Clicky

Jump to content
DTTR

Fail-uri... monumentale sau simple failuri.

Recommended Posts

Aplicatia e considerata de multi cea mai precisa.

Dupa GPS-ul telefonului sunt la 108 m, dupa locatie la 89 m, dupa barometrul telefonului la 77 m. Navigatorul Evolio cu iGO zice 51 m, Wikipedia zice ca Timisoara e la 89 m. 

Tinand cont ca aplicatiile toate raporteaza ce primesc de la altii (senzori sau net), putem zice ca cea mai precisa altitudine o ai tot de la Google.

Ca tot ii trebuia lui candrei un altimetru.

Si da, o putem considera cea mai precisa. Media pe care o face aplicatia, de 91 m, ar putea fi cei 89 reali + 2 ca sunt in balcon la parter.

altitudine.jpg

Cred ca a mea e cea mai precisa. În primul rand e de la Google.In al doilea rand după 1000 cereri pe zi e cu bani. :)) Și Innoxius, mie îmi afișează 90 la Timișoara.Screenshot_20160914-135139.png

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503

Edited by pascaleandrei99

Stiu ca Google citeste topgrafic, din nu stiu ce baze de date, nu se ia dupa GPS si alte balarii. Aplicatia ta, pentru locatia curenta imi da 88, pentru Timisoara 90. Pentru locatia curenta de unde citeste? De la telefon sau de la Google? O diferenta de 2 m intre centrul geografic si periferia mea e normal.

Au si rebelii sirieni Dorelul lor :D

VIDEO Mai multi rebeli sirieni detoneaza accidental o bomba, in timp ce incercau sa-si faca un selfie

Cu alte cuvinte, aveti grija cu ce telefon va faceti selfie. Intrebati frumos al cui e, daca e conectat la ceva, daca acel ceva si-a terminat treaba pe ziua in curs...

Azi e randul maretei armate sovietice sa ne prezinte Dorelul lor, vajnic artilerist.

Minutul 0:31. Mai mult ca sigur ca e ceva regizat, aia se fac ca ataca cu steagul rosu in frunte, ceilalti ca trag cu tunul. De fapt chiar trag, dar n-are importanta ca pe o directie perpendiculara pe cea de atac si nici nu se adapostesc in spatele blindajului. Muncitorul si colhoznica de acasa nu se prind de faza. Cu toata regia asta, Dorel de la tun trage prea devreme, imediat dupa ce tovarasul lui de partid trece prin fata gurii tunului. Bineinteles ca suflul il doboara. Ai zice ca artileristul a ratat milimetric doborarea unui singur om cu o lovitura de tun.

in functie de ce varsta ai... iti putem raspunde.

de exemplu ai simtit vreodata muzica in stomac? la un concert? la un prieten in masina (sute sau mii de watts)?

no... cu acel woofer poti sa retraiesti senzatiile... introducandu-l in... forma iti zice totul. sper ca se livreaza cu o cantitate minima de lubrifiant.

oricum NU recomand utilizarea la comun a wooferului fara o curatire in prealabil.

daca stiti cum zic!

https://youtu.be/VsXsqNSEXDg

Io de ce nu pot sa-mi dau like la postarea mea?

Măcar un like...

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Io de ce nu pot sa-mi dau like la postarea mea?

Măcar un like...

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Ca sa nu facem misto de tine. Si sa nu se enerveze administratorii de bloc. Care administratori de bloc au setat de ceva timp asta in forum.

Dupa ultimul update la Chrome desktop, butoanele din bara sunt mai mici. Sa le fie rusine. Am zis.

Vreau sa trimit pachetul pentru Vlad. Descopar cu netarmurita bucurie ca pot sa completez online formularul. Butonul e "SALVEAZA", deci IT-istul din mine zice ca voi primi un PDF sau ceva de genul pe care sa-l listez.

Bineinteles ca primesc eroare, cica la sectiunea "Informatii expeditie". Doi absolventi de Politehnica Timisoara nu am fost in stare sa descoperim care e eroarea (bineinteles ca nu zice in care camp). Va las pe voi, poate ati terminat scoli mai inalte.

pr.jpg

Yahoo s-au prins dupa 2 ani ca le-a fost sparta baza de date

http://money.cnn.com/2016/09/22/technology/yahoo-data-breach/index.html?sr=twCNN092316yahoo-data-breach0601AMVODtopVideo&linkId=29104694

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Asa. Deci. Aveam nevoie sa-mi alimentez contul de PFA cu numerar. Stiam ca in sucursala BCR care e la 10 minute de mine au un automat din ala, de bagi cardul si bagi banii in cont. Super. Secolul XXI. Elegant. Modern.

Bag cardul.  "Waiting for login...". Mai sa fie. Ce login? Asa ii zice acum la PIN? Scot cardul, il mai bag o data. "Waiting for login...". Dau cu deștele pe ecran. Nimic. Tastez PIN-ul. Nimic. Pana la urma i se face mila domnisoarei de la masa de langa automat.

- Va pot ajuta cu ceva?

- Da, va rog. Vreau sa va dau bani.

- Poate nu ati bagat cardul cum trebuie

Nu ii spun fraza cu "cand eu... tu te jucai in tarana", ca nu era politicos. Pana la urma face efortul sa se ridice de pe scaun, sa verifice ea. Scoate cardul

- A, dar nu puteti cu card de firma la noi. Doar in Centru. Aici doar cu carduri persoane fizice.

- Nu glumiti?

- Nu. Dar puteti merge la casierie.

- Bine ca macar sa scot bani pot de la orice bancomat. Nu trebuie sa ma duc pana in Centru.

Sa va mai spun ca, atunci cand am intrat, la casierie nu era nimeni si intre timp se facuse o coada de 6 persoane? Nu va zic.