreo două despre cum poate fi așa de naivă să creadă că vin ăia la 1 noaptea și să le deschidă. Între timp sună iar telefonul. “Ne scuzați, noi eram la început, din greșeală, la nr. 1 (eu stau la 1A). Mai deschideți o dată?“ Bag capul pe geam și văd că chiar erau doi în salopetă ENEL. Le deschid și stau pregătit (nici eu nu știu pentru ce), cu ochiul pe vizor. Se duc oamenii la tablou, îmi întrerup curentul, reconectează și gata. Și-au terminat treaba și au plecat. 3 minute toată intervenția.
La care nevasta mă întreabă “Oare ne și trece pe factură intervenția?“ Iar eu o întreb pe ea “Oare cine stă la nr. 1, același număr de apartament ca al nostru?“
Mare om, Caragiale ăla :D
PS Bineînțeles că avusesem dreptate. După ce a sunat să facă reclamația, nu a mai fost nici o cădere de tensiune.

• 2 weeks later...

Prima data in viata mea mi-am pus stick-ul in geanta. Si, bineinteles ca acum mi-am gasit sa bag geanta la spalat. Lexar. 64 GB. Era doar la inmuiat in lighean. Sa vad cat de bun e orezul de la Kaufland.

Prima data in viata mea mi-am pus stick-ul in geanta. Si, bineinteles ca acum mi-am gasit sa bag geanta la spalat. Lexar. 64 GB. Era doar la inmuiat in lighean. Sa vad cat de bun e orezul de la Kaufland.

E bun orezul.